Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 22:46:57

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 126
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 105
Total: 105

105 гости, 0 потребители

Макбук от USA

Започната от Mak@v3l1, 03-12-2020, 22:32:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Mak@v3l1

Здравейте!

Обмислям закупуване на Макбук про и съм съблазнен от ценовата разлика от близо 1000евро между Щатите и Европа. Интересно ми е дали някой друг се е вкарвал във същия филм в който мисля да вляза  ;D

Идеята ми е да поръчам лаптопа от щатския сайт на епъл със доставка до приятел в щатите, който в последствие да ми го изпрати по DHL като предварителни справки сочат, че доставката ще е около 100$, най-вероятно ще избегна фирми които доставят стоки до БГ, тъй като тяхната такса е 20% от цената стоката, и се губи целия смисъл.

Идеята да го изпратя до приятел в щатите и той да го изпрати до мен е първо понеже доставката от щатския сайт е само до щатите и второ за да мога да избегна мито като декларирам лаптопа като подарък, а ДДС за електроника мисля, че няма.

Та някой който го е правил или проучвал може ли да сподели мнение, дали е проработило или някакви други опции за които не съм се сетил и дали мога да очаквам някакви подводни камъни.

Благодаря!  

Fifata

И ДДС и мито ще трябва да заплатиш. Демек още 30% от цената му.
Ако приятел ти го изпрати кто подарък и напише стойност 15$ примерно и пратката се изгуби, гориш и с парите.
Единствения вариант да ти излезне по евтино по твоите сметки е, да го донесе някой лично от там. Иначе все ще ти излезне солено.

Другото което е, цената която виждаш в сайта според щата в които ще го получат имат такса нещо като нашето ДДС и вариара от 8 до 12% мисля че беше и пак така.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

zlia

Има щати без такса


Sent from my iPhone using Tapatalk

bluesky

Добър Ден на Всички!

Схема, аналогична на тази, съм проигравал с американски Лаптоп.
Единствената разлика се състоеше в следното - Лаптопът не бе нов, а refurbished. Поръчката бе оформена чрез Американски Сайт в Калифорния, Лаптопът, (заедно със значителен Uprade), се придвижи до Ню Йорк, (до Приятел), който от своя страна Ми го изпрати до Европа.

В смешен Булгаристан въобще не е влизал.
Крайната точка, от която го получих Аз, бе Испания.

ProstoAZ

Всичко е ок, но нека приятелят ти го донесе.

Тогава се води като негов, никой няма да го пипне за нищо и ще излезе така, както е.

Във всеки друг случай гориш.

Ако се възползваш все пак от покупката, особено от щат без данъци, то си поръчай и епъл кеър плюс, за да ти стане гаранцията 3 години.

iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.