Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 11:35:29

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 840
  • Latest: Seo-Ul-hob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 50
Total: 51

50 гости, 1 потребител
veskop

One More Thing

Започната от thebrainless, 10-11-2020, 17:55:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

thebrainless



С какви очаквания сте по повод миграцията на Apple към новите им чипове. За мен лично, това ще има значителена промяна и сътресения в индустрията. Представям си го, като близко до нивото на първото издание iPhone, когато много хора не си даваха сметка какво предстои, а NOKIA беше на върха на славата си. Лично се надявам и на добър технологичен скок.
Stay hungry. Stay foolish.

bluesky

Зад всеки технологически прогрес стоят РЕАЛНИ Хора, които гарантират Мечтите Си чрез Визия, Енергия, Воля...

И докато преди ДВИГАТЕЛ бе Стиви, (който е И ГЛАДУВАЛ...)... и знае Цената на Нещата..., както и Командата Му... "baby boomers" - генерация, израсла в Подем и Мечти след тежка Война, като Нова Надежда за по-добър Живот (на родителите си) - резултатът бе ВПЕЧАТЛЯВАЩ!

Нищо подобно не очаквам от амбрИажи, (да Ме извинят обратните резби - нито капка уважение от Моя Страна)...

thebrainless

#2
.
Stay hungry. Stay foolish.

faire

Макс рам - 16гб за всяка машина. Интересно защо е това ограничение... Предишното мини поддържа 64...


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

angelvn

За да си запазят може би разликата с "наистина" про машините, които ще обявят в последствие.
Дори сега с този AIO чип се вижда колко нищожна е разликата между Macbook Air и 13" Pro. 1 ядро повече за графиката, малко повече батерия (по-дебел корпус все пак), и о, чудо - вентилатор.
Чудно ми е защо след като има в двете машини идентични чипове, на Еър-а не му трябва вентилатор, а на прото му трябва?
Не изключвам варианта при Еъра чипа да е изкуствено скопен за да не гори редовно космите по краката на потребителите си.

Разочаровах се, че отлагат с 2 дни пускането на Big Sur. Не съм фен на инсталирането на бета версии. Слагам само официални издания, пък били те и нови. :)
Хакинтоша ми чака готов, с инсталиран от вчера последния ъпдейт на Каталина 10.15.7.
UI designer and developer

angelvn

#5
Ами...не се стърпях и тази сутрин ъпдейтнах с Release Candidate 2, който пуснаха снощи около 21:30ч.
И що да видя - надписа бета го няма вече, а версията си стои 11.0.1.

UI designer and developer

konstant

И аз мисля, че с този подход и данните които показват за новите процесори, Епъл могат да обърнат драматично нещата в компютърната индустрия! Вече имаме едни смартфони превърнали се в компютри. Мисля че може да им сложат по натам и някакви специални карти които да ги вържат към 5G мержите. Според мен този смел ход ще донесе позитиви.


konstant

Явно скокът който са направили е огромен!
https://9to5mac.com/2020/11/11/apples-m1-chip-analysis/

thebrainless

С нетърпение очаквам десктоп чипа им, който няма да има нужда толкова от efficiency cores и фокуса да е върху изчислителната му мощ.
Stay hungry. Stay foolish.

bluesky

#10
Добър Вечер на Всички!

Копирах един Мой стар пост от преди 6 1/2 години:


——————————————————————-

847    Community / НОВИНИ / Re:Apple и IBM се съюзяват   -: 26-07-2014, 18:00:53
Отдавна трябваше -  ДА ВЪЗСТАНОВЯТ POWER PC технологическата концепция на НОВО НИВО!

Йеее... drеаms, dreams, dreмс, drems, дремс... дремес, дреме, дреме м, дреме му, дреме му н, дреме му на..., дреме му на някой...

А на МЕН - ДА!
——————————————————————

..."...и настана Ден..."...

Гледал съм като в кристално кълбо... По-скоро СЪМ СИ ПРОРОК... (...от малък...)... ха, ха, хааа...

Apple ДЕЙСТВИТЕЛНО ВЪЗСТАНОВЯВА ДОБРАТА СТАРА
RISC TECHNOLOGY на ново, по-високо Ниво, и то вече САМИ - със собствени Процесори...!
А това е похвално.

dreben

Вече тегля Big Sur. След два часа ще го разглеждам.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

dreben

Сървърите им забиха. Навсякъде грешки и спиране на ъпгрейда. Най-добре е утре вечер. Така мисля.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

Adamov

Аз бях с бетите. Ъпдейта ми беше 4гб. Изтегли се за 20мин.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

ggzy

12GB, теглене и инсталация точно за час.
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5