Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 14:37:02

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 149
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 129
Total: 129

129 гости, 0 потребители

Apple Pencil 1 май свърши живота си

Започната от ProstoAZ, 11-10-2020, 16:30:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ProstoAZ

Колеги, последните два-три дни pencil 1 gen, който ползвам рядко, но държа в кондиция "припадаше" до 0, а днес вече спря и да зарежда по всички възможни начини.

Нито от зарядни, нито от ИПАД, отникъде.

Устройството е третирано малко, винаги правилно, правилно съхранявано. Имам го от май миналата година, значи, кажи-речи година и половина.

Не знам дали не е нещо от ъпдейта 14.01, но и не намерих инфо. Според мен даде фира, защото не се зарежда и от зарядното.

Сега ще купувам ново за 200 лева (поне цената падна).

И все пак някой нещо да знае или може да помогне?
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

Adamov

Аз четох доста. Изпадна ми една оферта за 50лв. за 1st gen, но се оказа прецакано. Винаги като се включи показва че е на 3%. След това за 5мин зарежда до 100%, което не е нормално. И като се извади и сложи пак показваше 3% отново. Моливът трябва да се държи постоянно зареден, дори когато не се ползва, защото батерията му е много малка. Изпусне ли се да не е зареден дълго време се случва точно това. - умира. В момента в олх има оферта от Банско за първа генерация на 120лв.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

ProstoAZ

Да, Адамов, точно така, то реално, като не го ползваш, по една седмица не пада или пада малко и в общи линии винаги го следя.

Но тези последни пъти ми направи впечатление, че няколко пъти рязко пада и става 0, и сега е точно този момент: 0 до 3, 0 до 3 и нищо не го съживява.

Затова мисля, че година и половина и край... Не е софтуерен проблем, защото не зарежда и от силно зарядно със силен ток през преходника.

Дразни ме това, че повече я пазех, отколкото да я ползвах, а трябваше да ѝ скъсам гъза от ползване:)

Видях обявите, но не искам да рискувам повече.

Ще взема чисто нова от магазина, цените са между 200 и 250 лева, та да мога да реагирам, ако нещо стане.

Предишната я взех с фактура на фирма, като така се ограничавам само до едната година гаранция.

Ако я бях взел на физическо лице, сега щях да имам две години гаранция, съответно да ми я сменят...

Така че, сега ще си купя една нова, за да знам, че имам две години гаранция.

iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

faire

За съжаление така ще е и в бъдеще с всички капсуловани устройства на Епъл тип слушалки, моливи, airtags и т.н.
После ще ми говорят, че се опитват да опазват околната среда.


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Adamov

Значи аз трябваше да взема този за 50лв и да го сменя :D
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd