Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 10:17:55

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 142
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 91
Total: 92

91 гости, 1 потребител
Steve

Дилема и съвет

Започната от BobbyN, 26-09-2021, 15:59:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Пиф

Ей тук пише как става -
https://support.mozilla.org/bg/kb/export-bookmarks-safari
Не съм го тествал, фен съм на Сафарито и гледам да не го замествам с други браузери

BobbyN

Цитат на: Пиф - 30-09-2021, 23:40:56
Ей тук пише как става -
https://support.mozilla.org/bg/kb/export-bookmarks-safari
Не съм го тествал, фен съм на Сафарито и гледам да не го замествам с други браузери

Искрени благодарности.

Мозилата ми е правила 2-3 пъти номерца, но като цяло добре се държеше. Сега определно само със Сафари ще карам. Надявам се да съм случил на машина и поне 5 години да ме изкара.

Наистина не вярвах, че лаптоп може да изкара 10 години и то в доста добра кондиция. Щом цъкам abletone без проблем...
MacBook Pro 13"
M1
16GB 512SSD
Mac Os 11.4

BobbyN

Проблем!

Опитах да свържа външния хард драйв WD обаче не мога да инсталирам драйв (read only), защото последната версия, която поддържат е 10.15, а моя Мак е с 10.16. Даде ми възможност да закупя Paramount , но ме интересува дали има фрий версия.

WD Discovery does NOT provide support for computer systems using ARM processors.

Ще се радвам за съвет, че ме влудява че не мога да си използвам хард драйва.
MacBook Pro 13"
M1
16GB 512SSD
Mac Os 11.4

Пиф

Хмммм, това не би трябвало да има значение, дали е М1 или Интел.
Всъщност, ти какво се опитваш да направиш, да сложиш някакъв софт на WD за външния диск?

BobbyN

Купих си Paragon Software.
Почетох и на този етап няма драйв за М1 от WD, който да поддържа Big Sur, за което имат доста оплаквания от клиенти.

Сега ще видя след инсталацията дали ще мога да променям и да трия файлове от външния драйв. На този етап мога само да разглеждам файловете без да трия или променям каквото и да е. Последната версия, която поддържаха е 10.15.

Говори се, че ще пускат нова версия Декември, но са само слухове.
MacBook Pro 13"
M1
16GB 512SSD
Mac Os 11.4

Пиф

Форматирай го в exFAT, така ще го четеш и пишеш и под Уин и под Мак, без нужда от Paragon.

bluesky

Използвайки exFAT, би могъл да заобиколиш и ограниченията на Mac, (или на конкретни Файлове/Програми), които "не желаят" да работят с обемисти, (за днес), Файлове, по-големи от 4 GB.

Only Facts (no f*cks)... ;D

jicall

От Tuxera твърдят че поддържат Big Sur с последната си основна версия 2020. Може би си струва да се пробва, успех.
一番