Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 19:58:34

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 59
Total: 60

59 гости, 1 потребител
walker007

Кой колко лични Apple devices има? Да си измерим фенщината :)

Започната от angelvn, 26-03-2021, 12:49:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

atirage

Към тези от подписа, мога да добавя:
iPhone 4
iPad Air
iPod nano 3g
Airport Express
Airport Extreme
30' Apple Cinema Display
15' Apple Studio Display
iBook G3 Clamshell SE XGA
iMac G3 350 swaped 500 16Mb FlashCard16Gb
iMac G3 350 clocked 400 ATX LCD
iMac G4 20" 32GB SSD iSight Apple Pro Speakers
eMac G4
PowerBook G3 500 B&W
PowerBook G4 Ti 1Ghz 120GB OWC SSD
PowerMac G5 Quad
MacBook Late2006 Mavericks
MBP 2009
iMac 2012 2.7GHz 250G SSD

Metal

Определено е интересно какво е съвместимо със Apple Home! Може ли подробности OXYGEN

bboyg

2 x iPod shuffle 2nd Gen
1 x iPod nano 2nd Gen
1 x iPod Classic 4th Gen
2 x iPod Touch 2nd Gen
1x iPod mini 1st Gen

2x iPhone 2G
1x iPhone 3G
1x iPhone 3GS
3x iPhone 4 (2x iOS 5.1.1)
2x iPhone 4S (1x iOS 5.1.1)
1x iPhone 5
1x iPhone 8
1x iPhone X

iPad mini 2
iPad 6th Gen + Apple Pencil

Mac mini 2012
MacBook Air 2014
MacBook Pro 2008 Unibody - търся му дъно :)

Apple Watch Series 1
Apple Watch Series 4

AppleTV 3
AppleTV 4

AirPods 1st Gen

Airport Express 2012

По една от всички безжични мишки без последната Меджик 2 + една безжична клавиатура от компактните :)

Няколко заключени към iCloud телефона.

OXYGEN

Цитат на: Metal - 01-04-2021, 20:23:16
Определено е интересно какво е съвместимо със Apple Home! Може ли подробности OXYGEN

Ето смарт устройствата ми, които директно си поддържат Homekit:

1. КлючалкаDanalock v3
2. Камери Logi Circle 2
3. Eve Thermo на радиаторите на парното
4. Няколко крушки и контакти Ikea Tradfri с техния хъб
5. Aqara хъб (може да го играе и алармена система и да се правят автоматизации по тази линия).
6. Aqara двойни ключове за осветлението и вентиалторите в баните
7. Aqara датчици за температура, влага и налягане във всяк оедно помещение (с тях и ключовете на баните имам автоматизации, които спрямо влажността пускат и спират автоматично вентилаторите)
8. Aqara датчици на всички врати и прозорци
9. Aqara датчици за движение в баните. С тях не е нужно да се ползват ключовете за осветление.
10. Всички лампи по стаите са със релета Shelly, но с къстъм фърмуер за поддръжка на Homekit (един пич в ОЛХ ги прави така)
11. От скоро телевизорите LG поддържат Homekit и AirPlay, преди това ги бях направил с плъгин за Homebridge.

Неофициално добавени с помощта на Homebridge server на едно Mac Mini:
1. Xiaomi Roborock прахусмъкачка
2. Xiaomi AirPurifier
3. До скоро LG телевизорите (май пак ще ги върна така ако може, защото с плъгина имаха много повече опции от сега официалната им поддръжка)
4. Плъгин за виртуален air purifier, който взима данни за качеството на въздуга от станции на AirBg.

winnerkn

За сега съм само с Macbook Pro 2015 в завидно добро състояние.

Иначе в годините съм имал Iphone 3, Iphone 3gs, Iphone 5, Ipod touch.
В последствие се случи така, че се наложи да имам 2 сим карти а съответно не ми се разнасяха 2 телефона и приключих с Епъл апаратите.

Сега с този е-сим пак се оглеждам за някое Iphone-че, макар че още още не са достатъчно функционални (например 2 вайбър акаунта и т.н)

fpyyh

Apple TV HD + 2xHomepod-a (от големите) + проектор за киното. Като се появи нещо читаво като проектор за 4К и ще го сменя.

Семейният комплект за всеки е по два лаптопа (air+pro, личен/работен), iPad, iPhone и часовник, отделно един работен iMac, още 2 Apple TV + малки homepod-и по стаите, като по-старите модели минават към роднини. Майка ми толкова си харесва часовника, че не излиза без него и като го разкачи от телефона по време на първия локдаун, всеки ден ме врънкаше да ходя да го закача.

Най-ценното за Homekit къщата - LED стрипове Osram Smart+, бяха ги пуснали по 10 паунда в английския амазон, купих 10, защото идваха с къса лента (1.8м), но можеха да се удължават, останах ми няколко излишни контролера. Иначе 10-12 контакта от аликспрес, Yeelight крушки, няколко прекъсвача за 220v, пак от Али. Две камери Eufy, които добре работят, но не знам защо ги купух. Чакам с нетърпение да се появи видео звънецът на Logitech - Circle View или да има някое пътуване до щатите, че в Европа го няма още, a Homekit алтернативите са безумни, едни холандски звънци са по 5-600 евро.

Съжалявам много, че махат големите homepod-и, звукът за $200 (хванах ги на намаление в щатите) е невероятен, красиви са, ако всичко останало е тяхно, работят супер без никакви настройки.

Забравих и две Time Capsule заради дисковете в мрежата.

Van Doich

MacBook Air 13" - 2015
MacBook Air 13" - 2012
iMac 21,5" - 2013
iPad mini - 2013

angelvn

Днес взех една Magic Mouse от Техномаркета до нас.
Оказа се, че третата генерация (в производство от тази година) се продава с новия тип кабел за зареждане - с оплетка и е USB-C -> Lightning port. Очаквах да е обикновен, без оплетка.
Приятно се изненадах.
UI designer and developer

bluesky

Добър Ден на Всички!

Специален поздрав и за Bo!
Моите извинения за сравнително бавния мой отговор, (относно Март 2021), обаче едва сега засякох Темата.
Добър избор за колекциониране, (Macintosh-Quadra), и добра инвестиция, за бъдещето, (ако на тази недо-цивилизация въобще и се размине (заслужен) ядрен шамар...).
Да, действително Macintosh-Quadra е и си остава една от легендарните машини на Apple.
Именно на базата на нея бях създал възможно най-силното Креативно звено на една британска, (на практика мулти-национална) фирма с Главен офис за Централна Източна Европа, на която (по онова време), бях Регионален Креативен директор.

Относно какви и колко Apple машини, (устройства) притежавам, или съм имал, бих могъл да бъда и шампион по минимализъм.
Работил съм, (имал съм) само машини, които, общо взето, са решавали изключително мини-максна задача.
Минимум инвестиции, отнесени към максимално-ползотворна функция на блага, на базата на определен критерий.
Стремежът е бил да се фиксират само онези (евентуално) върхови постижения на марката, които обезпечават максимално пълна интеграция за работен процес, ориентиран към Графичен Дизайн, Визуализация и Реклама.
И да се използват максимално дълго време, доколкото е възможно, за да има продължителна възвращаемост на инвестициите.
В такъв смисъл на пръсти биха могли да се преброят, при Мен, Apple машините, въпреки искрената Ми "обич" към марката.

iPeichiny

Това са само моите от подписа ми,жена ми има половината на тези.....

 MacBook Pro 2007 
 MacBook Air М1 
 Apple Wireless Keyboard 
 Magic Mouse 
 iPhone 4S 
 iPhone 5S 
 iPhone 7 
 iPod Touch 4 
 iPad 4 
 iPad Air 3 
 Apple TV 3 
 Airport Express 

iDon't Know Where i'M Going But i'M Sure Know Where i'Ve Been

bluesky


veskop

а ти само си се "изхождаш" тук!устройства нямаш...

bluesky

Прав си. Използвам измислените устройства на Били ваксината, на хазарчето-сатанист с пискливото гласче, специалистът по всичко, (без Диплома), некадърното ескимосче. И много съм доволен от кретенчето. ;D

Adamov

Нещата, които имам аз са видни от подписа. Устройствата без които не мога, обаче, са точно 3. Лаптоп, телефон и часовник.

Слушалките 2ра генерация са яки. Доста време обмислях покупка на големите, обаче в момента, в който излезна от работа и скрия слушалките под шапката, а всичко останало е на едно Hey Siri разстояние, някак си големите автоматично остават на заден план.

Двата рутера ми създадоха страхотна мрежа вкъщи, а с жена ми много обичаме да разглеждаме снимки през Apple TV-то (отделно от това, за което основно е предназначен).

Музиката слушам през големия HomePod, който всеки път ме озадачава със способностите си. Катеогрично, не е най-добрият, но наистина е един феноменален спийкър със убийствен звук.  

Всичко това е подплатено с Apple One план, който за момента е персонален (с фемили шеър за жена ми), но скоро ще го ъпгрейдна на Фамилен, за да може да има Apple Music и тя.

up next: ъпгрейд на епъл тв-то с 4к такова и втори HomePod за стерео.

Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

fpyyh

Попаднах на големите слушалки с добро намаление, много хубав звук, супер са за спиране на шума, особено по време на полет. В разговори хората отсреща казват, че ме чуват отлично, дори когато съм на шумни места. Обаче като ги сваля от ушите се чудя какво да ги правя. На моя врат, който не е особено дебел, много стягат, дори на жената не са ѝ удобни така, в джоб не можеш да ги носиш, не можеш да ги закачиш на колана, остава в някаква чанта да заемат място и да дрънкат.