Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-04-2024, 16:27:01

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 116
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 99
Total: 99

99 гости, 0 потребители

Hackintosh или стар МаcBook малко помощ?

Започната от asp1nal, 30-03-2020, 16:44:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

asp1nal

Здравейте,
от скоро съм във форума и  се замислям , че отдавна не съм пипал нищо различно от Win
и ми се мъдри в главата дали не мога да инсталирам ОС Х на моя
HP Elitebook 8460p с i5 2520M ,AMD Radeon HD 6470M и 8GB рам на 1333, но в последствие ще я вдигна на 16GB На 1600 и SSD -незнам дали ще мога да подкарам всичко обаче  ? ::) ::) ::)
Другия вариант е да си взема MacBook pro 2012 и направо на него да сложа 16GB рам със SSD и нова батерия . ::) ::) ::) За момента мисля да тествам на HP-то , защото не ми се дават 700-800 лв. за нещо което може и да не ми хареса ?  ;D ;D  По-принцип освен за музика, офис пакет и youtube не ползвам машинката за по-сложни операции и гейминг ... 
Всякакви съвети ще са ми от полза.  ::) ::) ::)

bboyg

Ако няма да го ползваш наистина за друго, не знам за какво са ти тия 16GB... Или викаш набелязал си едни пари и трябва точно там да отидат :)
За SSD-то - нещо задължително от 2013-та насам. 8)

asp1nal

Идеята ми е, че ако ъпргтейдвам ще е на макс, за да може следващите 1-2 години да върши работа и да няма какво да се прави повече  ::)

bboyg

Тогава направи ъпдейта когато ти е нужен. В момента за това което си описал и 4BG са ти напълно достатъчно. Толкова имам на Air-а, и искам да ти кажа че грам не съм усетил проблем.

angelvn

Опитай с хакинтоша, би трябвало повечето неща по лаптопа да тръгнат. Ако свикнеш и ти хареса ще знаеш накъде е пътя :)
UI designer and developer

thebrainless

#5
Стисни малко гащите и скочи на MacBook Pro, НО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО с ретина дисплей, после няма връщане назад. Хакинтош на лаптоп не е оферта. Все нещо няма да ти работи и юзър експириънс-а ще е нулев. Плюса на истински мак е, че може да си сложиш и Windows на лаптопа и да ти бачка идеално, но на HP-то никога няма да се случи товас OSX.
Stay hungry. Stay foolish.

angelvn

Да, но нищо няма да му струва да опита да го инсталира. Ако не му се получава - ще си знае.
Ако се получи, но нещо не тръгва - ясно защо.
Ако върви, но лагва - причината пак няма да е в OS-а.

За плавност на работа и удобства иначе...наистина ако може направо да скочи на машина с ретина екран. Наистина разликата е голяма и едва ли ще пожелае да се върне назад.
UI designer and developer