Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 11:35:37

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 142
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 121
Total: 121

121 гости, 0 потребители

WWDC 21

Започната от Adamov, 09-06-2021, 21:29:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ProstoAZ

Нямам платения профил. Ще чакам публичните бети:)
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

Adamov

Не ти трябва платен профил.

www.betaprofiles.com
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

ProstoAZ

Супер си!
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

ProstoAZ

Цитат на: Adamov - 15-06-2021, 23:26:49
Не ти трябва платен профил.

www.betaprofiles.com

Не знаех, че може така да се прескачат платените профили, но евала за което.

Иначе, сложих на 12-ака и си работи прекрасно.

Ще сложа и на айпада.

В крайна сметка, 15 не е турбо голям ъпдейт, както слушах събитието и няма генерално какво да се омаже чак толкова:)
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

Adamov

Значи така като кажете не е турбо ъпдейт и не мога да разбеера какво очаквате :D :D Някакъв генерален редизайн или?

Има турбо яки неща. А иначе може да се омаже винаги.

Ама аз като се замисля,  за толкова години не ми се е налагало нито веднъж да връщам официална версия от бета такава, защото нещо не работи. А повярвайте ми, нещо не работи ли както искам аз - махам.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

ProstoAZ

Извинявай,
Имах предвид, не е генерален ъпдейт а.к.а iPad os 13 или 14, с някакви генерални изменения и всичко наново, а просто надграждане.

Имал съм бъгове рзлични, но сега наистина е много яко и няма проблем.

Изчезна ми само 5Г-то, защото не идва нетвърк провайдъра на Теленор, но това по-скоро е от Теленор и начина, по който разпространяват ъпдейта, а не друго:0


iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

dimhab

Имах проблем със Сафари при Монтерей. МБПро М1.
Наложи се да даунгрейдна до Биг Сур.

ProstoAZ

Дам, и при мен се появиха проблеми на таблета и на телефона.

На телефона са по-дребни, единственият, който ме дразни осезаемо, е, че ми спря 5g мрежата, защото дебилите от Теленор са пуснали 5г само до нетвърк провайдър 46.1.

С ъпдейта на телефона моят провайдър стана 46.7.7. И съответно нямам 5г мрежа. Това не е така с А1, с които пробвах, работи прекрасно. Просто Теленор са идиоти.

Иначе повече бъгове забелязвам на таблета, което не е болка за умиране, но не мога да играя например любимата си игра, защото линията най-долу, която изважда приложенията, непрекъснато стои активна.

Както и да играя, все я захващам с палец и ми спира играта. Мисля, че това е линията на АпсСуичър.

Така или иначе не мога да спра мултитаскинга, няма го в опциите, за да пробвам това да го избегна.

А пък в сафари, ако вече си отворил даден адрес и пак влезеш в барлентата, те извхърля директно. Трябва да отвориш нов таббар, за да продължиш.

Надявам се скоро да пуснат следващата бета и тези неща да са оправени.

То реално минаха почти 20 дни от първата бета и се чудя не трябва ли вече да изтече новата:)?
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

Adamov

Аз нямам тези проблеми при мен.

Играя само Асфалт. Сафарито работи без абсолютно никакви проблеми. Но пък не съм с М1

Малко офтопик. Аз съм мега доволен от Теленор. Но на картата ми няма опция за 5G. А и не ми трябва. Аз ползвам 3G само.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

ProstoAZ

И аз не съм с м1, прецаках се миналата година и си взех 2020, а те изкараха после м1. И вместо да направят някаква програма за подмяна, доплащане, нещо поне, ядец:):)

Защо ползваш само 3г? За да не хабиш батерията на Ипада ли? Моят айпад е само Wifi, аз не вземам такива с карти поради тези причини:)
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

Adamov

iPad-a ми е Wi-Fi. Ползвам само 3G на телефона. Причината е, че скоростта, която имам ми е напълно достатъчна и бърза (и за работа на хотспот и за гледане на HD телевизия като телевизора е вързан директно към телефона, когато ми се е налагало) и нямам нужда да пускам 4G и 5G. И да, също така вярвам, че 4G влияе на живота на батерията, но това не е основната причина.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

angelvn

Едно време същото се говореше за 3G спрямо 2G - разликата в автономната работа на батерията бе огромна.
Не виждам обаче негативна разлика спрямо обявеното време на работа на телефона от производителя спрямо това дали ще го държа на 4 или 3G.
И помисли само - за деня ако направиш 50 снимки, всяка по 8МВ = 400МВ и това е само едно от нещата, които вършиш на телефона. Ако е на 3G и си включил мобилни данни за всички услуги (което е напълно нормално, все пак не живеем в 2010та) снимките ще се качат поне два до три пъти по-бавно при ползване на 3G мрежа - това е два до три пъти повече време ползване на чипа от който навремето всичките ми iPhone от 4 до CE загряваха жестоко в горния десен ъгъл под екрана и често се стигаше до подмяна на устройство поради прегорял дисплей (появяваха се жълти оттенъци).
Освен това при 3G оператора ти слага сериозно ограничение на ъплоуд скоростта. Пример с Виваком и Теленор ще дам - при тях скоростта е 5.7mbps. При 4G е 37.5мбпс. Като водиш конферентен разговор е възможно с тези 5.7mbps да има проблеми, особено ако в това време вършиш още нещо.

Да твърдиш, че 5mbps ъплоуд са достатъчни е малко странно. Да, ако си на планина някъде е ок да си четеш кореспонденция и за социални мрежи примерно.
3G към момента е - "по-добре от нищо". Като има две поколения по-нова технология, с по-високи скорости, неограничени планове за трафик, да си сложа устройството на най-бавната мрежа, че всяко едно нещо свързано с интернет да се точи от 2 до 10 пъти по-бавно, не благодаря. :)
UI designer and developer

Adamov

Единственото, което твърдя е, че съм супер доволен от скоростта на мобилните си данни и абсолютно нищо не ми е бавно.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

bluesky

Добър Вечер на Всички!

Всяка нова технология е добре дошла, (естествено, при равни други условия).
Под ..."...равни други условия..."... спокойно бихме могли да поставим на първо място ЗДРАВЕТО на ползващите технологиите.

Т.е. при положение, че Здравето на ползващите технологиите Е ГАРАНТИРАНО спрямо все по-увеличаващите се честоти, на/с които тези нови технологии оперират. И те оперират не локално, в някаква специфично-отделена среда, (като рентгените, например), а оперират В ОКОЛНАТА СРЕДА, там където Човекът живее, пребивава и се намира във всеки един момент.

Засега - нито една от новите честоти, в които Човек е буквално потопен, освен смелите констатации, че ..."...те са безопасни за Хората..."..., по никакъв научен начин НЕ ДАВА 100%-ТОВИ ГАРАНЦИИ ЗА ЗДРАВОСЛОВНА СРЕДА за Човека.

В такъв смисъл, без да се задържа Прогресът, (което едва ли е възможно), опасностите, които всекидневно се повишават за околната среда, с всяко едно ново "изобретение", (само като Пример дори - безжичните технологии... като това е само един от примерите, които биха могли да се приведат...), драстично и рисково променят околната среда, преди да се знае със сигурност как това ще се отрази на Човешката популация.
Или, (другата алтернатива)... някои, някъде, много добре съзнава какво точно върши... - и точно това е целта...околната среда за Хората да става все по-нестабилна за Здравето на Човека...?

fpyyh

Adamov, много благодаря за линка, обнових няколко устройства вкъщи. Много ми харесва новата функция с превода през камерата и директното разпознаване на текст, дори написан на ръка от мен. Малко загрява, когато прави тези сложни нови неща (11 про), но сигурно ще се оправи със следващите ъпдейти.