Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 11:47:46

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 142
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 3
Guests: 141
Total: 144

141 гости, 3 потребители
Lukcho, georgi.marinov, veskop

Photoshop 2020

Започната от ax, 02-04-2020, 10:08:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

angelvn

kocetokz - с шеговита нотка го написах. Монетата има и друга страна - ако някоя програма няма trial период, а човек иска да я опита за да види дали ще му върши работа, твоята инициатива/услуга би му била от полза.
Но ако ще е както е от примера - за курс от 10-20 часа, трайъл периода за ползване на приложенията на Адоб би следвало да е достатъчен. После, ако човека не може да си позволи месечната такса, при положение, че най-вероятно няма да има клиенти и с какво да я избие (периода в който работи над фиктивни проекти за да си изгради портфолио например), може да ползва Фотошопа и кракнат.
Въпреки, че не го мисля за добър вариант, понеже таксата не е чак толкова голяма.
Като дизайнер и фронт-енд дев какво ми трябва: Фотошоп, XD, Adobe AE, Adobe Animate, Visual studio code, Pixelmator Pro. Pixelmator-a струваше еднократно ако не ме лъже паметта към 80лв, VSC е безплатен, на Адоб нещата са ми 120лв за двата компютъра и е страхотна благинка да разполагам с който шрифт искам за продуктите, които издавам и всичко между приложенията да е синхронизирано.
Офис пакета ми е безплатен (Pages, Numbers, Keynote).





UI designer and developer

Fifata

Според мен лично, ако имаш нужда от фотошоп примерно и с това смяташ да се занимаваш до каквато и да е степен, не мисля, че 20лв на месец са проблем за целия им пакет с фотографски софтуер, който въобще не е малък като програми.

Грубо казано си дал 2000-3000-5000лв за компютър + ако си фотограф и там си налял не малка сума пари и да се циганиш за 20лв на месец е тъпо. Другото което е, ако го ползваш да правиш реклами или каквото и да е с него и пак се изкарват доста пари е пак тъпо да се чудиш каква кракната версия да направиш... Аз лично съм твърдо против цялата тая работа с професионален софтуер дето се предлага кракнат. Ако от Adobe се свържат с някоя по сериозна фирма да им направи някакъв вид защита да не се кракват и ще се реши проблема.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Fifata

Между другото има много яки благинки за Adobe продуктите. Аз лично си плащам абонамента от 3 години някъде, че и малко повече като половината от това време ми е било Free.
Доста често пускат промо кодове за по 1-2 месец безплатено ползване + като се купува дадена техника фотографска, за калибриране, външни хард дискове и още куп други работи подаряват от 3 до 12 месеца безплатен photography plan, което не е малко.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Fifata




Ето от 2016-та до сега колко точно съм плащал и останалото дето липсва като месеци е от безплатни абонаменти :)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

ProstoAZ

Цитат на: thebrainless - 06-04-2020, 13:56:23
Колкото за умозаключението, кой на какви наркотици е, може да си го спестиш лично за себе си.

Предполагам тази част е до мен, че малко смесихме разговорите.

По принцип мога, а и често го правя. Дори реакцията ми беше плод на мигновен яд, та се бях ядосал нещо.

Но Блу си е шантав, това не може да се спести или изкриви. Не пречи да си го обичаме обаче (задочно):)



iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

thebrainless

Цитат на: ProstoAZ - 07-04-2020, 18:38:04
Цитат на: thebrainless - 06-04-2020, 13:56:23
Колкото за умозаключението, кой на какви наркотици е, може да си го спестиш лично за себе си.


Но Блу си е шантав, това не може да се спести или изкриви. Не пречи да си го обичаме обаче (задочно):)


Всички сме достатъчно шантави (силно се надявам на това), за да сочим с пръст другите :)
Stay hungry. Stay foolish.

Константин

fifata,angelovarna,
интересно ми е като си плашате за фотошопа, имате ли достып до stock photox, vector cliparts?

Аз имам lifetime licence за тези ресурси, където получавам и лицензия за използване, но за лични цели, за което ми е и нужно, понеже не се занимавам с дизайн или работя за клиенти и е нужно да им се продава на тях:
https://vectorgrove.com/
https://scop.io/

Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Fifata

Аз плащам photography plan и photoshop не го ползвам :) ползвам Lightroom само от целия пакет :)
Ама за 20лв на месец, няма смисъл и да се мъча с кракове и чудесии, все пак това ми изкара пари всеки месец.
За толкова години съм отварял photoshop 4-5 пъти да си редактивам сериозно някой файл само да си сменя някакви данни за митница, иначе нищо друго не правя на него :)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

angelvn

Предпочитам и използвам материали от Gettyimages, там съм с план за 5000 снимки + видео годишно (Premium Access се води пакета). Предоставя ми се от фирмата, към която работя. До колкото знам, цената на пакета е в размер на няколко хиляди евро.
UI designer and developer

bluesky

Всички вие сте отлични момчета, естественно!

------------------------------------------------------

Един интересен въпрос около пикселна графика. Имам няколко изображения, 300dpi, обработвани във пикселна програма, PhotoShop.

Бих желал да ги "бууст"-на до 900dpi, с минимална загуба на качество (т.е. обикновенно PhotoShop-овско манипулиране не мисля, че ще свърши цялата работа перфектно).
Въпреки че изображенията не са особено голям Формат (А4, А3...), би било добре да се използва Специализирана Програма, (или под-програма, на някоя...), която интерполира пикселите качествено така, че окончателните Изображения да не загубят (почти) Качество от трансформацията 300dpi ---> 900dpi.

Бихте ли дали Идея за някоя подобна Програма (навремето - Pixomator... или нещо подобно...?)

Пиф

#25
bluesky, това "без загуба (почти)" няма как да стане.
Увеличаваш снимката 9 пъти (3 пъти по линейни размери, 9 пъти по площ, т.е. от X MPx става 9.X MPx), няма как да стане почти без загуба.

Има разни плъгини към Фотошоп, които претендират, че правят точно това при "почти" нулеви загуби, но факт е, че резултатът изцяло зависи от това, какво има на снимката. Ако е наситена с детайли "почти"-то го забрави. Ако е с по-еднородни площи - по-може да се постигне резултат. Но ще е необходим последващ ретуш, няма избягване от него, особено при исканото от теб увеличение. Интерполацията е хубаво нещо, но кагато са необходими от всеки 11 пиксела да се получиат нови 88, няма от какво да извлече достатъчно точна информация, че да ги генерира.

Имах разни заглавия в домашната софто-пиратска библиотека, ще проверя довечера и ще пиша.

(Предполагам, че говориш за увеличение да dpi при запазване на линейните размери, в противен случай горното не важи)

thebrainless

Пробвай с Topaz - нo е платена, трябва да я намериш излекуано.
Не съм я ползвал.
Stay hungry. Stay foolish.

bluesky

Да, Пиф, абсолютно - оригиналните размери би трябвало да останат същите...

Въпросът е,  въпреки, че няколко пъти бе напомнено на Човека - искам окончателните изображения в 900dpi, ... и с 5 подтвърждения, за "...добре, разбрах..." - нищо ново под Слънцето... ..."... о-о-о... извинявай, Аз так съм свикнал..."... ха, ха, хааа...

Тъй като работата все пак бе свършена качествено, (...но... в 300dpi...), сега бих желал да му спестя правенето наново, (което няма и как да стане същото...), но главно, да не го поливам със студена вода... Човекът все пак се е старал... макар и неспазил Главното Ми условие...

Навремето даваха една луда, нелогична идея - ако Изображение във PhotoShop, се вдигне, (увеличи...) САМО С 10%... и новото Изображение се съхрани, и така няколко пъти нагоре, винаги със стъпка по 10%... то, о, чудо... последващите Изображения "не губели качества"... Ето такива хак-ереси върлуват наоколо... и това съм го запомнил...
Не е ясно, от къде ги вадят тези мисли, и къде точно трябва да повярваме, във фантастичното пре-разпределение на пикселите...

Но въпросът стои все още - рекламираха тук-таме по някой plug-in, или дори цели Програми, като че ли специално за това...

Конкретните начални условия са тези - Sierra, PhotoShop CC 2018, Форматите на Изображенията са А4, А3. Реални Фотографически Изображения чрез ретуш и на места колажи (наслагвания) са превърнати в нужните висококачествени Колажи, фини нюанси, да, има.
Доколкото окончателната "цензура" съм Аз, не е тотална катастрофа... но, при положение, че всичко останало, също е 900dpi... имам подозрения, дали ще се запази хомогенността на общия изглед накрая, когато нещата ще са едно до друго.
Окончателният вариант ще се принтира върху висококачествена Хартия.

В такъв смисъл, ако откриеш нещо подходящо, моля, дай знак.

bluesky

Благодаря Ти, thebrainless!

Ще я потърся. (Ти си писал, докато пишех и Аз отговор на Пиф...).

thebrainless

Stay hungry. Stay foolish.