Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-04-2024, 15:32:04

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 134
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 112
Total: 112

112 гости, 0 потребители

Apple Trackpad

Започната от nebesniq, 30-03-2020, 23:51:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

nebesniq

Здравейте,

Имам огромен проблем с мишките и macos, направо едвам се издържа.

В този ред на мисли, се чудя дали с TrackPad е по-добре и тъй-като в този момент 300+лв. са ми голяма инвестиция за това начнинание, а тракпад 1 не успях да намеря наличен за да тествам питам тук.

Има ли някой който продава тракпад 1 на разумна цена?

Вие ползвали ли сте тракпад?
За човек който работи с Affinity Designer и Sketch дали с тракпад ще е по-добре? Как мислите?

Проблема ми с мишките е, че тези от кофти пластмасата които са направени много ми запотяват ръцете и на пипане са много кофти, а пък блутут мишките които имам на logtech (mx master 2s - която ще продам) лагват супер много на каталина, не знам дали е някакъв бъг с блутута или се бъгват нещо радиовълните но лага е налице.

Та... имам и Logitech craft клавиатура и silent мишката на Logitech също и MX Master 2s - склонен съм на бартер ако с Magic Trackpad се чувствам комфортно и мога да си върша работата без да го чистя през 10 минути.

Благодаря за прочитането на всичко

Поздрави!

bluesky

Не споменаваш нищо за мишка magic mouse...

Би ли Ти вършила работа, (съотнесено конкретно към това, което правиш...)...?
Специално за илюстраторска работа, векторна графика, например, я намирам незаменимо добра.
По подобен начин се държи и по отношение на софтуер, свързан с пикселна графика - magic mouse, в нативна МАС среда (хардуер и софтуер), Sierra, върши перфектна, за Нас, работа.

Опитай, разцъкай я, тя, мишката, се държи като Обект, обединяващ мишка плюс тракпад.

Дай обратна връзка, ако Те устройва, кажи си мнението.

nebesniq

Здрасти,


Имам една, не ми е удобна.
Само седи и събира прах.

Константин

Честно казано незнам дали е много удобно да се използва тракпад за работа с векторни продукти, за мен те не са съвместими като удобство.
Аз тракпада го ползвам само ей така за браузване и нищо повече, иначе мишката ми е Logitech MX anywhere 2s, нямам оплаквания, незнам защо ти се оплакваш от нея.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

bluesky

Добър Ден на Всички!

За Мен, лично, преминал през всички Хардуери и Софтуери на Apple, от 1989-1990 (и досега, до Sierra...), е доста учудващо, че magic mouse "не е удобна"... за която и да е Програма, изискваща векторна работа.

Обаче... ..."...Твои года... твое богатство..."... - приемам. Всеки Си има собствен Критерий... дори от сега нататък да Ви форсират да Ви наложат и още по-собствен...

Засега, освен действителните флагмани на Logitech -  Logitech MX 2s, Logitech MX anywhere 2s другите мишки едва ли могат комплексно да съперничат на Apple magic mouse по точност на позиционирането дори, едно от основните изисквания за векторна графика.

Движението с "пръстче" просто не позволява точно позициониране, т.е. професионална работа с векторна графика, по начина, по който днес разбираме векторната работа с изображения.

Съвет, за да може да използваш наличните Ти ресурси, просто "свикни" с Apple magic mouse... което не е и трудно, (за милиони)...
Ако по никакъв начин това не Ти се удава, остава друг Твой вариант - да се оборудваш с професионален Таблет с Молив, (Wacom?), но и там се нуждаеш от "привикване", много по-сериозно "привикване". отколкото работа с мишка.

А ако просто си "джиткаш" по Нет-а, да, там "пръстчето" би било напълно достатъчно.
Аз лично, бих си съхранил екстра ресурсите за храна (бъдеща).



angelvn

В момента ползвам ей тази: https://www.trust.com/en/product/23091-gxt-121-zeebo-gaming-mouse
Trust Zeebo GXT121 - няма поддръжка на хоризонтален скрол за Мак, не работят и страничните бутони, нито пък мога да й сменям подсветката (на авто режим работи), но е удобна за ръката, скрола понася доста бой.
Като всяка не-apple мишка няма енерция при скрол. Не мисля да я сменям скоро, но е възможно отново да взема един Magic Mouse като допълнение към 12" Macbook-а, който взех на жена ми.

С Magic Mouse-a е въпрос на свикване. Отначало всеки се оплаква, че му е неудобна (и аз имах такива съмнения преди), но след като свикне - трудно би се разделил с нея. Супер удобна е, батерията й държи доста. Ще спра до тук, че да не стане така да сляза още днес да взема нова хаха :)
UI designer and developer

nebesniq

Не е само за цъкане из нета

Работя със Sketch и правя UI design и също така FrontEnd development

На компютъра предимно това правя.
Развлечението ми е извън виртуалния свят.

Бях около половин година на Magic mouse- от всичките гореописани MM най-много ми допада, чудих се дали няма да ми е по-добре с тракпад защото никога не съм пробвал.

За момента оставам с това което имам налично, ако се появи тракпад на добра цена може и да се възползвам за да опитам как е.

Най-вече защото никога не съм цъкал на отделен освен на макбук и ми е интересно.

Иначе на макбука с който бях преди с тракпад си се справям идеално и докато работя с афинити и скеч...
Сега съм с iMac и там няма тракпад..

nebesniq

За "fix" на скрола ползвам - https://mos.caldis.me/

Направо се преродих.
Скрола на не-епълски мишки на моменти е доста бъгав.

bluesky

Единственият "трик", който съм забелязал при magic mouse-a... необходим като свикване, е тотално отпускане ръката, че и лакътя, върху масата, (респективно повърхността...), на която се работи... и поне отначало, волево "отпускане" на китката върху мишката... с релаксиране на всички заангажирани мускули, мускулчета... докато стане привичка... многократно насочване на Волята към релаксация, докато се свикне... а на хубавото се привиква бързо...

Не само китката, цялата ръка да лежи върху масата... изисква се дълбока маса, голям пад, (под мишката)... би могъл да помага и подлакътника на професионален стол...
Тогава, според Мен, е оптимално, за работа с мишка.

WACOM, професионалната серия, също не е за пренебрегване, иска се по-сериозно инвестиране и по-дълъг процес на привикване... и когато свикнеш... вече "си женен, оженен" за марката и от този момент - няма мърдане.

thebrainless

Аз по-хубава мишка от magic mouse никога не съм срещал - ultimete scroll machine, на 40+ съм и цъкам от повече от 20 години. Но за съжаление се занимавам с 3D и истински среден бутон с посоки в ляво-дясно ми е задължителен. На мен ми звучи повече от нелепо да ползваш тракпад за истинска работа, освен ако работата не ти е свързана с фейсбук и браузвне на уебсайтове.
Stay hungry. Stay foolish.

nebesniq

Този сайт (https://expert-bg.org/) съм го правил на Sketch и после го програмирах само с тракпада на макбука.
И дизайни които имат над хиляда харесвания в различни мрежи съм ги правил с тракпад.
Така че, дали е нелепо? - Не, не е.

Все едно на мен като не ми е удобна Magic mouse да ти кажа, че е нелепо като работиш с нея ли?
Не, според мен Magic mouse е супер, за някои хора, просто за мен не е.

Сори за резкия отговор, но ме издразни изказването, за това, че е нелепо някой да работи с тракпад...

Дефинирай "истинска" работа...



bluesky

Поздравления за WEB Дизайна!

Струва си да опиташ и Дизайн, правен с Work Station, и тогава би могъл да определиш за Себе Си, ефективността, съотнесена към различните Платформи. Така, когато имаш в ръцете Си мощен Инструмент, оптимизирането Ти ще бъде стойностно, а свободното Ти време, повече.

Константин

Много точно казано, и аз не мога да свикна с Magic mouse, сигурно защото съм олд скуул, но и да работя дизайн с тракпада също не мога (може и да е фабричен дефект, кой знае:).
Ти явно си нов във форума и не си свикнал с резките изказвания на thebrainless, и то не винаги де, та моля да го простиш по този повод...
Сайта ми хареса и на мен, поздравления!

Цитат на: nebesniq - 31-03-2020, 21:28:14
Този сайт (https://expert-bg.org/) съм го правил на Sketch и после го програмирах само с тракпада на макбука.
И дизайни които имат над хиляда харесвания в различни мрежи съм ги правил с тракпад.
Така че, дали е нелепо? - Не, не е.

Все едно на мен като не ми е удобна Magic mouse да ти кажа, че е нелепо като работиш с нея ли?
Не, според мен Magic mouse е супер, за някои хора, просто за мен не е.

Сори за резкия отговор, но ме издразни изказването, за това, че е нелепо някой да работи с тракпад...

Дефинирай "истинска" работа...
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

bluesky

Много по-мъжко е приятел да Те дръпне за ръкава (дори и рязко), за да не паднеш в дупка, от която си на половин крачка... отколкото нежно да се опита да ти каже... когато си вече вътре... ;D

..."...кълна се в мама..."... ;D
...бих си заложил дори маската...(пардон, намордника...)... ;D

Adamov

Всички сме го "яли" от thebrainless :D ама е пичага и ги разбира неща.

Разбира се всичко е строго индивидуално.

Дали ще ти е удобно и добре с тракпад можеш да разбереш само и единствено след като тестваш. Ти. Не някой друг.

Напълно възможно е дори, най-удобното нещо за твоята работа да е и мишка за 5лв.

Поздрави.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd