Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 06:54:42

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 131
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 55
Total: 56

55 гости, 1 потребител
BuSteR

Apple Trackpad

Започната от nebesniq, 30-03-2020, 23:51:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

nebesniq

Взех си тракпад 1 и вертикална мишка да пробвам - само тези не бях пробвал.

Та.. ще видя сега как ще се отрази на ръката.

Благодаря ви на всички за мненията, съветите и разговорите.

Всяко едно мнение бе полезно.

Надявам се да не съм засегнал никой

Поздрави :)

angelvn

Като каза ръка - на графиката с момченцето и лаптопа - липсва му едната ръка. Монтсерата изглежда ти е счупен при част от текста (този със стандартен размер).
Аз сайтове "програмирам" с клавиатурата...дали е мишка или тракпад е все тая що се отнася до кодиране. Всъщност, може в него случай наистина тракпада да се окаже с една идея по-удобен.

До колкото ревюта съм гледал и съм се чудил още като излезе първия "допълнителен" тракпад от Apple преди години, останах с впечатлението, че това е същия тракпад като от лаптопите, но малко по-голям.
Мина време и на Макбуковете им уголемиха тракпадовете двойно, така че разликата...остана може би само в наклона.

За лагването на мишката - и аз го имах този проблем с първото поколение Меджик маус и тогавашния ми Macbook Pro 13" 2008. След като минах на модела от 2012 проблема сякаш изчезна. Безжичния рутер бе на половин метър встрани от лаптопа, но ме съмнява да е било от него.

Ще се радвам да споделиш как е свикването и с двете неща. Бутам предимно XD, но и Sketch (да кажем 30% от проектите).
Интересно ще е и как е вертикалната мишка. Мега странни ми изглеждат още от 2002ра където дядо Иван в компютърния магазин в 4ти блок (продавач и собственик) ползваше подобна.  ;D
UI designer and developer

fpyyh

Аз лично се родих, когато открих таблетите за работа със снимки. Не съм ползвал Sketch, но на пръв поглед изглежда подходящо решение и за дизайн. Купих си Huion 1060 преди около 2 години (по препоръката на thewirecutter), около 100 лева е в aliexpress, софтуерът за мак поддържа всички бутони и функции.