Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 17:14:45

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 65
Total: 65

65 гости, 0 потребители

Apple Care+

Започната от stankov.s, 13-06-2020, 22:38:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

stankov.s

Здравейте !
Опитвам се да закупя Apple Care + за iPhone SE ( 2020) но на чекаут ,и дава "country of residence " САЩ и по никакъв начин не мога да сменя с България. Дали ще има проблем, ако платя така ( za USA ) и ако недай Боже стане нещо ще важиу за България плана ?
MacBook PRO Late 2007 Happy user :) !

faire

Apple Care може да се закупи и регистрира само към страната, от която е закупено устройството. В България нямаме официално епъл Стор, така че не може и да се купи кеър тук.
Но ако устройството ти е купено от САЩ и си купиш Кеър от там, гаранцията важи в цял свят.


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

stankov.s

Цитат на: faire - 14-06-2020, 11:26:48
Apple Care може да се закупи и регистрира само към страната, от която е закупено устройството. В България нямаме официално епъл Стор, така че не може и да се купи кеър тук.
Но ако устройството ти е купено от САЩ и си купиш Кеър от там, гаранцията важи в цял свят.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Благодаря ! Устройството е закупено от А1 преди 10-15 дни. Те предлагат застраховка, но предвид щетите причинени от БУЛГРАМ ( лошо оплътнен телефон след сервиз и след това пропуснал вода ), предпочитам да не се обвързвам !
Още веднъж, благодаря за отговора !
MacBook PRO Late 2007 Happy user :) !

ProstoAZ

Това беше и моят голям проблем, дори когато бях в Австрия, исках оттам да си взема, но не стана номера за вече активираният ми на БГ пазар. За сметка на това, когато си вземам ipad pro 11, ще гледам да отскоча до Австрия, за да си взема и каре...

iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

angelvn

Интересно ми е защо Гърция и Турция ги няма в регионите, откъдето може да се вземе ЕпълКеър, а имат официални магазини на Apple и в двете държави.
От Варна ако тръгна до Австрия да си избирам лаптоп/таблет заради екстра гаранцията...къде ще му излезе края. Е, освен ако не съм натам по ваканционни цели :)
UI designer and developer

ProstoAZ

И аз не знам защо нямат, иначе щеше да е супер удобно. Но Виена е път на много хора, като се пооправи положението, на час със самолет и евтини билети.

Може човек да си направи двудневна екскурзия и да посети аппстора, който е баш на центъра:) Винаги пълен и с адски много неща по него...

Вариант номер две е да си го поръчам от Щатите наесен, има кой да ми го донесе, да ми го вземе барабар с гаранцията.

Мисля даже направо 11 про да си поръчам по този начин: барабар и с клавиатура, че тук режат глави... Клавиатурата е колкото един лаптоп среден клас...

А е тъпо да нямаш пълната окомплектовка... Някак не ме кефи:)

iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

ProstoAZ

Бързам да дам обратна връзка, ще напиша и по другите теми:

Купих си телефон iphone 12 преди няколко дни. От Теленор.

Днес си купих Apple Care + през официалния сайт.

Като влезеш през профила си, ако имаш право да си купиш AC+, то си пише на самите ти устройства.

Уловката е, че трябва някой от щатите да го направи, защото продажбата е ограничена до USA.

Пратих пари на приятел по paypal, той влезе и за 5 мин го купихме, а той се появи на телефона ми. Така че това е начинът.

Два извода:

Теленорските продукти, а вероятно и останалите, ги приема като покупки от САЩ.

Става номерът, ако някой през твоя профил ти го купи, защото то ти се добавя на устройството и повече никой нищо не пита.

Дано тази тема помогне и на другите.
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.