Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 14:28:46

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 840
  • Latest: Seo-Ul-hob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 94
Total: 94

94 гости, 0 потребители

Размисли и дела...

Започната от shaman, 29-12-2021, 14:37:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

shaman

Като едноличен собственик на домейна и сайта от 2001 г. ми се иска да направя една равносметка за изминалите 20 години !

Както виждате всички сайта е напълно некомерсиален (няма дори реклама на моята фирма, а както повечето знаят доста отдавна професионално се занимавам с Apple - може би преди повечето от потребителите тук да са били родени :) Говоря за 1994 г. когато бяха първите ми стъпки с продуктите им)

Обикновено съм се справял сам (естествено с помощ на някои от вас) с основните неща свързани с поддръжката, администриране и модериране на форума според моите лични възгледи, а именно - възможно най-малко намеса и оставих форума да живее собствения си живот.

Лично за мен форума е безспорен успех - успя да се наложи като едно спокойно място, където всеки може да намери отговори на въпросите си.

Единственото което забелязах, въпреки, че съм доста толерантен е, че напоследък спама и оффтопика започна да расте..

Затова ще помоля който няма какво да каже конкретно по въпроса да си замълчи. Моля прегледайте отново точки 4 и 5 от правилата. Не ми се иска да започна да модерирам активно, а предполагам, че никой не го иска.  Нека оставим форума такъв какъвто си е, просто с малко по-малко спам.

Весела Коледа и приятно посрещане на Новата година от мен :)


bluesky

#1
Добър Ден на Всички!

Първо, аз си взимам бележка. Сигурен съм, че внасям "сериозна лепта" в определена степен на объркване на Колегите.
Често не разбират нещата, които се опитвам да им кажа.

Когато някой вибрира на друга Честота, онези, не успяващи да схванат, да се настроят на друга "фреквенция", се чувстват засегнати и е много по-лесно да сочат с пръст, отколкото да схващат неща, които зрението им не засича (буквално, онова, което повечето "виждат", опира до тясна полоса "видими" Честоти...)...
Не могат да бъдат упреквани, те са мнозинството.

Настъпило е Време Разделно, за което говорят всички древни писания. Буквално. (..."...Един ще се вземе, друг ще остане..."...)...
Не го правя нито от личен, егоистичен интерес, нито от тщеславие.
Няма как да се схване обаче, нито да се хване на верижка...

И друг път е имало, когато са разпъвали някого на кръст, (неразбраният), а престъпници са помилвали... Библейска Тема... Древна, като Света.

Освен, в този действително здрав Форум, че Човек може да се научи как да натиска правилни копчета, прекрасно би било да може и да мисли или самостоятелно, да прави разлика между Причина и Следствие, да анализира и синтезира.
След като Колегите ползват по-доброто на Дигиталната Техника, твърде оптимистично е да се мисли, че за всички е възможно да виждат по-далеч.

Така или иначе, поемам отговорността, приемам я за изцяло Моя.
Правя равносметка, смятам се задължен, заради Твореца на този хубав Форум.
А тези, които желаят да си чупят главата, ще се старая да не им преча.

Извинения на всички мислещи широко!
Отново на Всички, Честити Празници!

angelvn

Подкрепям призива!
Като цяло иначе има какво да се желае по отношение на активност във форума, но, естествено тя да е под форма на полезна и интересна за останалите форма.

Регистриран съм тук от над 12 години. Точната дата е 02.11.2009г или няколко месеца след като се сдобих с първия си macMini (преди него имах Powerbook G4).
През всичките тези години влизам регулярно за да следя за нова интересна информация, ако изкочи някоя яка оферта, както и да споделя нещо полезно или което ми е направило впечатление.

Весели празници и нека форума ни радва още поне 20 години! :)
UI designer and developer

bluesky

Благодаря Ти, ggzy, за мнението!

Всяко мнение е важно, и има място, без съмнение.
Ориентирай се сам, ако обичаш.



zlia

Към Shaman:
Шефе като си почнал да чистиш, би ли преместил несвързаните теми от Новини в раздел общи, разни или там както се казва?
Кат ще е "свобода", поне да е по-подредено, че инак на свободия отива.

Adamov

zlia и аз казах същото ама бях цензуриран отново. Още веднъж и ще последвам примера за Wizi със заявка за изтриване на данните ми тук.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Fifata

С това темпо на изтриване и след месец форума ще си е само на небесно синия и ще си пише сам по цял ден :)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

ProstoAZ

Пропуснах нещо май:)?
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

Пиф

Само да ви напомня, че за личните нападки и отговорите им си има лични съобщения. Не е необходимо да търсите евтина слава, пълнейки форума с несвързани с темите мнения / послания / словоизлияния.

ProstoAZ

Цитат на: Adamov - 04-01-2022, 12:13:35
zlia и аз казах същото ама бях цензуриран отново. Още веднъж и ще последвам примера за Wizi със заявка за изтриване на данните ми тук.

И аз бях цензуриран, трият се постове.
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

ggzy

На забраната за два до десет последователни безмислени поста, никой не реагира и изтрива/накзава или каквото там, но на възражението срещу въпросния нарушител, триете мнения наред?!?

Моля, обяснете!

Не виждате ли, че един човек гони и малкото читави и отзивчиви потребители?

???
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

russeff

Здраейте на всички.

От доста години съм в този форум и тази тема ми харесва и не, но беше наложителна. Вярно е, че някои си пишат сами, има и доста неадакветни въпроси или обяви, но... какво толкова....Нали това е идеята на подобни платформи. Някой си Shaman създал това нещо и го поддържа до ден-днешен - ами поставете се в неговото положение. Колко от вас биха го направили?

П.С. Не познавам никой от вас, но искам да запазим това място полезно за всички нас.