Страници: 1 [2] 3 4 ... 6 | Надолу Начало - НОВИНИ - One More Thing (Прочетена 7567)

Fifata

Аз направо се замислих за едно мини да си взема и да махна големия танк от бюрото Wink

iPhone X black 256GB FO
iPad Pro 12.9 2th gen
Apple AirPort Time Capsule3st gen
Apple Airport Express 5st gen
Apple TV 4
Apple Watch 44mm Black
iMac 27 5K i5 late 2015
back to top

kmonev

Parrales Desktop върви ли на BigSur ?

Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/
back to top

AnotherBoy

Вчера с много мъки успях да ъпдейтна на MacBook Pro-то ми. За първи път правя толкова мъчителен ъпдейт - няколко пъти ми даваше грешка при опита за ъпдейт, множество рестарти (повече отколкото на инсталация на Windows), много забивания по време на ъпдейта, изключително бавно ъпдейтване - над 1 час след като се свали ъпдейта.
За капак след ъпдейта към Big Sur 11.0.1 ми излезе нов ъпдейт с версия 11.0.1?! Ъпдейтнах и него - около половин час! Снощи го разцъках и затворих лаптопа, сутринта при опит да се логна заби и се наложи принудително да го изключа и пусна отново.
Първите ми впечатления са адски мъчителни и почти негативни, apple незнам към какво се стреми, но user experience вече почва да става отрицателен със всяка една нова версия на ОС и от премиум продукт почва да прилича на 3-торазряден китайски гаражен продукт.

iPhone XR
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)
Mac mini (Late 2012), 8GB RAM, 120 GB SSD
iPad mini Wi-fi (1-st Gen.)
back to top

angelovarna

Ако реша да се върна по някаква причина изцяло на оригинални макове, не бих заложил на M1 точно сега.
Защо?
Защото основния софтуер, който ползвам (за нещастие) за работа е на Adobe. А всичко тяхно, както и повечето по-популярни приложения до някое време догодина ще минават през Розета, която още не знаем как се държи.

Другата причина да не се хвърля на машини с М1 чип е, че са първо поколение и като такова поддържат само до 16GB RAM. A 16GB не са кой знае колко като обем памет в днешно време. Ако е за машинка за пускане на видеоклипчета и фейсбук за из път - да, но за повече...

На Адоб нещата, написани за Big Sur и новият M1 ще излязат навярно с новите годишни версии, което означава 1 година чакане, а до тогава може би ще видим с какъв чип ще се появят Про сериите на Apple. Wink

UI designer and developer
back to top

bluesky

Абсолютно верно. Не бързайте относно сериозна Машина, базирана на тази технология.
Докато се до-разработи, изчисти от грешки и бъгове... "втора", после "трета" генерация... е необходимо Време.

Дотогава - купувайте пуканките и следете Световния Сеир наоколо... Борбата е сега - кой да "остане" в Златния милиард... На останалите, не им трябват компютри, а пардесюта... дървени...
back to top

konstant

Доколкото обявиха на презентацията и с розета програмите вървят по -бързо. А за Адоб официално казаха ,че в началото на следващата година ще ги има нещата за М1. Отделно не се знае с тази изцяло нова архитектура колко памет за какво ще е необходима. Но както е ясно сега пуснаха ниският клас неща, които не са за сериозна работа.
back to top

konstant

https://9to5mac.com/2020/11/13/apple-exec-interview-m1/
back to top

bluesky

Добър Вечер на Всички!

Благодарение на Колегата konstant, в Интервюто от Купертино:

"Apple VPs talk M1 Macs, Rosetta 2 translation, and more in new interviews",

един от двамата Вице-Президенти на Apple сподели, че разработката на Процесорът М1 е
"...резултат на 10-годишна работа...".

Което пък автоматично означава, че Стиви Джобс РЕАЛНО Е БЛАГОСЛОВИЛ ПОДОБНА РАЗРАБОТКА, още тогава...
10 години означават - около 2010 година... тогава е и започнала разработката на новия Apple М1 Процесор.

...бях абсолютно сигурен, че ..."...капитан Кук, зает с около-светско пътешествие по полушарията-междушарията на познати и непознати места..."... не може да има подобна мащабна Визия, по подразбиране...

05 Октомври 2011 г. Стиви си замина... как и защо, с какво не беше съгласен "от Общия Тренд"...? един прекрасен ден Истината все пак ще блесне.
Случайностите са Закономерности, които не познаваме.
Велик Визионист, надхвърлящ Времето Си с десетилетия, а може би и с повече..
back to top

konstant

https://www.youtube.com/watch?v=R4ArjHz4gd4
back to top

bluesky

Piece of technical Art Grin
back to top

ProstoAZ

Пичове велики, моят софийски съсед, който от години не бях виждал, че работеше в чужбина, е един от 60-те души в Апъл, които правят чиповете изобщо - в това число за телефони, за компютри и прочее.

Под чипове имам предвид процесорите, а не друго.

Е, той разкри, че тихомълком или не, Апъл са купили отдела на Интел, който разработва процесорите.

М1 е също Интел със своите подобрения, като се прави от същите хора, повечето привлечени в екипите.

Не съм експерт да коментирам подробно, но когато го видя някога този човек, мой съсед, ще го разпитам подробно.

iMac "Core i5" 2.8 21.5-Inch (Late 2015), 8 GiB
MacBook Air "Core i5", 13', 2017, 8 GiB
MacBook Pro "Core i5", 13' Mid-2012, 16 GiB
iMac 2012
iPhone12 /64 GiB
iPhone8+ /64 GiB
iPad Pro 2020 /120 GiB
iWatch S6
back to top

bluesky

Супер Инфо!
Велик Си! Когато подочуеш още нещо - свиркай!

ИСТИНАТА ВИНАГИ НАМИРА НАЧИН ДА ТЪРЖЕСТВУВА!
back to top

thebrainless

Четох, че им купуват/купиха, но отдела за модеми. Което няма нищо общо с бизнеса с процесори. Отделно процесора им е ARM based, а доколкото си спомням, Intel нямат традиции в тази област.

Stay hungry. Stay foolish.
back to top

thebrainless

https://www.apple.com/hk/en/newsroom/2019/07/apple-to-acquire-the-majority-of-intels-smartphone-modem-business/

Stay hungry. Stay foolish.
back to top

bluesky

Добре би било да се узнаят, ако е възможно, времевите рамки, касаещи тези трансформации.

Всяка електронна разработка, при това доволно сложни принципиално, като Процесорни разработки, Модемни разработки и пр..., се нуждаят от достатъчно време за сформиране на Групи, старт, развитие... да не говорим за конкретни резултати.

Затова, засега продължавам да строя Модел, (както спомена в интервю и един от Apple вицепрезидентите), че Процесорните разработки са започнали още преди 10 години.
А относно Модемите, статията дава времева рамка от последната четвърт на 2019, т.е. сравнително скоро.
Логиката на това трърдение е, че спрямо Процесорите, Apple днес има и конкретни, работещи модели, т.е. един етап от разработките им вече дават реални резултати.

Последна редакция: 20-11-2020, 19:34:54 от bluesky

back to top
« назад напред » Страници: 1 [2] 3 4 ... 6 | Нагоре
Начало - НОВИНИ - One More Thing (Прочетена 7567)
0 Членове и 1 гост преглежда(т) тази тема.

Отиди на: