Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 17:38:05

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 149
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 108
Total: 108

108 гости, 0 потребители

Свързване ipad pro 11'' с телевизор!

Започната от mititaki, 07-04-2020, 18:59:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

mititaki

Здравейте! От скоро се сдобих с таблет на Apple-iPad Pro11" 2018.
Та на въпроса, кажете ми моля как мога да гледам филми от таблета на телевизора? .. ,,USB‑C ти осигурява висококачествена връзка към аксесоари като външен дисплей или камера.3" (така рекламират в сайта на Apple преимуществото наUSB‑C пред Lightning), но с какъв кабел? С usb type-c to hdmi кабел или адаптер ще мога ли да гледам видео от ipad pro 11 на телевизора?
Другото което с чудя е че гледам филми на телевизора от флашка или ssd disk, през usb-тата които са на телевизора и почти не съм имал проблем (само когато не иска да чете субтитрите ги  преименувам името на субтитрите да е еднакво с името на филма). А ако директно използвам USB-то на телевизора... !
Кажете моля с какъв кабел-адаптер-hub да се снабдя за да се получат нещата или съм прекален оптимист?

thebrainless

#1
Не мога да те посъветвам за кабели, преди много години прекратих тази порочна практика, ползвам епъл тв и всичко се случва без кабели, а живота е прекраен. Едно епъл тв3 за ~ 100 лв от OLX ти прави живота по-лесен. А aко имаш епъл компютър с Beamer app, директно стрийминг на филми към телевизора и забравяш за кабели, дискове и всякакви тъпотии.
Stay hungry. Stay foolish.

faire

Ако държиш да е по кабел, има както Usb-c to HDMI адаптери, така и кабели.
Иначе и аз от доста години вече не ползвам никакви кабелаци за гледане на филми от компютъра на телевизора.

apple TV е прекрасен аксесоар, който си заслужава всяка стотинка, но не знам дали е за всеки. На пръв поглед всеки смарт ТВ има неговите функции, но всъщност изживяването и удобството за мен нямат аналог. Още повече, с него можеш през Airplay да прехвърляш на ТВ, каквото виждаш на айпада безжично.

За филми сваляни от тракери ползвам Plex server. Това е безплатна програмка, която се инсталира на компютър, и посочваш къде ти е папката с филмите. После слагаш приложението им (имат поддръжка за всякакви видове телефони, таблети, устройства, смарт тв, Ps4 и т.н.) и гледаш филмите както вкъщи по wifi, така и навън с мобилен нет. Програмата на компютъра е сървъра и автоматично конвертира по-специфичните файлове в реално време според зависи на какво устройство гледаш.

Иначе последните 2 години гледам 90% филми и сериали в Netflix. Препоръчавам го на всеки, който знае английски. Излиза около 5 лв на месец, когато си го делят 4 човека. Каталогът на HBO у нас е кръгла нула в сравнение с нетфликс. Просто хората го предпочитат, защото има български субтитри.


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

turieca

Понеже колега се отказа, от другия месец ще има един акаунт в нетфликс за 3 евро месечно. Няма бг субтитри аз лично гледам на руски. Ако има желаещ.....

faire

Всъщност има много малко неща със български субтитри. Вчера открих как могат да се намерят:
www.netflix.vom/subtitles (през компютър трябва да се отвори).


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

turieca

Аз намерих и как да си вградиш свалени и преработени. Ако има желаещи ще разгледам как беше и ще напиша. Само на мак знам как да ги добавя. При преработката обърква мястото на препинателните знаци. Не ми се занимава с това и гледам на руски.

Изпратено от моят MAR-LX1A с помощта на Tapatalk