Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 14:25:03

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 840
  • Latest: Seo-Ul-hob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 80
Total: 80

80 гости, 0 потребители

Новите Macbook Pro 14", 16", M1 Pro, M1 Max

Започната от angelvn, 19-10-2021, 15:09:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

angelvn



Гледахте ли снощи представянето на новите линии М1 процесори?
Представиха новите Macbook Pro oборудвани с тези процесори. Като вече имаме:
-нов дизайн на серията лаптопи;
- променена клавиатура;
- по-голям екран (с процеп за камерата в горната част на екрана);
- поддръжка на до 32GB RAM с M1 Pro и 64GB RAM с M1 Max;
- до 21 часа автономна работа на батерията на MB Pro 16";
- 6 озвучителни тела;
- и не на последно място - ПОРТОВЕ и MagSafe!

Изминаха само 4-5 месеца откакто си взех M1 Air-a и още не съм му се нарадвал, а излязоха тези зверове.
Грехота ще е да си сменя лаптопа толкова скоро, затова най-вероятно ще продължа да си го ползвам, но ако бях на мястото на някои от вас, които имат нужда от нов лаптоп с не съвсем скромни характеристики - не бих се замислил изобщо.

ПП. Дизайна на новите MB Pro ми напомня на последните PowerBook-oве преди Unibody дизайна.
UI designer and developer

Fifata

И аз понеже наскоро си взех айр с М1 и снощи като гледах се израдвах, ама мерака ми мина като показаха цените :) Айр с М1 ми се върза от магазина за под 2000лв, а тия "зверове" ще са по 5000лв тука, което е неоправдано за моята работа ;)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

iPeichiny

Страхотни зверове са,да...цените са много високи,това едно,а и този прорез(Notch) никак не ми харесва.Нека да не прозвучи като лисицата и гроздето,но това е мое мнение...
 MacBook Pro 2007 
 MacBook Air М1 
 Apple Wireless Keyboard 
 Magic Mouse 
 iPhone 4S 
 iPhone 5S 
 iPhone 7 
 iPod Touch 4 
 iPad 4 
 iPad Air 3 
 Apple TV 3 
 Airport Express 

iDon't Know Where i'M Going But i'M Sure Know Where i'Ve Been

angelvn

За ноч-а щом ще е посредата, където е меню лентата, честно казано ми е все тази. С новия екран, когато тази лента от екрана не е активна би трябвало да не се забелязва изобщо (ама ще видим от рецензиите след седмица).
Цените за България все още не са обявени, но се предполага да са около 4000лв за базовия 14", което на пръв поглед изглежда доста, но да не забравяме, че "базовия" 14" е с 16GB RAM и 512GB ултра бързо SSD.
Сегашния 13" Про с толкова рам и ссд струва около 3900лв. Така че разликата реално в цената едва ли ще е голяма и определено ще има смисъл да се заложи на 14"-овия вариант.

За моят Еър М1 с 16GB RAM и 250GB SSD дадох 2600лв в началото на лятото/края на пролетта.
И към момента ценово лаптопите на марката са добре позиционирани. Има от всичко и всичко е с достатъчно мощност.
UI designer and developer

bluesky

#4
---------------------------------------------------------------------------
цитат от 29.07.2021

..."...Community / ОБЩИ ПРИКАЗКИ / Re:M1 Users   -: 29-07-2021, 23:23:46


...Да-а-а... нов чип не се прави лесно... като "новите" ваЦини - и пробваш на "гвинейските свине"...
Логичното би било (и за Apple), в следващия чип - М2, М3...(?)... или:

• да удвоява обема на Паметта - сега 16GB, по-късно - 32GB, след това - евентуално - 64GB и т.н. Това обаче изисква безкрайни опити, докато им се получи.
• друга версия - да увеличи количествата Модули, (вече създадените), като ги впрегнат да работят паралелно..."...

----------------------------------------------------------------

Този път Apple изненада дори и Мен, (по скоростта), с която, общо-взето, бе реализирана "предсказаната" тенденция относно новите М1 чипове.
Налице имаме и удвояване на Паметта, а и удвояване на количеството Модули.
А, че се ползва технология, (не по Земному развита...), е почти сигурно, защото дори децата са наясно, (а те най-вече), че да проектираш в нищожен обем КАК ТОЧНО ще работят схеми, отговарящи на ..."...билиони транзистори..."... не е по силите на нито едно инженерно звено, (днес).
Да се усвои разработено ..."...някъде, някога в някоя Галактика..."... изделие на принципа на франчайзинг-а е доста по-възможно... ха, ха, хааа... (шегичка?)...
Така или иначе, това е и началото на края на Intel... (ако не се случи някакво ново Чудо-юдо)...

Освен сериозните постижения на любимата Марка, в презентацията се изкефих и на цветните пчелички, дебелите грозници и на плетените шапки-олигофренки... ;D

iPeichiny

Цитат на: angelvn - 19-10-2021, 18:45:55
За ноч-а щом ще е посредата, където е меню лентата, честно казано ми е все тази. С новия екран, когато тази лента от екрана не е активна би трябвало да не се забелязва изобщо (ама ще видим от рецензиите след седмица).
Цените за България все още не са обявени, но се предполага да са около 4000лв за базовия 14", което на пръв поглед изглежда доста, но да не забравяме, че "базовия" 14" е с 16GB RAM и 512GB ултра бързо SSD.


Сегашния 13" Про с толкова рам и ссд струва около 3900лв. Така че разликата реално в цената едва ли ще е голяма и определено ще има смисъл да се заложи на 14"-овия вариант.

За моят Еър М1 с 16GB RAM и 250GB SSD дадох 2600лв в началото на лятото/края на пролетта.
И към момента ценово лаптопите на марката са добре позиционирани. Има от всичко и всичко е с достатъчно мощност.

Цената на 14 инчов базов модел няма да е по-малка от 4 700 лв,според мен.Но ще видим...
 MacBook Pro 2007 
 MacBook Air М1 
 Apple Wireless Keyboard 
 Magic Mouse 
 iPhone 4S 
 iPhone 5S 
 iPhone 7 
 iPod Touch 4 
 iPad 4 
 iPad Air 3 
 Apple TV 3 
 Airport Express 

iDon't Know Where i'M Going But i'M Sure Know Where i'Ve Been

Fifata

цената на двата модела в САЩ започва от 1999 долара и 2499 долара, а в Европа цените стартират от 2249 и 2749 евро. Колко обаче ще ви струва, ако искате да поръчате най-мощната конфигурация? Нека проверим.
Справка със сайта на Apple показва, че 16" MacBook Pro с 64GB памет, 8TB SSD, чипсет M1 Max и 140W USB-C зарядно струва точно 6099 долара. Логично цената е още по-висока в Европа - в германския магазин на компанията същата конфигурация излиза 6839 евро. Не си мислете, че 14" модел излиза много по-евтино - същата конфигурацията струва 6659 евро.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

angelvn

На който му е необходима върхова производителност съчетана с добра мобилност дори тази цена няма да му е проблем.
Все пак за не малко софтуерни разработчици сумата от ~6000€  доход за 1 месец.
Все пак се залага на търсене основно за от базови до средни по параметри машини.
4-5000лв за професионална машина е нормална цена към днешно време, дори леко ниска.
Базовия Dell XPS 13" към момента е на промоция за 4500лв - с i7 процесор, 16GB RAM и 512GB SSD. Като е по-бавен във всяко отношение спрямо MB Pro 14" M1 Pro, с по-малък екран, по-лош звук, има само 2 usb-c порта, аудио жак и слот за карта памет.

ПП. Темата не я направих да обсъждаме цената. :)
UI designer and developer

fpyyh

При тази липса на чипове и видеокарти ми е много интересно дали ще стават поне за малко игри тези, мога да сменя сегашното про. И какво ли ще се появи като голям iMac, когато излезе, че сега съм с 21.5" от тези, на които им се събира прах в екрана и така или иначе го ползвам само с външен монитор.

bluesky

#9
Ще чакам новото MacPro, (Work Station), не мобилен вариант, с новите Apple Процесори тип М1, (М2, М3...?), и даже не първото им поколение.
Дотогава - постепенно, постъпково ще се UpGrade-ват Работните Ни Станции MacPro 5,1, (вече 11-годишни...!), отдавна изплатили се, при това многократно х многократно...
И днес, по всички параметри, отговарят на железните принципи, по които съм бил обучаван, (и) в СССР, и изповядвам:

..."...широкого спектра применения, с большим запасом по модернизации и совершенствования, плюс запас по мощности..."...

По същите тези причини е все още жива авиацията, самолетостроенето, новите подводни кораби, както и ракето-строенето и космонавтиката.

(без заучено-дървени жестове с цветовете на дъгата за пред камерата... ;D)

angelvn

Цитат на: fpyyh - 21-10-2021, 00:14:49
При тази липса на чипове и видеокарти ми е много интересно дали ще стават поне за малко игри тези...
Чуха се вчера, но само предположения, че Max чипа ще има графична мощ, равняваща се и леко задминаваща nVidia RTX 2080. Ако това е така - ще става за игри. Дори и Pro-то би трябвало да става за повечето...освен ако не ви се играе на 4к резолюция и утра детайли.
Ще видим вече другата седмица като пристигнат първите бройки, какво ще кажат ентусиастите.

ПП. Само на мен ли ми направи впечатление неадекватното подскачане и чупки в ханша на Тим Кук по време на презентацията?
Сякаш гледах възрастна естрадна певица...
UI designer and developer

turieca

Не само на теб.
А има ли вероятност да извъртят някой номер с това мини.
Да го пуснат по късно тази година, че от мерак сега да си вззема М1-то и след месец да пуснат новото и да се хапя по задника. ::)

bluesky

Интуицията Ти работи перфектно. При патагонските ескимоси, узурпирали медиите, "принципът" е ..."...купувай, купувай, купувай..."...

Интересно, за ТОВА ли си се родил..., или, за да се РАДВАШ НА ЖИВОТА...? ;D

fpyyh

Цитат на: angelvn - 21-10-2021, 10:06:49
Цитат на: fpyyh - 21-10-2021, 00:14:49
При тази липса на чипове и видеокарти ми е много интересно дали ще стават поне за малко игри тези...
Чуха се вчера, но само предположения, че Max чипа ще има графична мощ, равняваща се и леко задминаваща nVidia RTX 2080. Ако това е така - ще става за игри. Дори и Pro-то би трябвало да става за повечето...освен ако не ви се играе на 4к резолюция и утра детайли.
Цивилизацията, Age of Wonders и подобни, и сега работят, но може и по-добре. Като гледам ще става за тях, има някакви резултати, според които ще е двойно по-бърз от Radeon 560 в iMac-a и 4-но от интелската карта в лаптопа и това в 14 инча. Само се чудя дали ще може да се зарежда и през usb-c, за да се закача на външен монитор и може да направи ненужен големия компютър.

DUDE

Споменаха някъде в ревю, че зареждането през USB C ще работи но ограничено. Смисал от към ватове. Иначе страхотни машинки за професионалисти.
MacPro 4.1@5.1