Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 16:57:55

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 46
Total: 48

46 гости, 2 потребители
BuSteR, MiltonGek

Тихомълком нови слушалки :)

Започната от Fifata, 08-12-2020, 17:05:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bluesky

Да, faire!

Нотата ти със запарването е един основателен въпрос.
Сега е ясно и защо Apple са се ориентирали точно към подобна оплетка - навярно това е и основната и цел - да елиминира евентуално запарване (при Нас, 4 сезона, Лятото), на други места дори целогодишно, (при непрекъснато-топли Климатични условия).
Принципа на офисните столове с проветриви оплетки вместо кожа.
Впечатленията Ти ще са важен аргумент. Пиши, ако обичаш, как ги оценяваш, когато са при Теб.

Fifata

На мен ми допадна доста как са направени, особено това че тези меките се сменяват супер лесно.
А се продават и резервни, разбира се не са евтини ама се продават. Иначе като си купиш модерни слушалки Босе, мосе и тн и ги скъсаш и после купуваш.нови слушалки, няма как да смениш наушниците или там как се казват.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

smile_g

#17
Цитат на: Fifata - 13-12-2020, 23:45:02
На мен ми допадна доста как са направени, особено това че тези меките се сменяват супер лесно.
А се продават и резервни, разбира се не са евтини ама се продават. Иначе като си купиш модерни слушалки Босе, мосе и тн и ги скъсаш и после купуваш.нови слушалки, няма как да смениш наушниците или там как се казват.

Не съм съгласен, аз например ползвам Sennheiser HD-540 вероятно са на възраст по-голяма от моята, но от един магазин за про озвучителна техника ми изпратиха за 15 лв. нови наушници от друга марка и си паснаха идеално без модификации. Има си някакъв стандарт за тези неща. Интересно е как всички говорят за нововъведенията, които не са лоши, но никой не споменава качеството на звука :) Евала на маркетинга им за пореден път.
iMac 27''
MacBook Pro 17" Unibody/2.8GHz/8GB/HDD500GB/
Magic Mouse 2
iPhone SE(2020) 64GB
Time Capsule 10TB
AirPort Express

Fifata

Ами качество на звука, без да ги чуя не бих се доверил на някой друг да каже какво мисли :)
Гледах ревю на монитора които ползвам в момента и там обясняват, че има уникален звук, а всъщност не е нищо особено, нищо че е с harmon kardon колонки в него и струва една торба пари, ама все пак е само монитор с някакви скапани колонки вътре :)
На всеки ушите преценяват звука по различен начин :)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

AnotherBoy

Има ги вече на pre-order в Plesio - 1269 лв., стига сърце да ти иска :)
iPhone XR
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)
Mac mini (Late 2012), 8GB RAM, 120 GB SSD
iPad Air 4 Wi-fi
iPad mini Wi-fi (1-st Gen.)

bluesky

#20
Добър Вечер на Всички!

Високо оценявайки коректните, и освен това няколко уникални решения, заложени от Apple в новите слушалки, за да получат и Моята (скромна) максимална оценка по всички показатели, би следвало, ако се планира тяхното развитие, т.е. следващ UpGrade, да се редуцира теглото им.

В линк, постнат от Колегата thebrainless, един афро-американец, (нИгер?), (...моля, претенции към Господ, дето е измислил расите - той е расист...), споделя, напълно основателно, че...

..."... докато си държи главата неподвижно, не чувства тежестта на слушалките... но в първия момент, когато си отклони главата настрани... или смени посоката на движение... тежестта им вече е осезаема..."...

И това е млад мъж, силен и в добра кондиция... представете си едно филигранно момиче... а всички жени имат къде-къде по хрупка структура от мъжете... да натовариш подобна нежна шия с още почти 400 г, (386 г), задълго...
Ако Apple обмисля олекотяване на този, иначе почти във всяко едно отношение добре обмислен, и отлично изпълнен, Топ в категорията си Продукт, евентуално решение би била замяната на някои метални (тежки) елементи с висококачествени карбонови (леки) елементи.
Тогава Качествата на Продукта биха се запазили, (високакачественият карбон позволява с точност до микрони изпълнение...). Олекотяването само би било от полза на всички Представителки на слабия/силния пол.

Предполагам, много мъже също биха оценили подобен, олекотяващ UpGrade. Моите 5 стотинки.

angelvn

Нали всички сме равни? Да правят повече упражнения за врат във фитнеса, а не основно за дупе и крак, и всичко ще е наред.

Шегувам се разбира се. Но предложената от теб смяна на материала навярно ще увеличи цената на единица изделие, а мега-корпорациите не харесват такива неща.

Не съм фен на слушалките около ухото. Мое лично предпочитание е. Затова, слава Богу имаме избор. На който му е тънък врата - просто няма да избере точно тези слушалки, а някои други.
UI designer and developer

thebrainless

Вече започнаха да излизат доста ревюта, всичките са яко хайп. Ето едно мнение, какво представляват тези слушалки. Като цяло съм доста съгласен с доводите и гледната точка.
https://youtu.be/Zru1urLhaXM
Stay hungry. Stay foolish.

Metal

Само любителски ревюта виждам и много хайп наистина.
Никъде не казват с какво качество декодират цифровия сигнал и колко добре възпроизвеждат аналоговия резултат. Ако пусна flac как ще се справят, успяват ли с 24 bit 96kHz или 192khz ?

Нямам много вяра на безичните слушалки, чакам по сериозни ревюта по hi-fi форумите. Освен това геглото изглежда ще се окаже истински проблем.