Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 17:44:58

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 149
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 95
Total: 95

95 гости, 0 потребители

Търся оферта за Mac Pro

Започната от bbbarrr, 29-06-2021, 22:59:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bbbarrr

Здравейте колеги търся оферта за настолна машина Mac Pro  , изисквания да е в отлична кондиция , да подържа Mojave/Catalina от към хардуер да е със ссд операционно 256  и за дата диск към терабайт , памет 16/32 гб

Ако някой има машина за продан в тези критерии моля на телефон най - добре - 0893393355 понеже по рядко влизам във форуми...

успех и всичко добро на всички фенове на марката :)

bluesky

Когато намериш такава Машина, ще Ти разкажа КАК ТОЧНО можеш да направиш така, че ресурсът и да се равнява на най-модерна Машина, без ограничения и откъм видео карти.

dkmi

Чак сега видях, че имам лично дали не предлагам такава машина...

Ако намеря нещо ще се обадя :)
Но... и да намеря - няма да е с видеоката, която позволява нещо повече от 10.13.6

Иначе ми се въртеше една двупроцесорна 2012-ка, последният смислен компютър на Apple  според мен...
Жал ми е как направиха всичко да е като луксозни пластмасови играчки.


bbbarrr

Благодаря bluesky знам че мога да разчитам на професионален съвет от теб , живот и здраве ако се намери нещо ще се чуем :)

Здравей dkmi оки ако излезе нещо ще е супер , на мен реално ми е нужна за графична работа и фото ретуш на снимки главно , благодаря ти :)

dkmi

Другата седмица ще стане ясно дали (и какво) мога да намеря. Но пак казвам: ще бъде със оригиналната си видео карта, на която не може да се инсталира 10.15.

(Говорим за стандартната ATI Radeon HD 5770 1GB)

Ще видя как ще го взема, и ще се разберем за цена - да сме доволни всички :)



Цитат на: bbbarrr - 29-07-2021, 13:04:45
Благодаря bluesky знам че мога да разчитам на професионален съвет от теб , живот и здраве ако се намери нещо ще се чуем :)

Здравей dkmi оки ако излезе нещо ще е супер , на мен реално ми е нужна за графична работа и фото ретуш на снимки главно , благодаря ти :)

bluesky

Здравей, bbbarrr!

И Здравей, dkmi!

За bbbarrr - даже стандартната видео-карта,  ATI Radeon HD 5770 1GB, би Ти вършила прекрасна работа за начало.
Ако, (и когато), dkmi намери достойна Машина, (всъщност кой друг...? - безплатна РЕКЛАМА!, базирана на точен Човек... ;D), ще се радваш на алуминиев Звяр отвсякъде...

Успех на всички!

bbbarrr

Супер благодаря ви, да видим какво ще излезе :)))

Van Doich

MacBook Air 13" - 2015
MacBook Air 13" - 2012
iMac 21,5" - 2013
iPad mini - 2013

Пиф

В OLX вървят няколко обяви. От единия, който предлага МакПро съм купувал, свестен човек изглежда.

dkmi

Имам една машинка - Mid2010, 2.8GHz Xeon + 32GB RAM + 240GB SSD

!!!!!!!

Със стара видео карта е, и НЕ поддържа по-висока версия от 10.13.6! За да се инсталира нещо по-ново се нуждае от upgrade на видео картата!

!!!!!!!

Цена: 1100
Ще може да се види в Пловдив, след предварителна уговорка.
Ако трябва фактура - се добавя ДДС....

Имам и една двупроцесорна машина, която трябва да почистя и изпробвам. Лошото е, че няммам особено време за целта, ще се опитам да го направя днес, и ще пиша резултат /и цена/ и за нея.

dkmi

Наличен:

MacPro Early 2009 (с обновен firmware, разпознава се като McPro 5,1);
2 x QuadCore Xeon - 2.26GHz
64GB RAM
500GB HDD (не е SSD!!! 2.5 инчов диск е, с адаптер);
Radeon HD5770

!!!!!

С инсталиран 10.13.6, за инсталиране на по-нова версия трябва да се смени видео картата

!!!!!

Цена: 1300
Може да се види в Пловдив, след предварителна уговорка!

Фактура: +ДДС към цената

Продава се ЕДНА ОТ ДВЕТЕ описани машини. Която се продаде първа :)

Пиф

bbbarrr, имай предвид, че MacPro 5,1 не подържа официално Catalina (сега видях, че си го писал като изискване в първия пост). Mojave се подържа официално само с определи модели видеокарти.
Има начин да се подкара Catalina, но Мас-а трябва да отговаря на условията за Mojave.
Моята машина е такава (MacPro 5.1 с Catalina), така че ако вземеш комп от dkmi или друг, мога да съдействам за инсталацията на Catalina.

bbbarrr

Здравейте благодаря на всички , офертата е добра и като знам че има свестни хора на които да разчитам за съвет ... Но един познат се оказа, че ще си идва командировка от щатите и уж ми обеща да ми вземе ново мини с М1  от там на доста добра цена . Така че за момента ще се въздържа от покупката на прото ...

bluesky

Отлично!

Когато вече мини-то с М1 го ползваш, би ли дал мнението Си как се справя новият процесор с тежки Adobe files, главно PhotoShop and Illustrator - например с множество комплицирани layers, Placed and Imbeded Files (bigs)...?
Би било от полза за всички, които се подвизават в подобна дигитална среда.

dkmi

Цитат на: bluesky - 24-08-2021, 14:06:07
Отлично!

Когато вече мини-то с М1 го ползваш, би ли дал мнението Си как се справя новият процесор с тежки Adobe files, главно PhotoShop and Illustrator - например с множество комплицирани layers, Placed and Imbeded Files (bigs)...?
Би било от полза за всички, които се подвизават в подобна дигитална среда.

Имам преки наблюдения на iMac:
Работи добре, операционната система зарежда (и работи) много бързо, направо светкавично.
Но Aodbe приложенията - няма особена разлика в работата с тях.
Разбира се, сравнявам със машина с подобни параметри -
27 инча iMac 3.4GHz Quad Core + 32GB RAM.

Иначе - машинката е уникална. Малко е ръбест дизайна, не ми допада особено, стария iMac ме кефи повече. Но все пак си е много добра машинка.

Един колега си купи мини - казеа, че също работи много бързо, и няма абсолютно нищо общо с мак мини-тата от по-старото поколение.
Според него - минито с М1 по производителност е даже по-добро от базовият Mac Pro (кошчето).

Реално новото мини и новият iMac би трябвало да са едно и също нещо, разликата е - iMAc има вграден монитор, минито няма :)