Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 17:10:11

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 52
Total: 52

52 гости, 0 потребители

Ново правило във форума! (Моля прочетете)

Започната от shaman, 30-06-2021, 11:48:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

shaman

Понеже тук съм едноличен управляващ мога да променям и допълвам правилата !

Мисля, че един форум е за дискусии, а не за монолог, затова добавям ново правило:

8. Забраняват се два последователни поста от един потребител в една тема.


Правя това с цел форума да не се превърне в монолог на един потребител, а да има дискусия. Ако няма отговор от друг потребител в дадена тема значи самата тема не е интересна и няма нужда да се натрапва !

Правилото е валидно от днес 30.06.2021 г. и важи за всички теми с изключение разрешените повдигания и доуточнявания в подфорума "МАГАЗИН" !


Връзка към правилата на форума:
http://www.apple-bg.com/index.php?topic=1948.0

Пиф

#1
Ще си позволя коментар:
  Мисля, че е необходимо да се вкара едно уточнение в новото правило - да е свързано с определен период от време, т.е. да не може да се създават два последователни поста за време по-малко от ......
Често пъти се случва, при тема свързана с проблем, нещата да замрат на някакъв етап от дискусията и след време (примерно след намиране на решение) да се наложи пост от автора на последния по темата. А е логично разговора да се продължи от някой от вече писалите по-рано, просто защото с постовете си докезват, че обекта на темата ги интересува. Най-често в подобни случаи участниците са не повече от 2-3ма. Вероятността да се наложи да пусне пост последния преди "замирането" на темата е доста висока.
Примерно 2-3-4 седмици ми се струват разумно време...

Възможно е и друг вариант - броя на забранените последователни постове да се вдигне на 3.
Т.е.:
1ви пост - ОК
2ри последователен пост - ОК, ама внимавай да не прекалиш
3ти последователен пост - прекали, стига толкова

Adamov

Адмирирам.

Какви ще са последствията за провинилите се?
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

bluesky


shaman

Цитат на: Пиф - 30-06-2021, 12:11:09

Често пъти се случва, при тема свързана с проблем, нещата да замрат на някакъв етап от дискусията и след време (примерно след намиране на решение) да се наложи пост от автора на последния по темата.

Промених възможността да се редактират постовете. Така, че ако някой иска да допълни нещо - може да си редактира последния пост.

ggzy

MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

Van Doich

Цитат на: bluesky - 30-06-2021, 12:36:58
Добри Идеи! Поддържам всячески!
Язък за "биткойните". ;D
MacBook Air 13" - 2015
MacBook Air 13" - 2012
iMac 21,5" - 2013
iPad mini - 2013

ProstoAZ

Това е старо правило, винаги е било активно по всички форуми да няма пост под пост, а да се едитва и допълва.

По-скоро аз съм си позволявал, така се е случвало, като доотговарям и следя процеса, минало е време, да допълня под мой пост...

Така че се извинявам, където съм се провинил:)
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

Пиф

Цитат на: shaman - 30-06-2021, 12:51:00

Промених възможността да се редактират постовете. Така, че ако някой иска да допълни нещо - може да си редактира последния пост.

Това ОК, но редакцията индикира ли се по някакъв начин (като непрочетен / редактиран пост), участниците във форума разбират ли, че има редактирани постове или трябва да препрочитат и следят интересуващите ги постове / теми ?

Metal

Адмирации! Време беше  :D

Само не знам как ще се контролира някой да не си създаде втори-трети акаунт и да продължи да си приказва сам  ::)

ggzy

Да се надяваме, че ще е под достойнството му!
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

bluesky

Хе, хе, хеее... Добър Вечер на Всички!

цитат: ..."...Само не знам как ще се контролира някой да не си създаде втори-трети акаунт и да продължи да си приказва сам  Roll Eyes..."...

Отговор: И Слава богу, че този някой ..."...си приказваше сам..."..., показвайки с ФАКТИ, доколко крипто-ресурсите са защитени откъм всякакви ненормалници... т.е. - никак.
И на всичкото отгоре ..."си приказваше сам"..., доколкото големите познавачи на крипто ТАКА И НЕ МОЖАХА ДА ИЗВАДЯТ НИТО ЕДИН ФАКТ, ЕДИН ЕДНИЧЪК ДАЖЕ..., за да защитят "божествения" алгоритъм", дето всеки програмист-ненормалник може да счупи и си присвои импулси... или пък всеки държавен регулатор - може да озапти само с един документ "за регулиране"...

И Да - Бог дава, ама в кошара не вкарва...

Ако дори само на един "някой" е успял да отвори очите, и да предпази от излишен наивитет, И относно крипто... и то напълно безплатно, ... защото който дава инфо...и не си мълчи (под сурдинка), а СПОДЕЛЯ, значи прави каквото смята за правилно.

Видяхме и други - криейки видимо мизерните си познания като нещо "свръхестествено ценно", просто се покриха като мишленца от Темата... ;D ;D ;D

Ceasar вдигна палец нагоре, (...помилвай ги...), и много правилно.
На лишените от Логическо Мислене е излишно, и даже противопоказно да им се сервира ИСТИНАТА на тепсийка, че май-май - или не могат "да я стоплят", или им се задълбочават комплексите... или и двете заедно... хе, хе, хеее... ;D

Пък и кой ли им е длъжен... Затова и Аз лично подкрепям това правилно решение, определено освобождава свободно време от всеки, който каже ли "А", не изчезва яко дим, а е способен да мотивира и "Б". ;D




Adamov

Аз съм съгласен с блускай в частта със снимката, която е споделил:

Вярното решение на един, може да спаси и опази енергията на всички останали.

Затова, shaman, благодаря за вярното решение, което си взел и си добавил/променил част от правилата.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

DUDE

MacPro 4.1@5.1