Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 10:59:18

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 142
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 124
Total: 125

124 гости, 1 потребител
BuSteR

Има ли нужда от профилактика едногодишен макбук преди изтичане на гаранцията?

Започната от ProstoAZ, 24-09-2020, 00:03:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ProstoAZ

Здравейте, е, на един от моите макове му изтича гаранцията след около месец. Купуван е в края на октомври, почти не е излизал от вкъщи и изобщо, бая недокоснат си седи.

Та, редно ли е, преди да е изтекла международната гаранция, да го занеса, да кажем, в Айстайл, за да го профилират? Винаги мога да си измисля причина, поради която да го погледнат, защото само за профилактика няма да го вземат.

А се надявам, ако го отворят, то да го позачистят и такива ми ти работи.

Но сме чели и много теми как нараняват корпуса и правят поразии.

Та, това е моят въпрос и дилема: Да го дам ли за профилактика, или да разчитам, че ще работи необгрижван години, както винаги досега е било.
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

bluesky

Добър Вечер на Всички!

Ако нещо си работи изправно, не се пипа... в смисъл не се "ръчка", нека си работи и занапред "...като Хората..."...

Отнася се не само за Лаптоп, а и за каквото и да било... Това е простата, "формална" логика.
Ако обаче имаш симптоми, че нещо не е в ред, Ти самият би трябвало да прецениш...

Още повече - Лаптоп. За Лаптоп-ите има една пословица - отвориш ли го 3 пъти... сам добави липсващата фраза оттук нататък... т.е. малко като мебел - след две пренасяния/местения - вече няма да е същата...

Писал си - едногодишен Макбуук. Това би трябвало да Ни показва, че термалната му паста, (при правилна досега експлуатация...), е все още свежа и не се нуждае от замяна.
Единственно - прах. Макар че прах се натрупва бързо..., също - едногодишна Машина би трябвало да е сравнително чиста и вътре, все още.

Относно - ..."...Винаги мога да си измисля причина, поради която..."... - отново преценяваш САМО Ти.

Супер съвременни Модели за Универса твърдят, че на някакво суб-атомно ниво (какво ли означава...), информацията на множество "Истина-не-Истина" се помни и рискуваш да си навлечеш нашумялото понятие "Карма", ако експлоатираш свойството "не-Истина" наляво и надясно...

Дано да съм помогнал.


ProstoAZ

Няма да лъжа или да си измислям. Всичко работи прекрасно засега.

И все пак имам едногодишна гаранция, която изтича.

Щеше ми се поне да го сервизират, от прах, паста, каквото е нужно, но иначе -- да, надали има нужда.

:)

iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.