Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 08:04:14

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 131
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 137
Total: 137

137 гости, 0 потребители

Работа на Мас в Windows среда

Започната от tMac, 18-03-2021, 13:01:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

tMac

Здравейте,

Не съм сигурен дали заглавието е точно, но накратко въпроса ми е следния.
Имам копирна машина Xerox, която е в мрежа свързана с няколко PC-та и два Мас-а.
Xerox-a има функция, която позволява от него да се сканира и да бъде избрано РС, на което да се запази копието.
В това меню обаче, не се виждат двата Мас-а. Най-вероятно трябва да им бъде позволено да се виждат в мрежата, което не съм направил. Сигурно това се прави елементарно, но аз не успявам.
И понеже не разбирам от компютри и мрежи, моля за съдействи, как да направя видими двата Мас-а в Xerox-a.
Не искам да бъдат видими всички папки на Maс-те, а само такава, в която да се запазват копия от Xerox-a.

shaman

Виж в "System Preferences", "Sharing", "File Sharing"
Включи и SMB.

KurtiMakarov

Поне аз не съм подкарвал сканиране по мрежа.Позволява сканиране,само ако е на кабел.

Пиф

#3
Това, верно е много куца работа.
До скоро ползвах подобна функция (Scan to PC) от един комбайн DELL, настровах го преди години, работеше. Наложи ми се да сменя диск на компа, преинсталирах (без да променям версията на ОС) и тотална греда - не мога и не мога да го подкарам това. Отне ми един ден да пробвам драйвери и да ровя в нета за причини. Теглих му една и сега сканирам през компютъра, е малко е кофти, щото са в различни стаи и правя два пъти повече курсове ....