Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

17-04-2024, 02:01:06

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 852
  • Latest: RaymondRic
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 88
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 74
Total: 74

74 гости, 0 потребители

One More Thing

Започната от thebrainless, 10-11-2020, 17:55:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Fifata

Аз направо се замислих за едно мини да си взема и да махна големия танк от бюрото ;)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

kmonev

Parrales Desktop върви ли на BigSur ?
Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/

AnotherBoy

Вчера с много мъки успях да ъпдейтна на MacBook Pro-то ми. За първи път правя толкова мъчителен ъпдейт - няколко пъти ми даваше грешка при опита за ъпдейт, множество рестарти (повече отколкото на инсталация на Windows), много забивания по време на ъпдейта, изключително бавно ъпдейтване - над 1 час след като се свали ъпдейта.
За капак след ъпдейта към Big Sur 11.0.1 ми излезе нов ъпдейт с версия 11.0.1?! Ъпдейтнах и него - около половин час! Снощи го разцъках и затворих лаптопа, сутринта при опит да се логна заби и се наложи принудително да го изключа и пусна отново.
Първите ми впечатления са адски мъчителни и почти негативни, apple незнам към какво се стреми, но user experience вече почва да става отрицателен със всяка една нова версия на ОС и от премиум продукт почва да прилича на 3-торазряден китайски гаражен продукт.
iPhone XR
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)
Mac mini (Late 2012), 8GB RAM, 120 GB SSD
iPad Air 4 Wi-fi
iPad mini Wi-fi (1-st Gen.)

angelvn

Ако реша да се върна по някаква причина изцяло на оригинални макове, не бих заложил на M1 точно сега.
Защо?
Защото основния софтуер, който ползвам (за нещастие) за работа е на Adobe. А всичко тяхно, както и повечето по-популярни приложения до някое време догодина ще минават през Розета, която още не знаем как се държи.

Другата причина да не се хвърля на машини с М1 чип е, че са първо поколение и като такова поддържат само до 16GB RAM. A 16GB не са кой знае колко като обем памет в днешно време. Ако е за машинка за пускане на видеоклипчета и фейсбук за из път - да, но за повече...

На Адоб нещата, написани за Big Sur и новият M1 ще излязат навярно с новите годишни версии, което означава 1 година чакане, а до тогава може би ще видим с какъв чип ще се появят Про сериите на Apple. ;)
UI designer and developer

bluesky

Абсолютно верно. Не бързайте относно сериозна Машина, базирана на тази технология.
Докато се до-разработи, изчисти от грешки и бъгове... "втора", после "трета" генерация... е необходимо Време.

Дотогава - купувайте пуканките и следете Световния Сеир наоколо... Борбата е сега - кой да "остане" в Златния милиард... На останалите, не им трябват компютри, а пардесюта... дървени...

konstant

Доколкото обявиха на презентацията и с розета програмите вървят по -бързо. А за Адоб официално казаха ,че в началото на следващата година ще ги има нещата за М1. Отделно не се знае с тази изцяло нова архитектура колко памет за какво ще е необходима. Но както е ясно сега пуснаха ниският клас неща, които не са за сериозна работа.

konstant


bluesky

Добър Вечер на Всички!

Благодарение на Колегата konstant, в Интервюто от Купертино:

"Apple VPs talk M1 Macs, Rosetta 2 translation, and more in new interviews",

един от двамата Вице-Президенти на Apple сподели, че разработката на Процесорът М1 е
"...резултат на 10-годишна работа...".

Което пък автоматично означава, че Стиви Джобс РЕАЛНО Е БЛАГОСЛОВИЛ ПОДОБНА РАЗРАБОТКА, още тогава...
10 години означават - около 2010 година... тогава е и започнала разработката на новия Apple М1 Процесор.

...бях абсолютно сигурен, че ..."...капитан Кук, зает с около-светско пътешествие по полушарията-междушарията на познати и непознати места..."... не може да има подобна мащабна Визия, по подразбиране...

05 Октомври 2011 г. Стиви си замина... как и защо, с какво не беше съгласен "от Общия Тренд"...? един прекрасен ден Истината все пак ще блесне.
Случайностите са Закономерности, които не познаваме.
Велик Визионист, надхвърлящ Времето Си с десетилетия, а може би и с повече..

konstant


bluesky

Piece of technical Art ;D

ProstoAZ

Пичове велики, моят софийски съсед, който от години не бях виждал, че работеше в чужбина, е един от 60-те души в Апъл, които правят чиповете изобщо - в това число за телефони, за компютри и прочее.

Под чипове имам предвид процесорите, а не друго.

Е, той разкри, че тихомълком или не, Апъл са купили отдела на Интел, който разработва процесорите.

М1 е също Интел със своите подобрения, като се прави от същите хора, повечето привлечени в екипите.

Не съм експерт да коментирам подробно, но когато го видя някога този човек, мой съсед, ще го разпитам подробно.

iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

bluesky

Супер Инфо!
Велик Си! Когато подочуеш още нещо - свиркай!

ИСТИНАТА ВИНАГИ НАМИРА НАЧИН ДА ТЪРЖЕСТВУВА!

thebrainless

Четох, че им купуват/купиха, но отдела за модеми. Което няма нищо общо с бизнеса с процесори. Отделно процесора им е ARM based, а доколкото си спомням, Intel нямат традиции в тази област.
Stay hungry. Stay foolish.

thebrainless

Stay hungry. Stay foolish.

bluesky

#29
Добре би било да се узнаят, ако е възможно, времевите рамки, касаещи тези трансформации.

Всяка електронна разработка, при това доволно сложни принципиално, като Процесорни разработки, Модемни разработки и пр..., се нуждаят от достатъчно време за сформиране на Групи, старт, развитие... да не говорим за конкретни резултати.

Затова, засега продължавам да строя Модел, (както спомена в интервю и един от Apple вицепрезидентите), че Процесорните разработки са започнали още преди 10 години.
А относно Модемите, статията дава времева рамка от последната четвърт на 2019, т.е. сравнително скоро.
Логиката на това трърдение е, че спрямо Процесорите, Apple днес има и конкретни, работещи модели, т.е. един етап от разработките им вече дават реални резултати.