Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 11:01:05

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 840
  • Latest: Seo-Ul-hob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 56
Total: 56

56 гости, 0 потребители

Какво зарядно за 12 про?

Започната от bumblebee, 09-11-2021, 20:11:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bumblebee

Привет,
взех си 12 про и се чудя какво зарядно да му взема?
Предполагам, че 20 ватовото зарядно, заради бъързото зареждане или да си остана със старото?

Adamov

Аз ползвам 20 ватовото и съм супер доволен. Вземи него и няма да сбъркаш.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

bumblebee

От къде мога да си поръчам оригинално? iStyle?

Adamov

Аз мойто го взех от олх за 29.99лв и е оригинално. После съм поръчвал за още 6-7 човека. Всички са доволни.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

shaman

Цитат на: Adamov - 09-11-2021, 22:48:21
Аз мойто го взех от олх за 29.99лв и е оригинално. После съм поръчвал за още 6-7 човека. Всички са доволни.

Прилича на оригинално, но няма как да е на тази цена.
Китайците се научиха да правят кадърни ментета, които по никакъв начин не се различават от оригинала.
Един познат каза, че ги е мерил дори със златарска везна и няма никаква разлика.

Fifata

Аз лично тествах оригинално и "оригинално" зарядно 20 ватово и единствената разлика е в това, че китайското издава някакъв тих странен шум като зарежда. Оригианала го няма този проблем. Иначе и двете работят перфектно.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

bluesky

Шумът би могъл да произхожда от кондензатор, (ако има такъв), или... би могъл да е породен от... цитирам:

..."... при преход през полупроводникова "бариера" тип силиций- германий част от основните процеси, (преходни), се изразяват във вид на шум..."...

Може би затова и класическите микро-схеми леко "свиреха", (свистяха)...
С годините, подобрявайки технологиите, този характерен, "класически" шум бе почти ликвидиран.

Залагам пачките, съдържащи състояние от 13 стотинки! ;D


noother

Здравейте!
Някой би ли дал съвет/линк/търговец/оферта за добър алтернативен комплект зарядно?
Става въпрос за 11 про макс с изгубен оригинален сет. Мисля си, че бързозареждащите са по-добрият вариант.
iPhone Xr
Macbook pro 15"
MacMini late 2014

bluesky

Най-важният фактор е и си остава зарядното да Те кефи Теб лично, защото...
...първенстващото Правило за качеството на Живота е Щастливият Индекс, (нарочно пренебрегван от "западните демокрации", нямащи с какво да ощастливят Гражданите си), освен с вещи, (барахло), които ..."...трябва да се купуват..."...

Бързозареждащите Устройства принципиално "печелят Време", което пък води до съкратен живот на батерията, (физическите закони все още не са отменени).
Няма голямо значение - животът на батерията е съизмерим с технологическият живот на Устройството, което се нуждае от Енергия, т.е не губиш почти нищо от бързо зареждане. Все едно дотогава се предполага, че ще Си купиш следващото Устройство.

Купувай смело това, което на Теб Ти харесва, и си на прав път.

angelvn

Всички "оригинални", изглеждащи като оригинални, оригинални ама на 1/4 от цената работят идеално, докато не ви изгори закаченото към тях устройство или самите те не се стопят.
Случаи навремето имах с един Макбук White като сглупих и взех зарядно за 60лв, уж оригинално, вместо да дам 120лв - имах късмета и зарядното изгоря. Ама глупостта е упорита, почти колкото българина, та...си взех второ от Продавалника (сега olx) за 80лв. И то изгоря.
Накрая отидох в iCorner магазина, че ми бе най-близо и взех оригинално захранване за лаптопа.

Иначе, за новите айфони без зарядни...бих си взел нещо на Anker. Няколко тяхни продукта имам и не са мръднали. Със солидно качество са им нещата, а и доста ревюта има за тях в нета ако някой иска да проучи повече.
Когато настъпи нужда да си сменим вкъщи iPhone-ите с каквито към него момент са текущите модели на пазара, ще взема две от:
тези 20W или тези 65W, че да може да си включвам и М1 лаптопа, вместо да нося и неговото захранване като съм на път.
UI designer and developer

Lacho

Ако имаш оригинално от стар iPhone продължавай да си го ползваш, така батерията на телефона ще издържи по-дълго, иначе аз си купих 20W от технополис на редовната цена, но не го ползвам. Продължавам да си ползвам старите оригинални зарядни.
MacBook Air 13" i5 1.6Ghz 4Gb 128 Gb 
MacBook Air 13"M1 8Gb 256Gb
iPhone 12 64 Gb
Apple TV 2 and 3 gen
www.metrometal.bg
www.metropilot.bg

DonikaN95

Здравейте, тъй като си бях забравила оригиналното зарядно при едно пътуване ми трябваше ново, като се спрях на това зарядно.Заредих батерията на телефона си до 100% за по-малко от 2 часа. Зарежда се повече от 50% за около 30 минути. Много съм доволна.

angelvarna

На Anker са хубави нещата. Ползвам такова зарядно още от предната ми кола, която нямаше такива екстри. Сега стои в жапката в случай, че 3те усб-та в колата не стигнат :D
Иначе - оригиналното зарядно е най-добре да се ползва или когато не е под ръка, нека поне да е от хубава марка и не съмнително евтино.

veskop

В dice има оригинални без опаковка за 40 и няколко лева.