Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 12:41:02

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 840
  • Latest: Seo-Ul-hob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 101
Total: 101

101 гости, 0 потребители

One More Thing

Започната от thebrainless, 10-11-2020, 17:55:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

konstant

По твойта логика след като за нещо се е фантазирало (или по модерната теория за спекулативен дизайн, където се фантазира и спекулира с бъдещето), то не е ново и "коренно различно". Както казах от концепция до реален работещ продукт има огромна разлика. Инак и децата фантазират интересни техологии, но не могат да ги направят. И аз не знам къде е въпросът????:) Аз въпрос нямам. За мен след като нещо е приложено за пръв път в работещ продукт по различен начин от досегашното статукво и показвайки "коренно различни" резултати е "коренно различно"! Любопитно ми е 1982г. на какви компютри работехте  в Украйна институт "Сикорски"?

bluesky

#46
В техниката "фантазии" няма. Има Идеи, които се развиват или когато им дойде Времето, или, (дори неочаквано...), се развиват преди Времето си. Някои, наобратно, обективно или не, се забравят, или нарочно се замитат под килима.

Така например самата Идея за първия Микропроцесор се ражда от Студентска Дипломна работа (в Америка). Студентът е искал да направи Памет, (програмируема), с няколко управляващи въздействия, (на входа), която да вади, "изкарва" няколко различни логическо-аритметични резултати, (на изхода).
В резултат се родило Ново Устройство със специфични Функции, (позволяващи Управление), т.е. далеч надхвърляйки първоначалната Идея.
Тук отново Нещата опират до Процесор и Памет. Усещате ли връзката?

В Киев от 1978 до 1984 г. Машините Ни се изменяха всяка година. Основните, големи Машини бяха разположени в големи Изчислителни Зали, с air-condition, (въздушните тунели бяха монтирани в пода и тавана на помещенията), а самите Машини бяха разделени като Шкафове на Процесорни Ядра, управляващи масички-четци, с които се управляваха Операционните Системи, както и внушителни Външни Устройства.
Големите Съветски Машини бяха ЭВМ-1, ЭВМ-2, (ЕИМ-1, ЕИМ-2, на български),  и по-нови модификации, стандарт за бившата Социалистическа Общност.

Машините, с които се експериментираше, и над които се работеше в Микропроцесорната Ни Лаборатория, бяха аналози най-вече на EPSON, (микро-Машини, аналози на днешните Персонални Компютри),...(това касаеше най-вече Нашата Лаборатория), като логиката им се преценяваше, според функциите, и на базата на позитивното се развиваха съвсем Нови Направления.

Аз мога да твърдя с увереност най-вече за разработки, в които съм участвал лично, тъй като в Лабораторията имаше много направления и всеки си развиваше неговото.
На базата на вишеизложеното от един Колега, (също Българин), и Аз, двамата разработихме специален, специализиран Компютър, състоящ се от две (2) Платки, (и мобилен), който позволяваше да се използва като Управляващ Стенд в автоматизираното производство на Завод "Маяк" в Киев.
Компютърът се подключваше към различни производствени цикли на Производството и позволяваше ефективно Управление на поточната линия, произвеждаща магнитофони, (големи и малки).
Те се използваха или като Запаметяващи Устройства за промишлеността, или шир-потребителската им Линия произвеждаше магнитофони и за бита.

konstant

Виж значението на думата фантазия. Без фантазия, не може да се зароди никаква идея! Незвисимо дали в техника, наука или друго човешко деяние.  Но пак държащ си на "коренно различно" като израз, ще кажа, че представянето на нещо , което работи по коренно различен начин от досега съществуващото (именно десктоп и лаптоп процесори), независимо колко е старо като концепция, е "корено различно".
Относно споделените спомени от Киев-Благодаря! Беше ми интересно. Защо не се предвижило нищо от тогава досега и на какво ниво е било е друг въпрос. Може би е липсвала фантазия?

konstant


bluesky

#49
Радва Ме Твоят патос по отношение последното постижение на Apple.
Всички любители на Ябълката чакахме "някакъв пробив", който отново да изведе Apple пред конкуренцията. Е, имаме го.
И доколкото подобна разработка изисква години работа, (минимум 10 години...)... плюс фиксиране на Патенти, или заобикалянето им, то днес Apple, а и всички Ние, заложили на този "качествен кон", сме определено доволни.

Наричай както желаеш развитието, (приемствеността) на технологиите на нов етап.

Инженерите, гледащи нещата отвътре, нямат "патоса" на маркетолози и презентатори, на практика повтарящи мантри, подочути тук-там в инженерните среди. Шум трябва да се вдига, а как иначе ще продаваме...?

Нещата си се развиват точно както трябва. Днес особено, Знанията са Обществена Международна Собственост, на практика.
Идеите тръгват отнякъде, (и всичко е приемствено), нищо не се е развило само по себе си, ей така, от Нищото (с изключение на смешния "западен" модел за Големия Взрив)... бу-у-ум, и от нищото се образувало "всичко"... ха, ха, хааа...

А придвижване винаги има, всичко се развива - днес Завод "Маяк" е включен в Отбранителната Индустрия на Украйна и си произвежда абсолютно адекватни Продукти за Отбраната.

konstant

Къде видя патос? Коментирам единствено обективно това което се случи с М1 процесорите. За разлика от YouTube  влогърите, които вече притежават такива машини и всяко второ изречение им ауу, аз просто споделям обективните разлики в производителноста. Между другото скока е толкова голям , че заслужава най-малкот едно голямо ауу. И наистина всичко е "коеренно рзлично". Но ти както излиза си по запознат с тази технология. още през далечната 1982г. както ни оповести. Ние сега трябва според това което ни разказа да кажем ауу на теб, но не и на Apple , както излиза по твоят нихилистичен тон за скока. Всъщност звучиш доста нелепо! Показваш комплекси. Позата ти е:"вижте не се възхищавайте не постижението на Apple, защото аз такива съм ги мислил като концепции, още през далечната 1982г., като студент". Твърде забавно ако се погледнеш отстрани, ако се замислиш или проявиш фантазия. Пардон ти отрече фантазията. :) Та сега кажи честно какво искаш от мен и от другите съфорумници? Да ти се възхищаваме за великият комунистически институт, който е в пределите на днешна Украйна? Да се възхитиме на какво реално? В дългите си описания, защо не се похвали какво наистина излезе от този институт, освен голи концепции без покритие, и кадри за машината на силисциевата долина? И тази глупост че кадрите от соца са в ядрото на тази долина -моля те!!! Не ни разсмивай. Попитах на какви машини сте работили, защото знам от първа ръка как са били криминално вкарани в соц лагера, по това време 20 Apple II . Дест за "великите" български инженери, които поне успяха да го копират на 100% и десет за "великите" руски ИТ инженери, които естествено нищо не можагха да направят. Това е "великата" история на електрониката от онези времена. Всичко друго за което споделяш, са твоите младежки спомени и блянове от студентските ти години. Защо го знам това за 20-те Apple II. Зашото за муле превозвач, без да знае че това не са пишещи машини Oliveti (кеото е било официалнот прикритие, като са били набутани в кашоните им), бе ползван покойният ми чичо инж. Марин (Мишо) Ачков. Така че продавай си краставиците тука. Няма проблем. Аз обаче знам колко жалка история е било всичко тогава в електрониката в соц. лагера и как само се крадяло американска технология на колограми. По най-безсрамен начин. Нищо друго!

bluesky

Да-а-а... де го чукаш, де се пука... Ха, ха, хааа... ;D

Сега ясно проличава твоето "политизиране" на всяка Тема, включително и на Тази...
Ти сам си го признаваш, при това по уникален начин.

Аз може би ще отговоря на този Пост, доколкото Темите се четат от много Съфорумници.
...(...Не днес, тъй като сега правя друго, нещо, което има крайни срокове...)...

Не заради писаниците ти, които показват не само неразбиране на Техниката като цяло, ами и успешно Системно зомбиране на Съзнанието ти.
Системно зомбиране, сработило успешно, явно доста отдавна, и... може би безнадеждно (вече) за теб, блокирало ти възможностите за самостоятелно мислене...

За днешната импотентна политическа надстройка, такива като теб, са безценни бисерчета - успешно проведен експеримент без аналог... ха, ха, хааа... ;D

ggzy

Човече (Bluesky), застани в ъгъла с лице към него, наведи глава и вдигни високо ръце. От 1980 до 2010 развитие нулево. От 2010 до 2020 - топ архиктектура, която отвява всичко, развивано от не знам си колоко години?
Последното мнение на Константин - удри с лопатата, където свариш  ;D
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

bluesky

#53
...ха, ха, хааа... още един неадекват... дали не е някаква болест, свързана с недостиг на кислород от усърдно носене на намордник... ха, ха, хааа... ;D...

...вас КОЙ ви възпитава, бе момчета... да не е случайно Пол Пот... ;D

konstant

Радвам се че успях да ударя в дестката комунистическият носталгик, без никакви повече приноси от постояно досаждане във всички теми bluesky! За всички във форума на които досажда със соц. носталгиите си-не е малко! Признайте ми го! :) Може да ми  признаете и как го подведох със благ тон да отиде до пълно влудяване!! :)))))Гледайте този безплатен спектакъл с един досадно-повредн комунист, който иска да създава мнение и линия по всяка тема тук! Ако проследите логически как го доведох до недаекватност в последният му отговор, може да проследите с каква внимателна последователност го направих. Това може да е урок на всички, които не търпят неадекватни комунисти към днешна дата, но не знаят как да ги извадят от релси! bluesky   да ти кажа че си ми тотално безинтересен, но много полезен...! Такива като теб да ги ринеш с лопата. И колко сте предвидими само! До последният момент не разбра че те водя за носа! Инак имаш големи претенции. Обаче накрая, с моите факти, те изкарах от кожата ти и стана бесен празен дърдорко, за смях на всички умни хора тук. Хубаво и други съфорумници да ти го кажат в очите!

AnotherBoy

Поклон човече, тази досада и на мен ми е дошла в повече, но спрях да му обръщам внимание. Убеден съм че на повечето им е дошло до гуша от него, но от благоприличие не му казват нищо.
iPhone XR
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)
Mac mini (Late 2012), 8GB RAM, 120 GB SSD
iPad Air 4 Wi-fi
iPad mini Wi-fi (1-st Gen.)

godo

Момент сега ще извадим дизайн на тръбно коляно с котка + бонус как да си забъркаме бетон с подръчни средства.. ;D

Важното е да се генерира съдържание с личен криптографски код за правопис с главни букви, където решим. Така си пишехме преди само 40 години, а темата е без значение.

Наздраве!
Mac only

Fifata

Нали ще се правят промени по форума, сега е момента Шамана да сложи бутон блокирай и на кой не му е кеф... :)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

bluesky

Добър Ден на Всички!

Идеалното би било, както досега, да няма модериране във Форума Ни, (ако е възможно).
Така всеки би могъл да покаже истинския си Потенциал.

А сега малко Факти "зад желязната завеса" - ужасни кадри от комунистическото мракобесие на СССР - Национален Технически Университет на Украйна "Сикорски".









Хе, хе, хеее... 

Константин

Колеги, виждам че върви обсъждане на форума и вчера излезе нещо на платформите за продажби на SaaS:
PeerBoard: https://peerboard.com/
Може да се инсталира и интергрира във всеки сайт.
До 1000 активни потербителя на месец е $59 еднократно (100 гб място)
или неограничен брой е $118 еднократно (200гб място)
Незнаая дали ще е интересно за Shaman, погледнете и дайте мнение по въпроса.
https://appsumo.com/peerboard/#appsumo-plans

Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.