Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

18-04-2024, 03:39:29

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 854
  • Latest: yngacalt
Stats
  • Общ брой публикации: 82 656
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 70
Total: 70

70 гости, 0 потребители

Logitech folio touch - споделям, за да съм полезен (клавиатура iPad)

Започната от ProstoAZ, 27-07-2021, 10:20:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ProstoAZ

За да съм полезен на групата, давам и аз моите 5 стотинки по темата с клавиатурите.

Обичам да ползвам iPad-а за работа и с клавиатура. Когато си взех air 3, макар и скъпо, си взех и фолиото и бях много доволен. Оригиналното фолио имам предвид.

Сега, от края на миналата година, когато "се прецаках" да си взема iPad pro 11 2020, преди да изчакам още няколко месеца да дойде м1 прото (кой да предполага тогава), не си взех клавиатура, защото са безумно скъпи.

Много мислих и отлагах, но не взех, реших, че да дам 400 или 800 лева за клавиатура, която рядко ползвам, е абсолютно кощунство.

Е, накрая обаче нуждата ме принуди и реших да заложа на единствената алтернатива - Logitech, които, както знаете, единствени разработват с Apple своите артикули и се продават дори в Apple Stor-овете по света.

Е, мислих, четох, правих, струвах, поръчах си този модел: https://www.logitech.com/en-us/products/ipad-keyboards/folio-touch.html?crid=1762

Който дойде от Германия с UPS за 2 - 3 дни и съм много доволен. Всичко, което го има в ревютата, отговаря на истината. Поръчах го от Германия, защото в България нямаше останала НИТО една бройка. Нито в Дайс, нито някъде, изобщо - отсъстваше.

Разбира се, в бързината и устрема съм чел-недочел и леко се прецаках, като си взех модела folio, който е без разкачваща се клавиатура...

Ако бях внимавал повече, щях да видя, че моделът КОМБО, който е пуснат в края на април тази година за новите таблети, пасва и на моя и щях да имам абсолютно същото, но разкачващо се.

Разликата в цената бе 30 евро, сега малко ме е яд, защото трудно се вади от калъфа самият таблет, и не си е работа да го вадиш - махаш постоянно.

Ако бях чел повече, щях да си взема комбото, което е на принципа с фолиото за аир таблета. Но...

Това са някакви дребни дефекти. Удоволствието от работа е прекрасно. Падът е чувствителен и готин, кликовете на копчетата са яки, всичко е ок. Самият калъф е много твърд и пази наистина добре.

Ще преживея малкото неудобство от скачената завинаги клавиатура, както се казва, да съм чел и внимавал правилно:)

Поздрави
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

angelvn

Поздравления за калъфо-клавиатурата. Преди няма и 10 минути гледах клипче с iPad 12.9" M1, със закачена клавиатура, същата за която споменаваш, че не си взел.
Това което си купил обаче като цяло може да се окажа по-добро за таблета, защото го защитава добре, а и едва ли го прави чак толкова по-дебел или неудобен.

Качи 2-3 снимки да видим как изглежда наживо. :)
UI designer and developer

ProstoAZ

Калъфчето е прекрасно, наистина. Адски твърдо на пипане, добре пази и е супер.

Много апелирам да внимавате за две неща:

COMBO е калъфче, пуснато на пазара в края на АПРИЛ, то е същото, като моето, същото, но клавиатурата се РАЗСКАЧА. Тоест, и в двата случая имате почти еднакви паралели, но ФОЛИО е без разкачане, пуснато в края на миналата година, а КОМБО е с разскачане.

Всичко друго е прекрасно:0



















iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

bluesky

цитат: ..."...За да съм полезен на групата..."...

Адмирации за мотивацията!