Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

18-04-2024, 18:43:15

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 852
  • Latest: yngacalt
Stats
  • Общ брой публикации: 82 634
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 118
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 97
Total: 97

97 гости, 0 потребители

Батерия/Акумулатор за Magic Mouse 2 - Change/Charge

Започната от bluesky, 07-01-2022, 14:52:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bluesky

Добър Ден на Всички!

Въпрос. Преди около 3 години, влязоха в експлуатация, (за Нас), нови Мишки Magic Mouse 2.

Днес, Януари 2022, или точно 33 месец от въвеждането им, забелязвам, че Моята Magic Mouse 2 изисква, (като че ли...), по-често зареждане на батерията/акумулатор, която съдържа.
Бих желал да споделя с Колегите, а и те с Мен - имате ли конкретни наблюдения върху Вашите компютърни мишки Magic Mouse 2 по отношение на зареждането?

Като "нова" мишката издържаше около 20-30 дни до ново зареждане. Сега, без да съм засичал точно, струва Ми се, нуждае се от по-кратък цикъл на пре-зареждане. Или толкова много кликам наоколо, ("работя"... ;D), че "задъхвам" Моята мишка?

Как постъпвате, когато цикълът на пре-зареждане на акумулаторната батерия зачести, спрямо "нормалния"?

angelvn

Изобщо не обръщам внимание. Всеки петък в края на работния ден я включвам да си се зарежда и я откачам като мина на следващия ден-два край компютъра. :)
Лоджитек MX клавиатурата обаче държи здраво - на година я зареждам 3 пъти, а отнася доста писане.
UI designer and developer

ProstoAZ

През 2014 гаджето тогава, сега жена ми, ми подари клавиатура безжична и мишка на батерии (значи, 1).

Днес е 2022, а те работят и може би ще работят вечно. Толкова много работят, че не мога да ползвам, защото няма смисъл, други клавиатури.

Ще ми се да пробвам митичната Логитех, ама като работи тази, за какво ми е друга, ако ще и добра да е:_
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

Пиф

Аз, честно казано, също не обръщам особено внимание. Зареждам на 2-3 седмици, дори и да е се посъкратило времето между зарежданията, то е пренебрежимо. Та щом не си много сигурен в това, че наистина зареждаш по-често, значи и при теб времето, макар и променено, не е драматично.
Продължавай, има още доста хляб в тия мишки.

Ако пък стане твърде зле - китаеца продава акумулатори, в ifixit има стъпково показано как се сменя, запретваш ръкави и сменяш.

bluesky

Добър Вечер на Всички!

Благодаря на всички Колеги за споделената информация!
Вижда се, че спокойно може да направим извод - батерията/акумулатор на Apple Magic Mouse 2/(1) е достатъчно издръжлива, съизмеримо с технологичния живот на Устройството.
Не изисква никакви допълнителни поддръжки, освен зареждане.

Лекото съкращаване на времето между зарежданията се явява обективен процес, при това не е драматичен.
В краен случай - отнасяме се с батерията като с консуматив, какъвто всъщност е, (то кое ли не е консуматив, всъщност... въпрос на гледна точка...).

Благодаря на всички и приятна петъчна вечер!