Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 17:44:01

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 90
Total: 91

90 гости, 1 потребител
BuSteR

как да свържа два macbook

Започната от tito, 09-05-2021, 11:22:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

tito

Здравейте, необходим ми е съвет относно два макбука. Идеята ми е следната единият да се ползва а другият да бъде като хардиск  чрез wifi (тоест там да стоят файлове предимно снимки които да се ползват). Надявам се да съм се изразил разбираемо:)

bluesky

Здравей!

Ако зададеш същия въпрос via Internet, указвайки точните Модели на Твоите Машини, ще получиш отговор, ориентиран специфично към Твоята конфигурация, (безжично и/или може би и с помощта на кабел, ако това Те устройва).
100% някой, някъде е имал да решава подобен въпрос. От мрежата ще получиш абсолютно конкретни отговори.
Успех!

tito

Да това е ясно, чче мога да проверя в интернет. Идеята беше ако някой го е правил да сподели как става.

bluesky

Точно там, (Интернет), някой обезателно го е правил. Надявам се да имаш стотици отговори.
Много по-голяма вероятност имаш в Мрежата, доколкото Въпросът ти е твърде специфичен за няколко стотин активни Колеги, (общо) в този Форум. 

AnotherBoy

Цитат на: tito - 09-05-2021, 11:22:18
Здравейте, необходим ми е съвет относно два макбука. Идеята ми е следната единият да се ползва а другият да бъде като хардиск  чрез wifi (тоест там да стоят файлове предимно снимки които да се ползват). Надявам се да съм се изразил разбираемо:)
Здравей,
на машината от която ще споделяш отваряш System preferences и там намираш Sharing. В ляво има File Sharing, маркираш го за да е активно. От дясно избираш кои папки да споделиш, с кои потребители и какви права.
От другия комп щом са свързани в една мрежа отиваш на Finder>Network и там ще откриеш споделените ресурси.
Ако си задал потребителски права, ще ти бъде поискано user & pass за достъп (в повечето случаи това ще е user-a на машината от която шерваш).
Всичко това важи само и единствено когато сте в една и съща локална мрежа, ако искаш да имаш достъп до споделените ресурси извън локалната мрежа, вече трябва да се правят допълнителни настройки на рутера.
Това е официалната статия с инфо от apple: https://support.apple.com/bg-bg/guide/mac-help/mh17131/mac
iPhone XR
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)
Mac mini (Late 2012), 8GB RAM, 120 GB SSD
iPad Air 4 Wi-fi
iPad mini Wi-fi (1-st Gen.)

tito

AnotherBoy много ти благодаря! Това ме интересуваше.