Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 13:54:02

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 840
  • Latest: Seo-Ul-hob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 86
Total: 86

86 гости, 0 потребители

Администратор, модератори

Започната от ProstoAZ, 24-11-2020, 19:54:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ProstoAZ

Пичове, някъде прочетох, че този форум не се администрира или моделира, има грешки и бъгове.

Не може ли да се погрижим за него, мисля, че си остава като един от най-развитите тук.

Да съберем по Револют по някой лев, да платим за ъпдейти и да го модерираме?

iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

shaman

Форума работи от 2001 г. За това време колкото мога се грижа за него.  Благодарен съм на помощта на thebrainless, който се грижи за обновяване на картинките :) Съгласен съм, че определено има нужда от ъпгрейд, но да си призная малко ме е страх да не загубя информацията. Колкото до модерирането - на мнение съм, че с по-малка намеса на модератори форума е по-истински !
Мисля да събера смелост скоро и да му направя един ъпгрейд, но се опасявам, че темата, която е много приятна ще бъде загубена.

Adamov

Аз също мисля, че с по-малко модератори и намеса е по-добре. А и като цяло няма проблеми тука. Малко сме и сплотени и това е страхотно <3

Що се отнася до ъпгрейда, Павка, време е. Малко промяна няма да е излишна, дори темата да бъде изгубена.

п.п. А и това с грешката в базата данни е супер дразнещо.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Petar Jamby

Не че много държа на ъпгрейд, но това с данните не е толкова проблем, един бекъп може да се направи а в последствие ако има омазване, да се направи подходящ скрипт. Сигурен съм че тук има достатъчно програмисти за да се справят. Аз в това число
MacBook Pro 15" 2017
Iphone XR

ivan.nedyalkov

+1. И аз мога да помогна. Дай да видим сорс кода. Мога да отделя време да помогна. Иначе форум си е супер, няма нужда от модератори.
iPhone Xr Black 64GB
iPad Air 16GB Wi-Fi
Apple Watch Stainless Steel 38 mm (1st Gen)
Apple TV 2th Generation
AirPort Time Capsule 2TB 802.11ac
AirPort Express 1st Generation

shaman

ОК. Инсталирал съм нов форум на www.apple-bg.com/forum  имам и бакъп на базата. Трябва да се бутне малко темата, която сложих да заприлича на нещо :) и да се възстанови базата (това май ще е сложно, защото има разлика във формата) :(

Petar Jamby

Ами някъде да се качи схемата от базата и някакъв експорт?
MacBook Pro 15" 2017
Iphone XR

ivan.nedyalkov

1. това ли е форума https://www.simplemachines.org/
2. На коя версия искаме да мигрираме.
3. Ако е на версия 2 а ние сме на 1. 100% има breaking change. Трябва да се прочете документацията.

Дай малко повече инфо какво искаме да постигнем.
iPhone Xr Black 64GB
iPad Air 16GB Wi-Fi
Apple Watch Stainless Steel 38 mm (1st Gen)
Apple TV 2th Generation
AirPort Time Capsule 2TB 802.11ac
AirPort Express 1st Generation

ProstoAZ

Също така има ли нужда да съберем някакви средства за поддръжката?

Например за хостинг, място, ssl, или домейн?

iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

shaman

Цитат на: ProstoAZ - 27-11-2020, 12:23:34
Също така има ли нужда да съберем някакви средства за поддръжката?

Например за хостинг, място, ssl, или домейн?



Ами... справям се засега :) Хостинга си е на моя машина, място има бол, SSL е безплатен ;) единствено домейна, но не мисля, че един .com ще ме събори...

shaman

Така.. Каква ми е идеята.. :)
Както казах, форума е инсталиран паралелно на ново място.

Ако някой се наема (безплатно за съжаление) да помогне - няма да откажа...
Иска ми се да е човек, който разбира, а не като мен!
Това, което мога да му дам - пълен достъп (дори SSH) към машината, phpmyadmin достъп (с него ще може и да се направи бакъп нов на тази база данни)
Това, което ми се иска да може да направи - да мигрира базата от този форум към новия и да пооправи темата, която съм инсталирал на новия форум.

Като се подкара както трябва новия форум - ще измислим как да го сложим на старото място.


bluesky

Добър Ден на Всички!

Форумът Apple-bg представлява определена Социална Ценност, (благодарение на първо място на shaman-а, а и пряко помагащите му, например thebrainless...), както и всички участващи в него, вече от години.

Също съм на мнение, че екстра модериране само би навредило, доколкото Форумът се справя напълно успешно с добрия тон и само-дисциплината, благодарение на здравото ядро от образуващите го елементи.

Идеята на ProstoAZ за заделяне на средства, които биха могли да се инвестират, (по усмотрение на shaman-а), за поддръжка и развитие, е навременна и резонна, (живеем във Физическа Реалност...), така че, ако сте навити, струва си да я развием, чрез конкретни стъпки.

Давайте конкретни предложения, и поставяме Нещата в работна форма.

zlia

Супер, че има ентусиазъм за ъпгрейд. Аз зачетох отгоре-отгоре в сайта на SMF и там пише, че ъпгрейд е възможен. Не видях да има описано с бекъп и рестор на базата. Бих клонирал форума на ново място със сегашната версия и бих пробвал ъпгрейд отгоре. Ако е успешен се разменят(със сигурност ще има какво да се пипне по темата). Другото, което ми направи впечетление е че се очаква нова версия 2.1, която имала възможност за по-добра визиализация на мобилни устройства.
Аз също съм лаик в тази сфера, но съм готов да помогна с каквото кажете( ако беше мой форум да съм вече на RC3 версия :-) , но все пак е хубаво внимателно да се подходи де, за да не затрием хубавата история.


Sent from my iPhone using Tapatalk

shaman

Цитат на: zlia - 27-11-2020, 16:23:56
Ако е успешен се разменят

Е това са думичките, които ме притесняват :) Не ми се иска да се експериментира с почти 10 годишна база :(

zlia

Не може ли първо да се клонират и базата и форума наново място и тогава ъпгрейд?


Sent from my iPhone using Tapatalk