Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

24-04-2024, 21:20:42

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 645
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 220
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 108
Total: 109

108 гости, 1 потребител (1 скрит(и))

iMac vs MacbookPro

Започната от picklenose, 21-02-2020, 13:48:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

picklenose

Колеги,

Изправен съм пред дилема - моят ъпгрейднат MBP 2011 с 16 рам, SSD и i7 , но калпаво видео вече издиша здраво и се замислям за смяна. В момента е вързан към него 27inch apple thunderbolt display и явно това го пържи защото често вентилаторите му се побъркват,нагрява и на някои сайтове Сафарито казва,че уебстраницата натоварва машината.

Ползвам компа основно за едит на снимки и трейдинг ( където ползвам и двата дисплея ).
Имам вързани 2 безжични зарядни към монитора за часовника и телефона. Когато свалям снимки от камерата използвам и 3те USB порта на монитора. Звукът му се оказа доста задоволителен, но разделителната му способност все пак не е нещо уау.

Та сега се чудя на коя конфигурация да заложа - iMAC 5k и евентуално да избера някакъв монитор към него или MBP + дисплея, който и сега ползвма докато не измисля какъв афтърмаркет да купя за да е с по-висока разделителна способност. Тук ще трябва да добавя и пари за тонколони някакви защото ... да.

Дайте някой работещ за вас вариант и конфигурация..не ми се иска да и да се изхвърлям много за нещо, коеот няма да натоваря. От друга страна инвестицията няма да е малка така или иначе и ще искам да го ползвма поне следващите 5 години както сегашната конфигурация ме изкара вече 8ма :)

Fifata

Хвърляй тоя пенсионер вече в кофата или го продадей де :)
Не знам за какво ползваш компютъра и колко мощ ти трябва, но iMac 27 5k late 2015 е супер машинка, ако нямаш нужда от USB-C. Аз лично в момента съм с такъв, ама съм го ъпдйреднал яко и то не процесора, а хардовете. Смених и двата с доста по бързи ССД-та и сега лети.
Ако не ти се занимава с такъв ъпгрейд, вземи си или нов imac 27 с USB-C и го ползвай с външен хард бърз SSD или другия вариант е ако ще купуваш монитор си вземи едно ама яко наточено Mac mini това новото. То само як процесор ти трябва в него, защото рам памета се ъпгрейдва и ще ти е по евтино и го вземи с 256 или 512 диск и си ползвай пак външно бързо SSD през USB-C с як монитор.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod