Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 07:10:51

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 131
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 59
Total: 60

59 гости, 1 потребител
BuSteR

Продуктите на Adobe за М1 процесор - нужда от помощ

Започната от NewToApple, 26-12-2021, 14:14:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

NewToApple

Здравейте,

Някой има ли идея от къде да си сваля продуктите на Adobe, които могат да вървят на М1 процесор? Или ако ги сваля от сайта на Adobe как да ги кракна?

zlia


NewToApple

Това не е ли само за Интелските версии? Или бъркам?

Fifata

Като си ги платиш.
Не виждам какво толкова вие проблема да си плащате за нещо което ви изкарва пари.
Ако е за кеф, има достатъчно безплатно програми.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

bluesky

Колко само е прав Колегата!

Това се отнася за Хората обаче. Паразитите са "свикнали" да получават всичко наготово, "безплатно"... нали така ги учат... да смучат от Хомо Сапиенс... докато някой писнат от наглостта им, (обикновено Палестинец), не им счупи чутурката с камък... ;D

zlia

Цитат на: Fifata - 26-12-2021, 17:27:02
Като си ги платиш.
Не виждам какво толкова вие проблема да си плащате за нещо което ви изкарва пари.
Ако е за кеф, има достатъчно безплатно програми.
И аз това се чудя и доста сме спорили с приятели, които са ме карали да им намирам кракнат софт. Някои професии не могат да си го позволят да си плащат, което за мен е безумно. Проблема бил ниските цени, на които работят, на което аз им отговарям да си ги преизчислят с цената на софта, ама не ставало, защото бранша си бачкал на ниски цени с нелегален софт. Абе за мен са си оправдания ама...
Иначе пакета на Adobe е 50-60лв на месец, което си е без пари ако с него си изкарваш хляба, но има софт който е 3-4к евро годишно( аутокад например) и диста хора го "спестяват" лиценза.
Инак да се заям със Синьонебе - в твоето мега дизайн студио дали дофтуера, на който твориш е с купен лиценз? :-)
Както и повечето хора, по инерция си слагат МС офис при полижение, че има 3-4 безплатни алтернативи :-)
Абе каквото и да си говорим, вижте само колко е посещавана темата с "облака" :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

zlia

Цитат на: NewToApple - 26-12-2021, 16:22:16
Това не е ли само за Интелските версии? Или бъркам?
Интелските версии си бачкат на М1 през розета2. Последно съм чел и цъкал преди няколко месеца и като кракнеш нейтив версия за М1 тя вървеше само през розета2. Демек само интелската тръгваше. Ама понеже не ползвам такива софтуери и не съм чел последните версии на зии какво и как правят.


Sent from my iPhone using Tapatalk

bluesky

#7
Добро Утро на Всички!

Поддържам всячески казаното от Колегата zlia.
Ниските цени, които някои колеги с малко "к" предлагат, означават само едно - ..."...бездарен съм и съм готов да изкарам няколко стотинки... ако ми ги кихнете..."...
Това води със сигурност само до едно - кретане в Бранша, (говоря конкретно за Дизайн, като се отнася и за другите Браншове, където се използва сравнително напредничева Техника), преди неминуем фалит. И тук думата "неминуем" е 100%-ва, доказано.

Сега учтиво, (и благородно... ;D), отговарям на неговия въпрос, относно лицензиран Софтуер.
Да - за териториите, където Студиото оперира, Софтуерът, с който са правени заплатени Проекти, е обезателно официално закупен.
Това е задължително условие за всеки, който претендира за практикувана професия.

Благодаря и за високата оценка относно Студиото! Действително, ако ударя с пергел и завъртя наоколо, навярно само след няколко хиляди километра дистанция ще се намери Студио с толкова натрупан опит, креативност и сериозни Клиенти, всичко взето заедно.
"...Вчера бях малко самонадеян, а днес съм вече перфектен..."... ;D

Добавка - с Мен е невъзможно да се "заяде" който и да било, по простата причина, че се държа за Истината и само за Истината, което за Мен е единствен и универсален Критерий номер едно във всичко.
С други думи, това на практика означава, че всеки един, (включително и Колегата zlia...), който се държи (и търси Истината), е винаги добре дошъл в Моята Компания на изповядващ такива Критерии за Истинност.
Или - твърдо с Проблематиката, меко с Хората.

И сега, с въвеждането на процесорите Apple М1, подочух още една "новост" откъм Софтуер. Съществува една легендарна Графична програма, наречена Free Hand. Сатанистите на Adobe я затриха, буквално, с тлъсти обещания, (когато я закупиха, че ..."...ще я развиват..."...). (Точно това, в други пропорции, прави и е правил винаги и "отбранителният" блок насрато - лъже, маже и краде). Една банда - есккимоска.

Обратно в Темата. С процесорите М1, които са всъщност осъвременена версия на Power PC - Macintosh технологиите, май-май изглежда, че Free Hand ще може да бъде подкарана отново.
Great News! Hail Caesar! ;D

zlia

Би ли споделил софтуера и версиите му, с който " великото" студио работи :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Fifata

Наскоро имах клиент които искаше да му кача адобе продукти кракнати и не намерих нито един софтуер които да тръгне със zii на айр с М1 :)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

zlia

Цитат на: Fifata - 27-12-2021, 10:08:36
Наскоро имах клиент които искаше да му кача адобе продукти кракнати и не намерих нито един софтуер които да тръгне със zii на айр с М1 :)
Подкарвал съм фотошоп без проблем (СС2021). За другите само чета че се поддържат от зии. Както писах не работя с такъв тип софтуери. Инсталирам само на приятели и никога не им взимам пари за услугите. Пробвал съм да им говоря за закупуване на лицензи- трудна работа. Рядко ми се е получавало 100% лицензирани компютри в офис, но си заслужаваше усилията (главно с безплатни заместители на основните офис програми)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Adamov

Аз имам Илюстратор и Фотошоп работещи на М1.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Константин

#12
Здравейте на всички,
ако някой може да сподели инструкция за инсталиране или трикове как да се подкара това или онова на новите процесори за МАК, бих ви помолил да ги опишете и създадете уеб сайт и да споделяте линкове тук.
Можете да използвате някоя от тази платформи, просто напишете всичко с ембеднати видео/линкове, документи и т.н. и създайте линк, който всеки да може да отвори.
https://brick.do/
https://nimbusweb.me/
https://www.notion.so/
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

angelvn

Това за подкарване на пиратски версии на софтуер ли е?
Ако е така - ще пропусна.
Иначе, от година има сайт с търсачка дали даден софтуер е с М1 версия или минава през симулация, както и дали изобщо тръгва на М1 машини. Или с други думи, дали може да очаквате напълно оптимизиран и безпроблемен софтуер.
Връзка към isAppleSiliconReady.
UI designer and developer

bluesky

цитат: ..."...Би ли споделил софтуера и версиите му, с който " великото" студио работи :-)..."...

Да, с удоволствие, бих направил всичко, което е законно, и не прищявка на тийнейджър бледен.