Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 07:46:05

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 131
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 80
Total: 81

80 гости, 1 потребител
atanas_mil4ev

Малко помощ , като нов в света на iMac

Започната от djokando, 28-03-2020, 01:57:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

djokando

Здравейте , за първи път си купувам iMac и естествено имам малко въпроси , предполагам като повечето потребители , които идват от Уиндоус на Мак ос .

1. Има ли някъде обяснено как да инсталирам кракнати програми ( разбирай свалени от торент сайтовете ) на iMac , че май не намерих тема в която да е обяснено кое как става точно .

2. От къде според вас да закупя рам памет и има ли значение  каква ше е тя / марка / модел и т.н. ... моделът ми е с 8гб и искам да взема 2х16 гб

3. Трябва ли ми подложка за ейпълската мишка ... уж пише че не е нужна ... но върху бюрото нещо бавна ми се струва ( или просто не съм и свикнал , че ми е малко по-странна ) ... Могат ли да се ползват аксесоари (мишка , клавиатура ... на други производители , ако не се разбера ( или не свикна ) с тези .

Fifata

По т1 няма да давам акъл, защото аз препоръчвам ползване на платен софтуер. Дал си 5000лв за компютър, а не можеш да дадеш още 100лв за софтуер ли?
По т2 рам паметта са на всеки имак е различна, трябва да търсиш точно такава като модел и честота, че да не купуваш напразно. Ако дадеш малко повече инфо, може да те насочим какво да търсиш или някой колега от форума направо да ти продаде.
По т3 аз лично моя Magic Mouse го ползвах 1 година без подложка, МО сега съм с един огромен пад и ми е по удобно. А иначе в system preference имаш скорост на мишката. За да ползваш от друг производител означава да ти заемат usb което е тъпо.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

djokando

Благодаря за отговора :)

Ползвам iMac 27"  early 2019

Според спец в сайта от където го взех рам памет е дадена : 8GB (1x 8192MB) - DDR4, 2400MHz


Съгласен съм на първо четене с плащнето за софтуера , но тъй като снимам любителски и не изкарвам пари от тази си дейност искам да си сложа един ФШ и ЛР ... а и като цяло ме интересува процесът на инсталация :) Понякога тествам разни програми ... та така :)

Fifata

Рам памет си търсиш такава или най лесно сваляш капачката отзад и вадиш рам паметта и я снимай и си търси такава.
Фотошоп и лайтрум при мак е малко по различно за инсталиране.
Сваляш си ги през CReative cloud. И после има един странен софтуер наречен Zii. Кракра ги безпроблемно, но не трябва да ги ъпдейтваш. Абе кажи речи е тъпа работа.
Иначе не виждам кое му е толкова сложното да се плащат 10$ на месец за целия фотографски пакет на адобе :)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

smile_g

Привет, по т.3 за да е бърза мишката се инсталира Magic perfs, има и много допълнителни настройки там за жестове и комбинации, аз го ползвам само заради бързината на кърсора.
iMac 27''
MacBook Pro 17" Unibody/2.8GHz/8GB/HDD500GB/
Magic Mouse 2
iPhone SE(2020) 64GB
Time Capsule 10TB
AirPort Express

djokando

Благодаря за съветите колеги ... остана да разуча zii да видим ще се справя ли с инсталацията :)

п.с. Останах изненадан от големия екран на iMac ... в началото се опасявах че ще е малък  ;D ;D

djokando

Още нещо което се сещам ... има ли начин да се сложи транслейт от английски към български било на сафари или а хром за да си превеждам по лесно нещата ?

Fifata

За това не мога да ти помогна, иначе zii работи супер лесно, а си имат и сайт с описание как се работи с него. Ама на английски де.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Tihichko

Разбира се,че има начин просто трабва да отидеш на Екстешъните от Сафарито и да си избереш какво точно ти допада. Колокото, до  кракваните програми няма нищо по-различно от Уиндоус.

bboyg

Също като на Windows, всяка програма си се краква по различен начин. Няма някакъв универсален начин за кракване.
За смяната на РАМ-та, сваляш капачето отзад до кабела, вадиш едната от наличните почки, гледаш какво пише и търсиш същото.

phantomlord

Добър ден, приятели и фенове на марката!
Бих искал да Ви попитам за съвет при покупка на нов макбук, защото съм чувал, че моделите след 2016г. дават много и различни дефекти. Така ли е наистина?
Като модел съм се насочил към про тъй като може да ми се наложи да работя със солид уоркс, фотошоп и други подобни програми.
Ако е възможно да ми кажете кой точно модел може да ми свърши най-добра работа.
Не съм претенциозен към размер, издръжливост на батерия, цвят и т.н.
Имам нужда от здрав и надежден лаптоп за около 10години.
Благодаря Ви за отделеното време! Желая лек и успешен ден на всички!

Fifata

Грабвай една 16-ка. Оправиха клавиатурата и като работа го дават достаааа добре. Колеги фотографи и видео оператори дето си взеха 16-ки са супер доволни и само хубави коментари чувам.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod