Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 23:55:29

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 126
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 78
Total: 78

78 гости, 0 потребители

ОТКРАДНАТ Mac Pro Late 2013

Започната от dkmi, 16-01-2022, 00:00:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

dkmi

Сериен номер: F5KM50S0F9VM

Ако попадне на някой - НЕ искам да ми го връща, нито да се занимавам с полиция и т.н.

Искам само име и телефон на продавача :)

Fifata

Дай малко повече инфо в кой град е откраднат и т.н?
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

dkmi

В Пловдив, откраднат е по празниците от офиса на фирма.
Не помня дали точно този беше с upgrade до 64ГБ РАМ и 512 ССД... но в случая важен е серийния номер. Тези неща са сменяеми, серийния номер едва ли.

Компютъра не ми трябва - просто ако някой попадне на него, или го купи - искам инфо за продавача. Ако някой го купи - да си го ползва със здраве. /между другото, е с проблемно видео и замръзва от време на време/.

Не съм се занимавал с полиция и т.н. нямам и намерение.
Просто искам да разбера кой го е взел... щото 99.999% е някой вътрешен.

bluesky

95% е някой от Богоборците.

zlia

Цитат на: dkmi - 17-01-2022, 13:32:28
В Пловдив, откраднат е по празниците от офиса на фирма.
Не помня дали точно този беше с upgrade до 64ГБ РАМ и 512 ССД... но в случая важен е серийния номер. Тези неща са сменяеми, серийния номер едва ли.

Компютъра не ми трябва - просто ако някой попадне на него, или го купи - искам инфо за продавача. Ако някой го купи - да си го ползва със здраве. /между другото, е с проблемно видео и замръзва от време на време/.

Не съм се занимавал с полиция и т.н. нямам и намерение.
Просто искам да разбера кой го е взел... щото 99.999% е някой вътрешен.
Аз ли нещо съм се объркАл... Начи откраднат комп за 3000 лева и никой няма да извести полицията. За мен не е нормално, ама хора всякакви :-)

bluesky

Не и за онези, които са наясно с истинските задачи на полицията.

dkmi

Компютъра е собственост на фирма.
Шефовете не искат да се занимават с полиция, даже се отказаха да търсят и самият компютър.

Аз обаче искам да рабера какво точно е станало :)

Отделно, полицията едва ли ще направи нещо - грам не им се занимава. Последно като баха откраднали на едно момиче телефона - ѝ бяха казали "ми кой те кара да си купуваш телефон за 2500". И че "в момента имаме по-важна работа от твоя телефон". Те така.


Цитат на: zlia - 17-01-2022, 15:39:27
Цитат на: dkmi - 17-01-2022, 13:32:28
В Пловдив, откраднат е по празниците от офиса на фирма.
Не помня дали точно този беше с upgrade до 64ГБ РАМ и 512 ССД... но в случая важен е серийния номер. Тези неща са сменяеми, серийния номер едва ли.

Компютъра не ми трябва - просто ако някой попадне на него, или го купи - искам инфо за продавача. Ако някой го купи - да си го ползва със здраве. /между другото, е с проблемно видео и замръзва от време на време/.

Не съм се занимавал с полиция и т.н. нямам и намерение.
Просто искам да разбера кой го е взел... щото 99.999% е някой вътрешен.
Аз ли нещо съм се объркАл... Начи откраднат комп за 3000 лева и никой няма да извести полицията. За мен не е нормално, ама хора всякакви :-)

zlia

Аз имам обратен пример, но това едва ли би ви променило мнението :-)
На мой приятел му изчезна евтин андроид телефон (около 400лв да е макс). Отиде в полицията описа случката и се беше отказал естествено. След може би месец му се обадиха, че е при тях да дойде с документи да си го вземе. Та така, въпрос на желание е. Ако нямат документ за закупуване на компа е по-сложно ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

bluesky

Основна задача на ВСИЧКИ ДО ЕДНА силови структури, (включително и полиция), е да пази колониалната администрация от Народната любов.
Това обяснява всичко.

dkmi

Разбира се, че има документ, че и е на стойност около 7000 лева.... колкото струваше по онова време такъв компютър.

Ако на някой му попадне, просто искам да знам от кой го е купил - нищо повече... най-малкото виновникът да си тръгне по живо по здраво. Щото е вътрешен човек.
Точи, който е купил компютъра няма да го занимавам с нищо - това е гарантирано на 100%.

Камери в коридорите има, мо в работните помещения - не. Има само в моят офис, защото има доста техника. И няма как да се види кой точно си го прибира в раницата/чантата. Все пак не е кой знае колко голям - събира се и в по-голяма дамска чанта /учудвам им се как може да ходят с чували, ама... женска работа:) /

Цитат на: zlia - 18-01-2022, 11:38:17
Аз имам обратен пример, но това едва ли би ви променило мнението :-)
На мой приятел му изчезна евтин андроид телефон (около 400лв да е макс). Отиде в полицията описа случката и се беше отказал естествено. След може би месец му се обадиха, че е при тях да дойде с документи да си го вземе. Та така, въпрос на желание е. Ако нямат документ за закупуване на компа е по-сложно ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

dkmi

И в интерес на истината - са "цапнали" най-старият компютър в офиса :) Че и с проблем... познатото "замръзване" на тази серия Мак Про.

Ако някой го купи - да ме се сърди на мен.... :)