Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 00:14:16

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 87
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 68
Total: 69

68 гости, 1 потребител
walker007

Неофициално активиране на ЕКГ и AppleCare+

Започната от Enigmos, 20-05-2020, 18:41:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Enigmos

Здравейте,
Имам въпрос относно една неофициална опция за активиране на ЕКГ на часовник ми. Първо, искам да уточня, че съм с iPhone XS Max и Apple Watch Series 5 закупени от Apple UK​​​​​​​. Регистрацията ми за плащания, телефонният ми номер и адреса за доставка са в UK, също така ползвам UK профил и App Store. За разлика от телефона, часовникът ми пристигна с доставка от DHL до България и никога не е бил активиран на английска територия, което може би щеше да е перфектният вариант. Прочетох статия на Dice.bg, където покриват неофициален начин с редактиране на XML файл от файловата система на iPhone-а свързан с часовника. Ето и статията - "ECG на Apple Watch". В упътването, от сайта, заявяват, че "За да използвате ECG не необходим джейлбрейк...", което аз интерпретирам, че промяната е локална и не влияе на цялостата работа на iOS/WatchOS. Въпросът ми е следният - при положение, че имам активен AppleCare+ и методът не изисква jailbreak, това ще повлияе ли на гаранцията на часовникът ми? (на телефона нямам така или иначе)
MacBook Pro 15" (2017, Touch Bar)
iPhone XS Max (256 GB, Gold)
iPhone SE (16 GB, Gold)
iPad Air (32 GB, Silver)
Watch Series 5 (32GB, Space Black Stainless Steel)

Adamov

#1
1во. Съмнявам се Антоанета да е пробвала метода дали работи (едно време всяка статия, която пишехме за големите форуми и сайтове се правеше от нас (авторите) и тогава се публикуваше).

2ро. Без джейл е почти невъзможно да стане. А за мен лично джейла е супер безмислен вече.

3то. По-лесно е да се запали колата, да се отскочи за един ден плаж до Гърция и да се активира.

4то. Няма да ти повлияе на гаранцията. Ако стане нещо с часовника се ресторва/ресетва и всичко е точно.

5то. НЕ искам да се заяждам ама и тази ли тема ще оставиш без отговор както остави темата за протектора? + това вече има статия за ECG и Apple Watch 4/5 във форума.

Поздрави.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Enigmos

#2
Здравей Adamov,
Мерси за информацията. Навремето се занимавах с jailbreak-ване и това изглежда доста елементарно спрямо старите инжектирания и реален риск да си съсипеш телефонният сигнал и OS-а, та щом няма риск за гаранцията не боли да пробвам. Относно активацията, Румъния ми е на час и половина, така че е вариант.

Относно темата с протектора, се извинявам за забавянето, но отговора го бавя, защото пристигна споменатият Dome Glass протектор и съм ги дал на един сервиз (Samsung :) ) да го инсталират. Ще отговоря като видя резултат, за да знам дали да го препоръчам или не. Обещавам да отговоря като го взема :)
MacBook Pro 15" (2017, Touch Bar)
iPhone XS Max (256 GB, Gold)
iPhone SE (16 GB, Gold)
iPad Air (32 GB, Silver)
Watch Series 5 (32GB, Space Black Stainless Steel)

Enigmos

Реших да пробвам този метод от Dice.bg, направих encrypted backup на iPhone-а, който да може да се модифицира, сложих XML-ския файл и пробвах да restor-на от него. (Притесняваше ме, че версията е безплатна и си изтеглих пиратски вариант на iMazing 2.11.5 (последната), за да ми прехвърли всичко. След приключване на процедурата, където телефона се рестартира, за да подмени image-а с този от iMazing получавам следната грешка (прикачената снимка):
Ако някой е пробвал този метод да сподели дали се е получило.

MacBook Pro 15" (2017, Touch Bar)
iPhone XS Max (256 GB, Gold)
iPhone SE (16 GB, Gold)
iPad Air (32 GB, Silver)
Watch Series 5 (32GB, Space Black Stainless Steel)

Adamov

Някой друг очаквал ли е нещо по-различно? Защото аз очаквах точно това да се случи.

Аз ти казах, че Антоанета няма идея за какво пише  ;D

Идеята на подобни статии (в оригинал, а не преведената от Антоанета), е да се продават такива безсмислени софтуери.

За 13г. съм пробвал стотици подобни "ръководства". Как па едно не проработи :))

И последно. Ако беше толкова лесно, интернеДа щеше да наводнен с ръководства.

Гърция, Румъния или Турция. Това са ти опциите.

Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Enigmos

Цитат на: Adamov - 21-05-2020, 15:17:05
Някой друг очаквал ли е нещо по-различно? Защото аз очаквах точно това да се случи.

Аз ти казах, че Антоанета няма идея за какво пише  ;D

Идеята на подобни статии (в оригинал, а не преведената от Антоанета), е да се продават такива безсмислени софтуери.

За 13г. съм пробвал стотици подобни "ръководства". Как па едно не проработи :))

И последно. Ако беше толкова лесно, интернеДа щеше да наводнен с ръководства.

Гърция, Румъния или Турция. Това са ти опциите.

Наясно съм, че много от тези преведени статии са под въпрос. Пробвах, понеже видях, че оригиналната статия идва от Redmondpie, които от години са основна медия за jailbreak и non-jailbreak решения, Cydia и т.н. Имам приятели в Русе и мисля да ги посетя. Mисля че ще вържа Румънски оператор и така.
MacBook Pro 15" (2017, Touch Bar)
iPhone XS Max (256 GB, Gold)
iPhone SE (16 GB, Gold)
iPad Air (32 GB, Silver)
Watch Series 5 (32GB, Space Black Stainless Steel)

Fifata

Това го тествах много отдавна и не работи ;)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

shaman

За активиране на ЕКГ на часовник, купен от страна, която поддържа тази функция единствено е необходимо да се отиде до такава държава - Гърция или Румъния са най-близо.


Enigmos

#8
В крайна сметка ще отида до Гърция лятото, но не за да активирам часовници, а за моренцето ...и с нисък пулс :) !
(ако някой модератор се навие да ми даде възможност да си редактирам основният пост, ще го подновя с ръководство как става метода без нужда от jailbreak)


MacBook Pro 15" (2017, Touch Bar)
iPhone XS Max (256 GB, Gold)
iPhone SE (16 GB, Gold)
iPad Air (32 GB, Silver)
Watch Series 5 (32GB, Space Black Stainless Steel)

Fifata

А може и да опишеш направо как го направи?
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Adamov

Фифа и с джейл-а, който излезе за 13.5 има някакво ръководство как се активира.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

bluesky

#11
Добро Утро на Всички!

С риск да наруша на някого "зоната на комфорт" днес, ще ви разкажа, какво всъщност ви чака утре с тази страст по "медицинските" приложения за умните телефони.

Ако не днес, то утре телефонът ви ще ви следи, дали "сте болни" или не, и то независимо от вашата воля.
Защото ако днес приложенията са доброволни, утре ВЕЧЕ ще бъдат ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ.
Т.е. ще ви "лекуват", искате това или не. Ще ви тестват за всякакви вируси, съществуващи или не.
Ще ви безпокоят с официални уведомления, дали притежавате някой и друг "медицински сертификат", който, естественно е свързан с "вашата безопасност".

Отук нататък сценариите ще са "фантастични".
Ако "изкуственият интелект" реши, че сте контактували с някой "заразен", вас просто ще ви изолират, т.е. задържат, желаете това или не - никой няма да ви пита.
Ще ви набият и "ваксина", и то такава, че само Господ ще знае какво има вътре...

После да не кажете - ..."...Аз не знаех..."...
Предупреден, значи въоръжен! ;D

Bulgarry

Не ми стана ясно, дали ако сменя докато съм в Гърция региона на Greece, на Apple Watch 4 свързан с iPhone X  ще проработи ECG app. Някой да разясни моля. Телефона и часовника са купувани от Теленор в България.

Adamov

Би трябвало да не сменяш нищо. Просто като си вързан в роуминг на техен оператор да опиташ да го активираш.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

stankov.s

Цитат на: bluesky - 26-05-2020, 09:59:27
Добро Утро на Всички!

С риск да наруша на някого "зоната на комфорт" днес, ще ви разкажа, какво всъщност ви чака утре с тази страст по "медицинските" приложения за умните телефони.

Ако не днес, то утре телефонът ви ще ви следи, дали "сте болни" или не, и то независимо от вашата воля.
Защото ако днес приложенията са доброволни, утре ВЕЧЕ ще бъдат ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ.
Т.е. ще ви "лекуват", искате това или не. Ще ви тестват за всякакви вируси, съществуващи или не.
Ще ви безпокоят с официални уведомления, дали притежавате някой и друг "медицински сертификат", който, естественно е свързан с "вашата безопасност".

Отук нататък сценариите ще са "фантастични".
Ако "изкуственият интелект" реши, че сте контактували с някой "заразен", вас просто ще ви изолират, т.е. задържат, желаете това или не - никой няма да ви пита.
Ще ви набият и "ваксина", и то такава, че само Господ ще знае какво има вътре...

После да не кажете - ..."...Аз не знаех..."...
Предупреден, значи въоръжен! ;D

Прав си ! Затова бързат с 5G-то ! Много е важен цвета на кюлотите на баба Пена от Чакърлъково !
MacBook PRO Late 2007 Happy user :) !