Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-04-2024, 16:45:39

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 116
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 89
Total: 91

89 гости, 2 потребители (1 скрит(и))
walker007

Тихомълком нови слушалки :)

Започната от Fifata, 08-12-2020, 17:05:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Fifata

iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

thebrainless

Stay hungry. Stay foolish.

ProstoAZ

Мислех и аз да пусна тема, но ти ме изпревари.

Още от снощи съм в лек шок...

Слушалките, които според специалисти и не са съвсем това, което струват (като звук, представяне), да са на цена 550 долара?!

Това в България ще дойде, познавайки българските цени, на около 1400 - 1500 лева.

Що за идиотщина, аз просто не проумявам.

Дали няма да обявят финансов крах с този продукт само след месец?



iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

godo

Ако всичко, което рекламират е вярно цената не е чак толкова висока.

За Apple като бранд в слушалковия бизнес  - да висока е, но предлагат функции и технологии, които никой друг не предлага за момента. Дали работят, както се рекламир аи звука е добър предстои да видим.

Ако нещата не са както трябва пазара ще ги регулира, както се случва с Homepod.
Mac only

thebrainless

Не мисля да сменям моите Audio-Technica M50X (с кабел) за нищо на света. А за улицата залагам на тапи, също не са от Епъл. В света на аудиото, мисля, че нещата са им силно оувъпрайзд.
За тези пари със сигурност бих се насочил към нещо на Bang & Olufsen или Bowers & Wilkins.
Stay hungry. Stay foolish.

jell0

Аз гоня възраст, при която не мога да усетя някаква разлика между звука на Зенхайзер и слушалки за 25 долара, така че със здраве да си ги продават на тийнейджърите.

Adamov

Offtopic: jell0 стана ми интересно на колко си с това гоня възраст :D
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

ProstoAZ

Цитат на: godo - 09-12-2020, 13:14:56
Ако всичко, което рекламират е вярно цената не е чак толкова висока.

Всъщност кое е всичко, което казват? Аз не разбирам от този вид техника, съответно не мога да направя преценка.

Например, бях си направил абонамент за Тидал, да слушам музика в най-високо качество и бля-бля.

Е, моето ухо не е научено, а и освен това се оказва, че трябва да имаш и студио, слушалки професинални, правилно сетната стая, а бе... 100 неща.

Съответно, тези слушалки са яки, но какви чак такива технологии да имат, че да може ухото да им се наслади?

Кефят ме, ако бяха сто, айде 200 долара, щях да ги взема. Но 550, и то в БГ, където и да ги счупя, няма кой да ги оправи...

Какво да ги правя...
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

jell0

Цитат на: Adamov - 09-12-2020, 19:57:45
Offtopic: jell0 стана ми интересно на колко си с това гоня възраст :D

На 50+  :) Също и ръцете ми са се скъсили и е трудно да си наглася материала за четене на подходящо разстояние.

Има си и предимства - децата излизат от тийнейджърска възраст и като чуя оплакване за изгубена AirPod слушалка казвам с безразличен глас "ами купи си друга".




Adamov

Хаха. Тебе искам да те познавам лично! Мъдър човек ще се окажеш!
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

thebrainless

Stay hungry. Stay foolish.

jell0

Цитат на: Adamov - 10-12-2020, 22:28:54
Хаха. Тебе искам да те познавам лично! Мъдър човек ще се окажеш!

Пробемът е, че съм на около 7768км от Разлог, така че мъдрости мога да раздавам предимно от разстояние. Но пък го правя без пари, както и жена ми го прави с мен - пак безплатно.

От секцията положителни новини, новото поръчано Мак Мини е забелязано за последно преди два дни на Хонгконгското летище и трябва да пристигне а 15 декември. Към края на следващата седмица ще мога да докладвам колко съм довоен от скоростта са зарежда първата страница на Амазон.  :)

bluesky

#12
Добър Ден на Всички!

Около AirPods Max.
Apple, оставайки верни на Себе Си, предлагат нов Продукт, който органично се вписва с останалите им Продукти. Дизайнът им, последните години, спокойно може да бъде определен като модерно-консервативен, чист и минималистичен.

Някои силни страни, (според Мен):

• Дизайн, (общ).
• Солиден инженерен backgroud
• Интересно решение изглежда - системата от микрофони, (ориентирани "навън") и приемащи външните звуци, впоследствие неутрализирайки ги, и така обезпечаващи акустична тишина ("комфорт") за ухото. Предполагам, просто инвертират всяка постъпваща хармоника и по този начин я неутрализират. Би могло и да е и "нещо друго", това звучи логично, обаче.
• Модулният принцип, за смяна на раковината-оплетка, фиксираща се с магнит, (плюс/минус високоговорителчето(?)), е класика.
• Самата оплетка, с втъкани букви "L" и "R", изглежда тренди и модерно, в същото време носи и информативност - коя раковина на кое ухо да бъде. Системата от цветове, носи естетика и позволява доста комбинации за всеки вкус.
• Висококачественият (анодиран) алуминий, е вече характерен за Марката и добавя стойност.
• Металната извита цилиндрична скоба, държаща двете раковини, и регулираща точното разстояние, характерно за всеки Човек, е очаквана, да бъде ултимативно изпълнена, точна до микрони. Технология, отдавна овладяна от Apple.

Някои, не чак толкова силни страни, (според Клиентелата):

• Цена, (сама по себе си). Ако бъде сравнявана с "можене", тук възможностите са безгранични за спекулации, и технически и не толкова технически "гурута", (хей... кой многознайко би "жертвал" 5-6 години за солиден Университет... ако въобще бъде допуснат...?), напълно може да се развихрят.
• Тегло - 386 г. Ако някой иска да слуша музика няколко минути - става. Ако обаче желае да не сваля слушалките, (много от Хората са принудени да работат с много други същества), делейки едно и също помещение и слушалките са може би най-естествения начин да получат поне акустично, ако не психологическо "спокойствие" спрямо навлеци наоколо.
• За сравнение с евтини, (15-25 доларови) слушалки, произведени за пръв път преди 19-20 години. Sony MDR-U150 - 212, 93 g. Sony MDRZX110 - 140,77 g. Т.е. имаме разлика в теглото от 173,07 г, респективно 245,23 г. Това тегло би трябвало да се възприема дълго време, или непрекъснато, от био-системата на шийните прешлени, целия набор мускули на главата и пр., което си е живо изпитание за всички знайни и незнайни мускули, нерви, прешлени и междупрешлени пространства на главата и гръбначния стълб.
• Допълнителни наушни раковини на тези модели струват от порядъка на 6-10 долара.

bluesky


faire

Хем да са качествени материали, хем да не тежи. Е, няма как!
Най-много от дискомфорта при over-head слушалките поемат ушите, поне по мои наблюдения. Всичко зависи как ще са ги направили в това отношение.
Имам сонешките флагмани М2 и с тях при повече от 40-50 Мин слушане, при работа на бюро, ме заболяват ушите и е много неприятно. Ако съм легнал или в кола, самолет, се издържа повече. Като стана дума за самолет, при един по-дълъг полет до Бангкок много оцених шумоизолацията, когато ме бяха настанили близо до ревящи бебета.
Иначе има и далеч по-евтини слушалки, които пак не са удобни, колкото и да са леки.
Интересно е и при Airpods max как ще стои въпроса със запарването. На сонитата лятно време не е добре. Повече от 30 Мин с тях и съм вир вода. Зимата е ок, особено навън, където служат и за ушанки.
Поръчах черни и ги очаквам след месец да са в мен. Ще пиша впечатления.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.