Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

25-04-2024, 13:18:14

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 636
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 176
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 175
Total: 175

175 гости, 0 потребители

Съвет за Термо паста за Macbook Pro 2008 late

Започната от pavlinn, 02-02-2022, 14:33:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

pavlinn

Здравейте,искам да ви попитам,някой запознат ли е каква термо паста да избера за макбука ми,понеже напоследно време само при гледане на клипчета в интернет и браузване и загрява доста и се задействат вентилаторите почти на макс. Почистен е  вентилатора  и изводите на въздух. Купен е преди половин година някъде,казаха ми че е сменена но все пак. Въпроса ми е коя паста сте ползвали и доволни от нея,нещо като марка например.Благодаря ви много предварително.

Пиф

Ползвам ARCTIC MX-4.  Новият им модел MX-5 по спецификации е още по-добър, но разликите са твърде малки за да оказват съществено влияние, температурния пад между CPU и Cooler е от порядъка на 4-5-6 градуса (при MX-4 е 5.5C, а при MX-5 - 4.5C).
Инъче като трайност е ОК, ползвам такава паста вече повече от 5 години, и не съм забелязал признаци на стареене.

bluesky

Съвършенно точно казано.
Arctic MX-4 е трепач отвсякъде, ползвам от години.
Едно от най-важните и качества е пълната липса на електро-проводимост, (доказано). (Arctic MX-5 не съм ползвал, нямам впечатления).

Гаранцията за Arctic MX-4 е 8 (осем) години, без промяна на качеството си. (също го доказва на практика).
В Мрежата ще намериш купища препоръки как се нанася.
Или питай тук нас, младежите-юноши.

Купувай нова опаковка и Ти си Човекът.