Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 09:35:40

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 142
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 3
Guests: 84
Total: 87

84 гости, 3 потребители
ggzy, smnelse, forka2k

Как мога да имам достъп до Apple time capsule от друга мрежа

Започната от tito, 30-09-2021, 17:48:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

tito

Здравейте, май не зададох въпроса правилно, та идеята ми е следната. В офиса имам  Time time capsule 2TB и ми се иска когато и от където съм да мога да си ползвам документи и файлове които са в капсулата, тоест да я ползвам и като диск. Четох, но нещо не мога да се справя.
Дали някой ще може да ми съдейства?
Благодаря предварително

KurtiMakarov

#1
Снимка

Ip адреса може да се смене.На теб ти е необходим реалния Ip.
От друга машина MAC влизаш през Finder-десен бутон на него и Connect to Server.
От "бозата" съсздаваш SMB връзка. Инфо
От iPhone ползвам FileBrowser.


П.П Ако не можеш да се сплравиш пиши на лично,ще помагам.

tito

Благодаря за отговора.
Сега пробвах докато съм вързан през WIFI мога да влезна без проблем, но излезна ли от мрежата и пробвам ми дава това: there was a problem connecting to the server Airport Time Capsule" The server may not exist or it is unavailable at this time. Check the sever IP address, check your network connection and try again.
Най-вероятно аз не съм настроил нещо или...

KurtiMakarov

Когато си в една и съща мрежа влизаш в капсула през вътришен ip ( 10.0.1.1 или 192.168.1.1) но това е адреса до рутера само когато си в тази мрежа.Напуснеш ли я трябва де се добереш до него през реалния му ip адрес.Лесно можеш да го разбереш по много начини.Когато си в тази мрежа пишеш в браузъра www.ping.eu и най-отгоре ще ти изпише ip адреса.С този адрес трябва да се добереш до капсула,когато си на външна мрежа.

tito

Благодаря за отговора, намерих си IP-to , но като го въведа ми дава това:
There was a problem connecting to the server 94.34.15.398
This file server will not allow any additional users to log on. Try to connect again later.
Трябва ли на самата капсула да правя някакви настройки?


bluesky

Провери внимателно настройките и на двете Устройства, които би желал "да вържеш" заедно.
Би могъл да зададеш въпрос и общо към Мрежата чрез ключови думи. Ще излезат всички възможни комбинации, които други Хора са опитвали, (подобно на Твоята конкретна ситуация), и които резултати са намерили за резонно да споделят.

Успех!

hgeorgiev

Добре де....аз не съм запознат как работи капсулата, но ако не е Клауд (( а тя очевидно не е ) за да се достъпи като всяко друго устройство.....Или да се пренасочи порт на рутера или да се ползва впн. Не претендирам за изчерпателност.

bluesky

Да, така е, не е "cloud", а е реално, "физическо" устройство.
Между другото, понятието "cloud" е сравнително ново понятие, въведено, (и измислено), като аналогия на "физическите" устройства.
В такъв смисъл, противоречие няма.
А адрес, всяко устройство си има. Иначе няма как да бъде "намерено" (по "жиците", компютърните шини...) и въобще във всяка една Мрежа.
Дано да съм бил ясен, поне донякъде...

tito


fpyyh

Аз много си я обичам също, но това е старо устройство, което няма много сериозни защити и бих те посъветвал да се замислиш преди да му отвориш този интерфейс навън. Колкото и сложна парола да имаш и странен потребител, има достатъчно скриптове, които сигурно ще се опитват да се логнат денонощно, а ако има някой експлойт, да ползват и него, щом усетят, че има отворени портове и услуги на тях. Капсулата няма никакви защити, не блокира много опити за влизане с грешни пароли, няма и да ти каже, ако се логне някой друг успешно.