Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 14:01:57

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 149
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 131
Total: 132

131 гости, 1 потребител
XoXo

Mac OS X 10.7 Lion

Започната от alfaro76, 19-05-2020, 15:58:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

alfaro76

Здравейте другари,
нов съм във форума и света на Mac...
Създавам тема в общи приказки умишлено, за да не товаря и спамя важните теми!
Приятел ми подари въпросния лап топ, и аз реших да му изтрия всичко от харда, което в последствие се оказа голяма грешка, досещате се...вече нямам OS! Изтеглих от Замунда и гледах как се инсталира, но уви, стигам до там да възтановя файла но не ми позволява. Явно нещо не е както трябва.
Та моля за помощ, ако някой знае и има желание да помага, да предлага какво да правя от тук на сетне.

bluesky

Добре Дошъл във Форума, alfaro76!

В светлината на това, което си написал - преди няколко години, когато програмистите ходеха още с бели престилки, и мушнатото листче в джоба бе цялото Ръководство относно Софтуера, а Компютрите се състояха от огромна компютърно-машинна зала с двоен, охлаждаем под...
Наша Колежка-програмистка, приета на работа в Компютърния Ни Център, била решила, че думата "format" и звучала благозвучно и и харесвала... та първата и работа в Центъра бе да "format"-ира целия Софтуер, (на целия Институт...), така че осъмнахме в тишина, с тотално изтрити Операционни Системи...ха, ха, хааа...
На всеки може да се случи.

Ако отбележиш точния Модел на Твоя ЛапТоп, с детайлна информация относно процесор, видео-карта, памет...  (освен инфо, указващо към Mac OS X 10.7 Lion...), в този Форум има Колеги, които точно биха могли да Те посъветват коя Операционна Система би била най-оптималната (откъм производителност или откъм съвместимост с Твоя конкретен Хардуер, т.е. ЛапТоп) в Твоя конкретен случай.
И тогава - и рекомендации относно инсталирането.

Приятен Ден на Всички!

Пиф

#2
Добре дошъл !

Не се занимавай с пиратски имиджи, при условие, че ОС-ите на Apple са безплатни. В AppStore ги има официалните последни версии на съответните ОС. Лошото е, че ако не си ги теглил на времето (когато бяха актуални), сега няма да ти се покажат там. Най-лесния вариянт е да помолиш приятеля от когото ти е лаптопа да го изтегли с неговото Apple ID и да си копнеш имиджа на диск и да инсталираш. Другият вариант е някой от форума (мога и аз) да качи интересуващата те версия някъде (облак) и да си я изтеглиш.
Още един вариант - колегата kocetokz има личен облак на който качва доста софтуер - http://www.apple-bg.com/index.php?topic=22384.360, намерѝ линка в страницата. Там в папка MAC OS има OSX Lion. Има и по-нови версии, ако решиш, че би могло да сложиш такава.

Ако пак не се получава инсталацията, значи нещо не правиш както трябва. Пусни повече инфо - каква е машината, какво точно правиш и ще помагаме.

thebrainless

От чисто любопитство, как успя да изтриеш целият диск?
Stay hungry. Stay foolish.

alfaro76

Благодаря за коментарите!
модела е:
Apple A1181 Macbook 13.3 Inch Laptop (2.1 GHz Intel Core 2 Duo Mobile, 2 GB SDRAM, 120GB HDD, Mac OS x 10.7 Lion)

Константин

Този май няма internet recovery mode, трябва да се бутва от DVD, освен това диска му не е SATA, а е IDE, ако гръмне, едва ли ще се намери замяна, освен ако може с преходник и дали ще работи.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

bboyg

Баш SATA си е диска на тоя лаптоп. Бъркаш го с AIR-а от 2008-ма явно.

alfaro76

Цитат на: alfaro76 - 21-05-2020, 12:54:01
Благодаря за коментарите!
модела е:
Apple A1181 Macbook 13.3 Inch Laptop (2.1 GHz Intel Core 2 Duo Mobile, 2 GB SDRAM, 120GB HDD, Mac OS x 10.7 Lion)
Човека който ми го даде искаше да изтрия всичко което беше в лап топа, и аз му дадох формат, ами...изтри се Всичко...
Сега има прозорец, който ми предлага да инсталирам на ново през интернет, но не става, дори не приема ID на колегата!
Или през флаш памет, което пробвам, но към момента безуспешно...

bboyg

Дръпни си 10.8 от някъде, направи го на Bootable флашка и си преинсталирай системата...

Пиф

Цитат на: bboyg - 21-05-2020, 17:08:53
Дръпни си 10.8 от някъде, направи го на Bootable флашка и си преинсталирай системата...

Дали ще тръгне, официално май подържа до Lion?

alfaro76

Справих се момчета (смешно или не)!
Благодаря ви за приятелското отношение!
Персонално Благодаря на kocetokz, понеже него тормозих най много!


Константин

Браво!!!!
Една виртуална торта за форума, черешката за теб че се справи без да имаш дори опит  ;D

Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Константин

Цитат на: bboyg - 21-05-2020, 14:34:10
Баш SATA си е диска на тоя лаптоп. Бъркаш го с AIR-а от 2008-ма явно.
Аз не ги знам много тези модели честно казано, но помня че приятели ме питаха за един макбук про и той беше с алуминиер корпус и IDE диск, може и да не е било така, но това бяха неговите думи. все пак това е сервиз за компютри, освен това са доста технически грамотни, не бих се съмнявал с компетентността им.

А този макбук излиза че е  белият пластмасов корпус нали?
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

alfaro76

Цитат на: Константин - 22-05-2020, 11:48:31
Цитат на: bboyg - 21-05-2020, 14:34:10
Баш SATA си е диска на тоя лаптоп. Бъркаш го с AIR-а от 2008-ма явно.
Аз не ги знам много тези модели честно казано, но помня че приятели ме питаха за един макбук про и той беше с алуминиер корпус и IDE диск, може и да не е било така, но това бяха неговите думи. все пак това е сервиз за компютри, освен това са доста технически грамотни, не бих се съмнявал с компетентността им.

А този макбук излиза че е  белият пластмасов корпус нали?
Да с бял корпус е.
И вече мога да видя нужните параметри за които ме питахте, а нямаше как да видя :)

Bo.

Цитат на: Константин - 22-05-2020, 11:48:31
Цитат на: bboyg - 21-05-2020, 14:34:10
Баш SATA си е диска на тоя лаптоп. Бъркаш го с AIR-а от 2008-ма явно.
Аз не ги знам много тези модели честно казано, но помня че приятели ме питаха за един макбук про и той беше с алуминиер корпус и IDE диск, може и да не е било така, но това бяха неговите думи. все пак това е сервиз за компютри, освен това са доста технически грамотни, не бих се съмнявал с компетентността им.
А този макбук излиза че е  белият пластмасов корпус нали?

Коце,бъркаш се с PowerBook G4 .Alu версията им е с Ultra ATA/100,който всъщност си спомняш ти,а той прилича на MB Pro.ВСИЧКИТЕ Macbook A1181 ПРЕДИ Early 2009 максималната OS X е 10.7.5 . След Early 2009 поддържат до 10.11.6.
PB G3 14'' 400&500 MHz/1GB/48GB
PB G4 12'' 1,5 GHz/1,25 GB/80GB
PB G4 Ti 15" 400MHz/1GB/10GB
PM G3 B&W 350MHz/1GB/60GB
PM G5 DP 1,8 GHz/8GB/160GB/GeForce 6800 Ultra
MB Pro 17'' 2.33 GHz/4GB/160GB
Mac Pro 2.1(1.1) 8 Core 2.66 GHz/8GB/1250GB/HD 5770
MB Air 13" 1.4GHz/4GB/128GB
and more..