Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

25-04-2024, 12:03:47

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 636
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 176
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 156
Total: 156

156 гости, 0 потребители

ПОМОЩ! Не мога да отклчюча катинарчето променящо настойките!

Започната от nikikisov, 17-12-2020, 18:41:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

nikikisov

Здравейте колеги.Имам следния проблем : Админ акаунта ми се вписва с името и паролата,незнам как го направих исках да си променя името да не ми пише User и някак си незнам кво направих но сега когато искам да променям настройките и трябва да отключа катинарчето за да го направя,не ми приема името и паролата! Някой може ли да ми помогне как да реситирам данните за отключването на тоова катинарче? Благодаря

Пиф

Как си влизаш в профила тогава ?
С администраторски права ли ти е акаунта ?
Друг потребител има ли компа ?

nikikisov

влизам си с админ акаунт паролата става има и Гост акаунт без админ права.Когато въведя админ името и паролата не ги приема да правя корекции по настройките,а преди си ги приемаше

Пиф

Щом влизаш в акаунта си с паролата си, значи с акаунта ти всичко си е наред. След като си влязъл да би да сменяш някак клавиатулната подредба?
Опитай да създадеш друг админ акаунт и пробвай от там да смениш настройките, които ти трябват.

Пиф


nikikisov

Не мога да отключа катинарчето за да създам друг админ акаунт...не ми приема името и паролата все едно са грешни... какво ще рече Терминал?

Пиф

Приложението за въвеждане на текстови команди.
Намира се в Applications / Utilities.
Напиши в него това:
su UserName - където UserName е името на акаунта ти. Ще те пита за парола, въведи я и кажи какво става.

nikikisov


nikikisov

След като въведя това ми изписва следното: sorry
Comand not found


Пиф

Нещо не правиш както трябва. Порови малко в нета, виж как се използва терминала.
Виж примерно това:
https://apple.stackexchange.com/questions/126302/how-to-login-as-a-different-bash-user-in-terminal
Сега се сещам друго. Щом си опитвал да си смениш името, вероятно си сменил Full name. В системата имаш 2 имена - едното е Account name, другото е Full name. Account name се използва на системно ниво, обикновено е кратко и не всички символи са позволени там. Full name може да е дълго и няма ограничения в използваните символи.
Отвори терминала и напиши командата
whoami
Отговорът, който ще получиш е Account name. Използвай него и опитай пак с катинарите.

nikikisov

Да колега точно така пробвах да сменя Full name и name понеже си мислих че ще се смени името на акаунта с който се логвам и от там всичко се прецака... интересно че името на акаунта д който влизам и паролата не се е променило. Но катинара за System настройки или keychains не иска да ми ги приеми все едно са грешни. Пробвах и с имената които въведах но никакъв ефект. Когато напиша командата whoaim в Terminal ми иписва само Users- Macbook-Air:~users$
Направо вече се отчайвам...

ggzy

MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

Пиф

Users- Macbook-Air ти е името на компютъра, а users ти е Account name.
Опитай и това с командата от ggzy.

И запомни - Full name можеш да сменяш по всяко време и да го пишеш с каквито си символи искаш, Account name не опитвай, става мазало. По-добре изтривай акаунта и създавай нов.

nikikisov

A как мога да изтрия акаунта и да създам нов? Имам само този който е с админ права и един Guest акаунт на който като вляза пак иска данните на админ и не приема паролата и настройките.