Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 12:55:05

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 145
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 147
Total: 147

147 гости, 0 потребители

Apple Watch 6 или SE, въпрос за функциите и цената?

Започната от ProstoAZ, 11-12-2020, 19:09:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bboyg

Аз в Русе активирах EKG-то с румънски оператор. :)

stankov.s

Цитат на: bboyg - 08-02-2021, 13:14:11
Аз в Русе активирах EKG-то с румънски оператор. :)

Супер ! В Русе идвах на семинари но за съжаление няма да има скоро.
MacBook PRO Late 2007 Happy user :) !

ProstoAZ

Направих го и аз, близо до Сандански и Кулата. Не мислех, че ще стане, всички казваха, че трябва и геолокацията и не знам какво, но стана веднага.

Доближи някоя граница, колкото да хванеш.

Има едно хотелче след Сандански, току-преди границата, там направихме СПА уикенд и си активирах часовника.

iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

angelvn

Заложих на SE 44mm Nike silver модела. Все още се опознаваме. :)
Като ми изписа за целите, колко време искам да стоя прав и препоръката беше 12ч, взех, че я сложих на минимум. Викам си...няма да стоя прав 12 часа на ден като кон....пък то било друго :D

Технополиса ми казаха гаранцията, че е една година.
Служителя: "Господине, да ви кажа, гаранцията на епъл аксесоарите е 1 година."
Аз: "Добре. Ей онзи Макбук (соча към съседния щанд) ако искам да взема, колко му е гаранцията"
Той: "1 година."
Аз: "Лаптопа аксесоар ли е? Същия номер ми спретнахте преди години с Playstation 4 slim"
Той: "Няма какво да направя"

Това действие се развива снощи. А преди това - сутринта пратих по един мейл на криейтив и айстайл да ги питам колко е гаранцията и какви наличности поддържат във Варна - пълна тишина.
Опитах се да им позвъня (двукратно) и на едните, и на другите - затвориха ми телефона.

Интересуваше ме и това какво се случва с гаранцията ако отида на плажа да направя две дължини и часовника след това спре да работи.
Ще стоя и тръпна в очакване на отговор на въпроса от мейла от Криейтив или Айстайл.

Становището на "експерт консултанта" от Технополиса беше - ще го погледнат и ще пишат, че си се гмуркал на по-дълбоко от препоръчаната от производителя дълбочина (дори и някакъв термин спомена, като бе убеден, че това се случва по правило).

Можете ли да споделите впечатления, опит, за проблеми при плуване и гмуркане до 1-2м дълбочина в солена вода с Apple Watch?
UI designer and developer

ggzy

ЦитатСкачай, водата е чудна. Apple Watch SE е водоустойчив до 50 метра.1 Гмурни се и следи дължините и времената си в басейна, или маршрута си в открити води.

Apple Watch Series 6, Apple Watch SE и Apple Watch Series 3 са с рейтинг за водоустойчивост до 50 метра съгласно стандарта ISO 22810:2010. Това означава, че може да се използват за дейности в плитки води, като плуване в басейн или в морето. Въпреки това не бива да се ползват за подводно гмуркане, водни ски или други дейности, свързани с висока скорост на водата или потапяне на големи дълбочини.

https://www.apple.com/bg/apple-watch-se/
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

angelvn

Чел съм го това.Все пак идва като послание (и реклама) от компанията майка. :D
Но съм и виждал примери за друго (в ютуб и не само) - следи от вода под екрана на часовника след сърфинг, плуване. Сменят им ги ама това е на Запад, пък тук...вътрешното чувство ми дава смесени сигнали :D
UI designer and developer

hgeorgiev

Технополис ме хлъзнаха с еърподс. На едната слушалка спря да работи микрофона и понеже беше изрекла една година от международната гаранция (а имат две) и си измислиха, че била нарушена мрежичката отдолу. Като застрахователите са. Само гледат как да НЕ платят.

angelvn

Хм, странно как са ти казали, че имат две, след като вчера най-тържествено ми заявиха, че смарт часовниците били аксесоар и имат 1 година гаранция.
След като ги питах лаптопите на Apple колко гаранция имат и ми отговориха 1 година, последва въпрос - аксесоар ли са и правят ли разлика между аксесоар и електроника, за която се предлагат/купуват аксесоари.

Та така, с бончето ми казват - взимай, гаранцията е 12 месеца и толкова.
Затова им пуснах едно писъмце да ми кажат черно-на-бяло отказват ли гаранционно обслужване за електроника (посочил съм закупения артикул какъв е) след 12тия месец.
Пуснал съм и запитване към КЗП да проверим случая, като после ще прикрепя и отговора от Технополиса.

Ето и публикацията, която им пуснах на стената във Фейсбука (копирам я тук защото при тях може и да не се вижда, но поне някой от тях ще я прочете):

Цитат12 месеца гаранция за електроника при покупка от физическо лице?!?
Вчера си закупих Apple Watch от ваш магазин, като след като бе разопакован, на път вече към касата ми се заяви "ама да знаете, че е с 1 година гаранция".
Питам защо?
"Защото е аксесоар".
Питам лаптопите на Apple с каква гаранция са?
Отговор: "Пак с 1 година"
Питам: И лаптопите ли са аксесоар? Правите ли разлика между аксесоар и електроника, за която се купуват аксесоари като лаптопи, камери, смартфони, смарт часовници?
Платих стоката и си тръгнах с идеята да проверя наистина ли закона е на моя страна и какво точно казва.
И ето в този така полезен сайт Europa.eu (линка е по-долу), се казва : "Безплатна 2-годишна гаранция за всички стоки
Винаги имате право на поне 2-годишна безплатна гаранция, независимо дали сте купили стоката онлайн, в магазин или с поръчка по пощата.
Магазините или производителите често предлагат допълнителна търговска гаранция, която е включена в цената на продукта или се заплаща допълнително.
Тази гаранция може да ви осигури по-добра защита, но никога не може да замени или да намали минималната двегодишна гаранция, на която винаги имате право съгласно правилата на ЕС."
Затова ви пуснах писмено запитване за да ми върнете официално ваше становище по казуса, защото и преди съм  ставал свидетел на подобна ваша практика (продавахте Sony Playstation 3 Slim с 12м гаранция). Което вече ще ползвам за да сверя със становището на държавните институции и ако е необходимо да направим необходимите проверки.

12 месечната гаранция е фабричната, международна гаранция идваща от производителя и която се цитира по традиция от продавачите, НЕОФИЦИАЛНО внасящи стоки  и продаващи ги по платформи като оlx, bazar.bg и социални мрежи в ролята си на частни лица. Вие не сте частно лице, нелегален ли е вноса ви? Apple има официални дистрибутори за страната. Ще пусна запитване и към тях защо оторизирани риселъри и сервизи предлагат продукти на марката с 2 години гаранция за физически лица, а вие не.

Обещания линк за евро правилата по отношение на гаранционното обслужване на артикули, закупени от физически лица: https://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/guarantees-returns/index_bg.htm
UI designer and developer

angelvn

Малко раздувам темата, но все пак е по отношение на часовниците също.
След като им писах и на КЗП и на Технополис, реакцията от Технополис се оказа бърза.
Ръководителя на съответния отдел (за компютри и прочее) от магазина ми звънна по телефона сутринта и поднасяйки извинения ме покани в магазина за да ми бъде издадена гаранционна карта.
Потвърди ми, че срокът на гаранцията е 2 години и че се е погрижил повече подобни изказвания за 1 година гаранция от служителите му да не се случват.
Тъй като се зае лично да ми напише и издаде гаранцията, не се заядох с него.
Защо да се заяждам питате се? Човека ми обяснява, че видиш ли служители в магазина са се объркали, а до преди да им пиша в сайта им под всеки Apple продукт в раздел Характеристики на продукта се мъдреше надписа "1 година гаранция". От днес такъв надпис вече няма. ;)
Щом става на въпрос за локално объркване, защо го пишеше това в сайта им?
Но...добро сърце нося, човека беше безкрайно любезен и отзивчив, не исках да се драча.

Така, да знаете вече (ако не сте знаели) - ако в магазин Технополис ви кажат, че продукт на Apple е с една година гаранция - това не е вярно и настоявайте за издаване на гаранционна карта (на нея пише 2 години като част от условията). В ролята си на физическо лице ви се полага и нямат право да ви я откажат.

Някой от вас ползва ли функцията за проследяване на съня?
Опитах една вечер, но не съм свикнал да спя с нещо на ръката. На сутринта - никакви данни не видях да са събрани, а Sleep schedule-а и всичките дивотии са сетнати както трябва.
UI designer and developer

hgeorgiev

Имах часовник на xiaomi за 100$ 2018-та. Само да задремя и веднага отчиташе. Сега с епълския се пробвах но нищо не стана. По скоро стартира бед тайм и всякакви други глупости вместо да измерва точно съня.

georgekodinov

Браво за Технополис! Иначе за съня: аз спя с часовника на ръката. Ама си го включвам ръчно от бързото меню режима. Освен това ползвам едно приложение на телефона: sleepcycle. И си отчита всичко така


Sent from my iPhone using Tapatalk

georgekodinov

Браво за Технополис! Иначе за съня: аз спя с часовника на ръката. Ама си го включвам ръчно от бързото меню режима. Освен това ползвам едно приложение на телефона: sleepcycle. И си отчита всичко така


Sent from my iPhone using Tapatalk

fpyyh

Един колега не успя да смени часовник, защото беше казал, че е плувал в морето, а според официалния сервиз водоустойчивостта била само за сладка вода.

angelvn

Благодаря за споделеното.
Относно съня, купих си преди 2 дни приложението Autosleep (8,50лв струваше ако не ме лъже паметта).
Отчита точно, добри статистики дава и всичко се прехвърля и отразява в Health app-a на телефона.

Защо платеното вместо безплатните? Не харесвам приложения с вградени реклами или такива, които за 1/3 от функциите си ще ме подканват - плати абонамент за това или онова. Отделно и ревютата за приложението бяха добри, докато на безплатните - не чак толкова.
UI designer and developer

ProstoAZ

Отзад напред, че отдавна не съм влизал. Като си купувах моята шестица, във всички магазини пишеше 1 година, потвърждавам това.

Лично аз обаче добре знам, че физическото лице в БГ има две години гаранция независимо от всичко. С едно-две позвънявания и комисия на потребителите, както се вижда, сте оправили нещата.

Смешно е дори някой да отказва гаранция по-малка от година, но това лесно се оправя, както се видя.

С тези часовници не се плува в солени води, защото солта ги разваля, така помня и съм чел, но има достатъчно алтернативи със сладка вода.

От миналата година задължително купувам допълнителна гаранция на всяка стока.

За апъл си взех апъл кеър за телефона, часовника и таблета. Всичките от 2020 година.

Целта е да ми заменят нещата, а не да ги поправят. На таблета стъклото не се сменя, а се заменя след доплащане. С айфона: за 100 долара получавам нов, ако го дефектирам, до два пъти в годината. Накрая ще си взема нов за тези пари и ще го продам така, нали се сещате.

За следене на съм ползвам Пилоу от години и всичко си е ок, но, да, не измерва следобеден сън и дрямка....
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.