Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 10:58:45

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 840
  • Latest: Seo-Ul-hob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 51
Total: 51

51 гости, 0 потребители

Търся дистанционно за Apple TV 4K 2017 (1st generation)

Започната от Пиф, 02-09-2021, 18:07:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Пиф

Здламейте колеги,

както е видно от заглавието - търся дистанционно за Apple TV 4K 2017 1-ва генерация. На моето спряха сензорите за движение - жирископ и акселерометър. Търся ново / старо, въпросът е да е пълнофункционално работещо и с читав външен вид. Съгласен съм и на размяна на моето, на което всичко друго освен въпросните сензори работи отлично и външния вид е като на нов (винаги е използвано с гумен протектор), с такова на което всички сензори и бутони работят, като ще има доплащане от моя страна.

За връзка - на лични.

Пиф

Предният пост трябваше да започва с "Здравейте колеги", но странно някои букви ми забегнаха ......   ;)

Fifata

Ако си намериш дистанционно и това се чудиш какво да го правиш, имам интерес да го взема ;)

Пратиха ми за ремонт едно apple tv 4 и се оказа че проблема му е в дистанционното и не мога и да го тествам дали работи, та твоето поне малко от малко работа и ще мога да тествам и за напред... Та имам интерес да го купя, като си вземеш друго ;)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Пиф

няма проблем, само да намеря работещо.
Мисля, че дистанционните на моделите ATV 4 и 4К са едни и същи, така че става и от 4-ка. Новото, модел 2021 не става, защото там сензорите за движение са премахнати. От какво е продиктувана тази промяна - не знам.

bluesky

Най-стойностното в случая е, че ВИЕ (и не друг...), командвате копчетата на дистанционката.
Вдигам ставката на 6 стотинки... ;D

Fifata

Мен ми трябва да работят копчетата, сензорите не ме бъркат ;)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

ggzy

Цитат на: Fifata - 03-09-2021, 11:06:33
Мен ми трябва да работят копчетата, сензорите не ме бъркат ;)

Намери си от 2-ра, 3-та генерация.
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

Fifata

Е идеята е на ПИФ, ако не му трябва после да го отвърва него, вместо да му седи и да му събира прах :)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Пиф

Аз смятам да взема и едно от 3-ка, не знам дали на 2-ката е същото. Преди години първото ми ATV беше 3-ка. Алуминиевото дистанционно е супер удобно и ергономично. Вярно, без тъч пад, но направо залепва в ръката. После взех 4-ка, после 4К. Жената каза - искам си старото дистанционно, това не ми харесва. Донякъде е права, новото постоянно му бъркаме посоката, хваниш го на обратно, тъча в дланта, търкаш палец там дето не трябва .....     Вярно има определено повече функции, но не лепне по същия начин в ръката. Та, затова, ще взема едно и за нея.
А това с работещите сензори го търся заради децата, много от игрите са за точно такова дистанционно (макар че и аз поигравам понякога  ;D ).

angelvn

Не съм бъркал досега посоката на дистанционното - знам си - копчето с бяло очертание (менюто) трябва да е нагоре и готово.
Ако ви трябва да минавате през менюта и да пускате неща - ще ви споделя за временно решение: бях оставил баща ми да гледа сина ми и един следобяд се прибирам вкъщи - гледам ги пред телевизора, а баща рови из менюто с детски филмчета на плейъра на AppleTV 4к-а не с Apple дистанционното, а с това на телевизора.
Оказа се че за посоки, потвърждение, връщане назад , звук, няма значение кое дистанционно се ползва.

Иначе в Криейтив Център се продава ново срещу 133лв и е в наличност.
връзка
UI designer and developer

bluesky

Последно "съм имал" дистанционно на един остров, който зарязах заедно с цялото Си материално имущество.
Оттогава чужда Система за Управление, (тв) - повече не допускам да Ми внушава "какво било станало" по Света.

Независимите, неманипулирани информационни канали са за предпочитане (специално за Мен).

Ставките са вече сериозните 7 стотинки... ;D

Пиф

Е, там пък (в Криейтив) не ми дойде на акъла да търся. Благодаря!

Относно бъркането на посоката - когато се вгледам, няма как да го сбъркам, но често посягам без да поглеждам към него, а формата му е такава (и разпределението на тежестта), че на пипане трудно се определя правилната посока. Виж, алуминиевото на 3-ката беше друга работа, за мен е с перфектна форма, дори и да го вземеш наобратно, в момента в който попадне в ръката ти знаеш кой край къде е. Да, видял съм, че и други дистанционни могат да управляват ATV-то, телефона също може, при това перфектно, но не е там въпроса,

bluesky, съгласен съм с теб относно всичките "свободни" и "несвободни" медии и манипулациите, които ни пробутват. Но все някак трябва да пускам, това което съм решил, че е подходящо за фамилията.

ggzy

Цитат на: Пиф - 03-09-2021, 13:10:55
А това с работещите сензори го търся заради децата, много от игрите са за точно такова дистанционно (макар че и аз поигравам понякога  ;D ).

Мисля че и с телефона ще стане, стига да не го изпуснат по време на игра  ;D
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5