Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

26-04-2024, 03:48:44

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 636
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 252
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 186
Total: 186

186 гости, 0 потребители

Малко помощ , като нов в света на iMac

Започната от djokando, 28-03-2020, 01:57:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

djokando

Здравейте , за първи път си купувам iMac и естествено имам малко въпроси , предполагам като повечето потребители , които идват от Уиндоус на Мак ос .

1. Има ли някъде обяснено как да инсталирам кракнати програми ( разбирай свалени от торент сайтовете ) на iMac , че май не намерих тема в която да е обяснено кое как става точно .

2. От къде според вас да закупя рам памет и има ли значение  каква ше е тя / марка / модел и т.н. ... моделът ми е с 8гб и искам да взема 2х16 гб

3. Трябва ли ми подложка за ейпълската мишка ... уж пише че не е нужна ... но върху бюрото нещо бавна ми се струва ( или просто не съм и свикнал , че ми е малко по-странна ) ... Могат ли да се ползват аксесоари (мишка , клавиатура ... на други производители , ако не се разбера ( или не свикна ) с тези .

bluesky

...малко встрани от Темата...

...е"й"пъл... звучи доста странно... (най-меката възможна дума...)... ;D

Успех в МАС Средата!

bluesky

Можеш да опиташ с голям Пад, (за мишката Ти), давам и конкретна Идея - специален пад за рязане на Хартия, обикновено са дори разграфени леко със сантиметрови квадратчета...

Размери и цветове - в Нет-а, по избор.
Формати А3, А2 вършат прекрасна работа, (даже снимки на конкретика можеш да разгледаш в Тема The Best Design Studio Equipment (в този форум).

От magic mouse нищо по-добро, (десетки години) не съм срещал все още за Графична работа.

djokando

След два дни ползване мишката е доста добра всъщност :) единственото с което не мога да свикна още е че трябва доста да я местя по бюрото за да я местя от единия край на екрана до другия :) та може ми ще взема някаква подложка ...

Благодаря за съветите ще ги тествам :)

ggzy

A нагласихте ли си скороста на местене в настройките?
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5