Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 23:09:54

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 126
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 68
Total: 68

68 гости, 0 потребители

Mac Mini Late 2012 HDD upgrade

Започната от Пиф, 20-01-2021, 20:41:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Пиф

Здравейте колеги!

Искам да направя едно Mac Mini Late 2012 медиен сървър. В момента е с 1TB Fusion Drive (128 GB SSD + 1 TB HDD). Целта ми е да заменя фюжъна с 2 HDD по минимум 2 TB. Във връзка с това имам следните въпроси:

1 - Дискове с каква височина могат да се монтират в минито? До колкото знам височините на 2,5 инчовите са 7, 9 и 15 мм.
2 - Необходим ли е следния кит: https://eustore.ifixit.com/products/mac-mini-dual-drive-kit ? Основната част от тоя кит е SATA кабел. В момента явно има 2 SATA кабела, зощото са заети и двата порта. Макар, че най-вероятно не са 2 еднакви, защото SSD-то май е със странния конектор 7+17 пина.

Знам, че веднага някой ще каже - разглоби го сам и ще видиш, но все пак минито е нежна машинка, искам ако мога да сведа до минимум броя на разглобяванията.
Ако някой вече е правил подобен ъпгрейд, моля да сподели.

jicall

Аз съм с такова мини. По спомен от едно време максималната дебелина която можеше да влезе е 7 мм. При мен съм сложил SSD от 400 гиги и хард от 1 ТБ. Работят си безукорно вече доста години. Помня че тогава следвах ръководството на ifixit и нямаше проблеми.
一番

Пиф

Имаш ли спомен какво SSD си слагал, 2.5 инчово или друг корпус? Ако е 2.5 - налагало ли ти си е използването на нов SATA кабел?

zlia

Ако имаш ссд в момента то е на sata. Щом си с ссд и хард диск значи въпроснито кабелче го има. Аз на за моето мини 2012, когато му слагах ссд си купих кажелче за втория сата диск. Друг интерфейс освен сата, мисля че няма.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Пиф

То си пише, ама кой да види ....
https://everymac.com/systems/apple/mac_mini/mac-mini-aluminum-unibody-faq/how-to-upgrade-hard-drive-aluminum-unibody-mac-mini.html
Подържат се HDD до 9,5 мм височина, SSD-то е в същия 2,5 инчов корпус.

jicall

Помня че с 9,5 имаше определено проблем, опираше много плътно. А приложеното кабелче с кита беше обърнато в другата посока и трябваше да поръчвам ново.
一番