Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 23:27:00

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 126
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 71
Total: 71

71 гости, 0 потребители

Инсталация на macOS на fusion drive

Започната от fiveer, 31-01-2022, 21:06:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

fiveer

Здравейте, моля за насоки как да инсталирам операционната система на сектора SSD от fusion drive.
Бих искал да инсталирам там поради по-високата скорост на диска. Мака е 27" 5К 2017 с fusion 1TB и 30GB SSD. Моля да ме извините ако въпроса ми е зададен неточно...

Константин

Здравей, трябва да махнеш партишъна да не е хибриден и по този начин ще видиш два отделни физически диска.
Ето ти ръковоство
https://www.lifewire.com/split-fusion-drive-apart-2260166

Аз го направих така с моят мак мини и имам два физически диска, ССД с Мак ОС и 1ТБ за архиви.
След като ги разделиш си инсталираш МАК ОС на ССДто.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Константин

Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

dreben

Здравей,
Няма да получиш никакъв ефект, защотот флаша (SSD) е само 32 гига. Закъде по-напред?! Аз направих следното - купих си флаш 256г и го замених с фабричния, като 1терабайтовия ми е допълнителен. Препоръчвам.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

fpyyh

Аз даже просто сложих външен диск през thunderbolt, малко ровене беше за кутия, която поддържа забравих какви стандарти, но работи супер вече две години. Имам 21" с обикновен диск, абсолютно неизползваем е, с външното ssd е супер компютър.

Пиф

За да инсталираш само на SSD трябва да разбиеш фюжъна, а както казва dreben 32 GB са твърде малко за самостоятелна инсталация. Ако наистина държиш да е на SSD операционната система ти трябва по-голямо SSD.