Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 21:11:43

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 108
Total: 108

108 гости, 0 потребители

Neverinstall облачни програми и браузери

Започната от Константин, 25-07-2021, 19:34:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Константин

Машинен превод:
Стартирайте приложения през браузъра си - Когато стартирате няколко приложения едновременно, те заемат много изчисления и памет. Това прави приложенията да работят по-бавно. Neverinstall освобождава ресурси, като пуска тези приложения на мощни машини в облака през вашия браузър.
Вижте и направете нещата заедно - Neverinstall е отличен инструмент за дизайнери и разработчици, които си сътрудничат в един проект. Можете да видите какво правят и да решите как да отговорите. Можете да видите техните курсори и, ако е необходимо, да поискате контроли.
Спестете парите си и никога не надграждайте компютъра си - Neverinstall ви спестява време и пари, като правите всички тежки инсталации в облака. Тя ви позволява да се съсредоточите върху основните си компетенции.
Neverinstall ви позволява да работите отвсякъде, без да се налага да инсталирате никакъв софтуер
Дистанционните приложения са толкова лесни, колкото интернет уебсайтовете - Neverinstall ви позволява да се развивате отвсякъде, без да се налага да инсталирате никакъв софтуер. Можете да получите достъп до работните си пространства чрез браузър, да споделите кода си с други разработчици и да си сътрудничите в реално време.

https://neverinstall.com/

Използвам им само браузърите за да си гледам сайтове, които са блокирани в офиса ни. Също така и проверка на достъп до сайт от други локации вместо VPN.
Безплатния достъп е ограничен до:
Default Plan :Free
Compute 2vCPU
Memory 4GB
Time unlimited

Надявам се да Ви е полезно
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Van Doich

#1
С тоя машинен превод от "братския" народ, имам чувството че чета реклама на новата Windows 365!

П.С. Близо 20 калпака са го прочели, ама само един Бай Ганьо е отговорил!
Явно Чукча е само читател(консуматор), а не писател!!! ::)
MacBook Air 13" - 2015
MacBook Air 13" - 2012
iMac 21,5" - 2013
iPad mini - 2013

angelvn

Може да се окаже интересно решение за хора с малко останало място на "твърдия диск" на компютъра или по-вероятно за такива със стари компютри, но и тук виждам липса на логика.

Вариант - стар компютър.
Услугата се рекламира с "10 пъти по-висока производителност на приложенията през браузъра, отколкото на локалната ви машина", докато повечето приложения са: браузъри, visual studio code и най-тежкото сред тях - android studio.
За да се ползва такъв тип услуга би следвало браузъра на клиента да е възможно най-нова версия, а не на всички стари компютри със стара версия на ОС-а може да се инсталира такъв.
Също така, новите браузъри изискват повече системен ресурс, а ако стриймват съдържание - още повече. На по-старите машини дори HD и fullHD клипчета лагват жестоко.

Стриймваните приложения разполагат с делегирани само 4GB RAM. Вече след като си доплатиш, можеш да добавиш още памет и т.н.
Ако нямаш интернет - нямаш достъп до приложенията си.

Сайта на услугата е много пръснат и не можах да видя какви са им ценовите планове, нито пък изискванията за ОС и инсталиран браузър на машината на клиента.

Дейта центровете са в Индия, Сингапур и Щатите. За Европа - нЕма!

Като цъкнах на опцията да стартирам Хром инстанция веднага ми върна сървърна грешка (500).

Добре са си наредили из сайта награди и лога всякакви, но услугата им има още нужда от сериозно доразвиване за да стане тя напълно смислена.

Всеки с нормален компютър, закупен през последните 4-5 години ще има достатъчно налична производителност за да си ползва спокойно браузъра, да си споделя екрана с други, или да пише код и стартира инстанции на JS фреймуърк приложения (реакти и прочее).
UI designer and developer

bluesky

..."...С тоя машинен превод от "братския" народ, имам чувството че чета реклама на новата Windows 365!

П.С. Близо 20 калпака са го прочели, ама само един Бай Ганьо е отговорил!
Явно Чукча е само читател(консуматор), а не писател!!! Roll Eyes..."...

Колегата Van Doich е прав - докато Колегите Константин и angelvn търсят и предлагат всевъзможни добри алтернативи и обсъждат реалностите, свързани с търсенето на Решения, наследниците на Пижо и Пендо само "чакат да получат", основно "тънка лайсна", а на практика, без обратна връзка, (...ни приемат, ни предават...), получават поредната "греда", (в собствената си глава...)... ;D

ProstoAZ

Аз благодаря за информацията също, полезна и интересна.

Но не съм съгласен с мненията, че хората трябва да прочетат и благодарят.

20 прегледа има, защото като мен отварят темата и гледат какво пише. Ако не ги интересува хората, защо трябва да пишат нещо и да благодарят?

Иначе мен ме е леко страх от облачни услуги и разни споделени ресурси, които никой не знае къде оставят копия, къде копират данни, какво ще ползват после от твоите работи, какво не.

Разбира се, това вероятно е неоснователен или твърде основателен страх за човек, който ползва оnedrive за служебните си скъпи файлове, но пак не е нещо, което не го знам къде е:)



iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

bluesky

Абсолютно съгласен! Владеете нещо, САМО ТОГАВА, когато го имате в реалния Свят, (на Вашата маса, във Вашия гардероб...). И никога по друг начин..

Нагледахме се на "обещания", давани от сульо и пульо, сульски и пульски "империи", 'социални  и полит-програми и прочее въздухари... И къде са те сега...?
Или в техническата кофа за боклук, или в кофата за боклук на Историята... Винаги едно и също... Малко ли Ви бяха кретеноидните им "обещания" за "просперитет и развитие"...?

Който бързо забравя, и няма глава, има крака...
..."...Run, Barry, run..."...