Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 04:12:26

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 131
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 70
Total: 70

70 гости, 0 потребители

Проблем с новия İphone 12

Започната от Serdjo65, 17-11-2020, 17:49:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Serdjo65

Здравейте,
Имам следния проблем с ипхоне 12.
Преди 3 дни си купих нов телефон и гледам когато не използвам батерията му пада. :'( :'( Например вчера преди да легна беше 97% сутринта когато станах гледам, че паднал на 87%. :'( Интересно ми е. Защо е така? Понеже не използвам ипхоне за първи път. Може ли някой да ми помогне?

ProstoAZ

10% за 10 часа през нощта е ок бе, пич. Този тел работи постоянно. Процеси, заден план, рефрешове... Кой знае какво си напускал. 10% е ок:) 

Оставяй го вечер на зарядно, то ще си се регулира, батерията ще се калибрира...
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

Fifata

Аз пък мисля, че си е проблем. Ифон от 5-ца до 11 про съм тествал вечер и всичките при подходящ IOS, а не някоя бета версия. Сваля макс 1-2% за цялата вечер след като ги сваля от зарядното и го оставя цяла нощ.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Serdjo65

Цитат на: ProstoAZ - 18-11-2020, 00:35:10
10% за 10 часа през нощта е ок бе, пич. Този тел работи постоянно. Процеси, заден план, рефрешове... Кой знае какво си напускал. 10% е ок:) 

Оставяй го вечер на зарядно, то ще си се регулира, батерията ще се калибрира...


Попринцип аз винаги затварям 3G/WIFI и изтривам страниците, но видях една новина, че APPLE фабрично е направил дефектен.. Дали това може да е вярно?

bluesky

Добър Вечер на Всички!

Специално за Мен, всеки "смартфоне" е всъщност шпионин, работещ непрекъснато СРЕЩУ ВАС, срещу СВОБОДАТА ВИ като цяло.
На всичкото отгоре Вие "плащате" следенето Ви, буквално.
За някои, (такива като Мен, например), това е недопустимо.

_______________________________________________________
..."...защото СВОБОДАТА, Санчо, е ВИСШЕ БЛАГО..."... (Дон Кихот, Фернандес де Сервантес).
_______________________________________________________Световната Класика никога не е отменяна. За същества-назовете-си-ги-както-желаете (това е най-меката формулировка) - terra incognita. ---------------- Даже Студентите вече не ходят и на Училище, по Университетите...

Game (near) over!

angelvn

10% не е малко, но ако го държиш на място, където WiFi сигнал липсва или е слаб, или пък го спираш и оставяш само на 3g - може причината да е точно това.

Иначе, винаги може да го занесеш в оторизиран сервиз на марката, ще го сложат за тест някой-друг ден и ще си го вземеш после.
UI designer and developer

ProstoAZ

Аз съм от няколко дни с телефона, ще си направя експеримент, без да пипам нищо.

Но пак казвам, зависи от много неща: сигнал, настройки, мрежи, ъпдейти, 10% за 8 - 10 часа стендбай е нищо...

Макар колегите да твърдят друго.

Освен това аз от години карам на принципа: вечер, като лягам, го надявам на кабела, сутрин го вземам на 100.

Така че не следя много-много, но има ли чак такова значение?

Имаш една година да го тестваш, ако продължи след месец да прави проблеми, нищо не се оправи след ъпдейти или друго, можеш да го дадеш да го тестват.

Сега не прави нищо:)

iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

Serdjo65

Цитат на: ProstoAZ - 20-11-2020, 17:20:07
Аз съм от няколко дни с телефона, ще си направя експеримент, без да пипам нищо.

Но пак казвам, зависи от много неща: сигнал, настройки, мрежи, ъпдейти, 10% за 8 - 10 часа стендбай е нищо...

Макар колегите да твърдят друго.

Освен това аз от години карам на принципа: вечер, като лягам, го надявам на кабела, сутрин го вземам на 100.

Така че не следя много-много, но има ли чак такова значение?

Имаш една година да го тестваш, ако продължи след месец да прави проблеми, нищо не се оправи след ъпдейти или друго, можеш да го дадеш да го тестват.

Сега не прави нищо:)





Само един ден се получи така че вечерта го оставих на 99% и сутринта пак е на 99%. Има доста нови екстри в настройките но не ги сванах. Може ли да ми кажете детайли за тези настройки, които могат да създадат този проблем.    Благодаря ви предварително.

ProstoAZ

НА мен снощи ми смъкнал бе 8%, но разберете, това са нещата, които стават на заден план, приложения, процеси.

Дори мейла, който се пушва, или мрежата, която се хваща и изпуска.

Нормално е, няма как да не се мести, но това няма никакво значение, освен за статистиката:)

iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

bluesky

#9
Освен, че веднъж са осъзнати, и приети, оттук насетне, ако продължавате да ги мислите, десетките, че и стотици процеси, (отработващи определени цикли в Устройството), бихте изпаднали в зависимост тип пристрастяване.

Биопроцесите, обработващи се във Вашия Организъм автоматично, говорим за милиарди-и-милиарди процеси, са аналогични, макар и по-сложни.
Ако Съществото го притесняват естествените, независими от вашето Съзнание процеси, (работещи "in background"...), то тогава нещо странно, неестественно би имало място.

АI (Изкуственият Интелект), като цяло, са Процеси, тип "кликнал и забравил".