Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-04-2024, 13:42:21

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 852
  • Latest: RaymondRic
Stats
  • Общ брой публикации: 82 644
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 99
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 71
Total: 73

71 гости, 2 потребители
CharlesBeaug, veskop

iPhone 11 pro - размер 64GB или повече?

Започната от bocho, 27-01-2020, 15:24:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bocho

Здравейте,

Обмислям да взема iPhone 11 pro и се чудя с каква памет да го купя. Вариантите ги знаете: 64, 256 и 512 гигабайта.

Използвам телефоните ежедневно (освен за разговори) за навигация, имейли (докато съм в движение) и вместо фотоапарат. Често ми се налага да снимам продължително видеа и снимки за хоби блог/влог - предимно за това се притеснявам от 64-ката.

Всичките са безумно скъпи (no offence) и ми трябва малко убеждаване. Моля за съвет.

Благодаря предварително.
Apple newbie, но фен.
MacBook Pro 15" 2019
iPhone 12 Pro 128 GB

faire

256 взимай.
64 вече е малко за повечето хора, особено като ще снимаш повече.


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

bluesky

Що се касае до електроника, обикновенно се купува максимума на Ресурса, който можеш да си позволиш на момента.
Колегата Ти е дал главното на Идеята.

Успех!

bboyg

Само не ми говорете моля ви се че замествате фотоапарата с тия "огромни" сензори в телефона, че полудявам  ;D
Интересно ми е с какво толкова се занимаваш, че изведнъж се появи тук и изкочи само със скъпи играчки, и не спираш да купуваш... :)

bluesky

..."...и всичко тайно ще стане явно..."... ;D

bocho

faire, мерси. 8)

bboyg, не замествам фотоапарат, защото нямам такъв. По-скоро имам предвид, че подобна и актуална техника ми задоволява нуждите. Относно играчките, сега ми дойде времето да обвновя инвентара, нищо специално.  :)

bluesky, амин! :D

Кефя се на групата и си ви питам просто. Мисля, че точно това е идеята. Благодаря за включванията.
Apple newbie, но фен.
MacBook Pro 15" 2019
iPhone 12 Pro 128 GB

thebrainless

За видео е чудесен айфона и спокойно замества фотоапарат, а и за всекидневието е много добре. Няма сила на земята, която да ме накара да мъкна чантичка с фотоапарат всекидневно, при все че ми е компактен безогледален, а ако е 5D например - заеби...
Иначе, ако се плаща клауд, дали няма да е по-изгодно във времето в което ще изкара жизнения си цикъл?
Stay hungry. Stay foolish.

Henshiro

аз все купувах до сега най-малкото възможно заради цената. но в момента в който имам 256 вече не мога да си представя да съм с 32 или 64.
същото е и с айпада... вече няма да мога да си взема без 3-4Г карта

Fifata

Bboyg аз примерно на 100% замествам фотоапарата с моя Х, но само за цели които не ми се заплаща :)

Всъшност цялата идея ми е, че техниката в която съм инвестирал една доста дебела крупна сума пари е за работа и само за това се ползва.
Имам един от най високите класове фотоапарат на Сони и дебела гама обективи и т.н. и не съм направил нито една снимка на детето ми за 2 години. Детето си го снимам само с телефона и телефона го ползвам и за всякакви други цели.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

angelvn

Много зависи какво ще снимаш и имаш ли намерението да ползваш iCloud Photos.
Моят (не е 11Про, а миналогодишен модел iPhone) е 64GB. Нямам много снимки и видео - близо 9000, от които 205 видеа и 22 live снимки. Имам и качени локално около 4GB сериали в VLC плейъра.
Приложенията, които съм инсталирал се побират на 3 страници/екрана, като около 12-15 от тях са групирани в общо 3 групи.
Заетата памет на телефона ми към момента е 29GB. Досега не се е случвало да бъде заета над 50% от общия капацитет.
Ползвам телефона от 1 година.
Не снимам 4к видео.

Според мен обмисли - колко често би снимал 4к видео. Ако е често, то по-резонно би било да вземеш 256GB варианта. Ако е от време на време - по-малкия.
Сметката трябва да си я направиш според това какво съдържание мислиш да качваш на телефона и колко дни месечно си настрани от домашната си WiFi мрежа.
Защо това за WiFi-то? Ако ползваш iCloud Photos - ще изчаква телефона да се впише в нея мрежа за да си синхронизира библиотеката. Докато не се случи това, заснетите нови снимки и видео ще си стоят в пълния си размер на телефона ти.

Ако си взимаш телефона колкото да имаш нещо под ръка за качествена снимка от време на време и хубав, бърз телефон, 64GB биха ти стигнали. Ако разликата обаче в цената е малка (не съм ги гледал колко струват), вземи варианта с по-големия капацитет.
UI designer and developer

Fifata

Как така имаш 9000 снимки и само 29ГБ?
Аз имам 2500 снимки и съм заел 70ГБ от памета на телефона?
Имам и около 40-50 видеа, като разбира се снимам в 4К и са по големички, но 64ГБ много отдавна не са ми стигали :)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

angelvn

Ползвам iCloud Photos, който освен, че позволява всичките ми снимки да са видими на всички Apple устройства, асоциирани с моят акаунт у дома, се "грижи" за умното качване и сваляне на всичките файлове в рамките на Photos библиотеката, според това, кои файлове най-често отварям и какви са ми навиците на ползване на библиотеката.
Единствения минус, който може да се усети е ако на таблет или у-во с по-голям екран искам бързо да "превъртя" между няколко снимки, които не съм гледал от няколко месеца, а интернета е 3G - тогава ще трябва да се примиря със сравнително кофти качеството на thumbnail-a или да изчакам някоя-друга секунда на снимка за да се свали/покаже с необходимото качество. Същото важи и за видеото, само дето там трябва да се чака да се свали клипа.
После за тези същите картинки и видео няма да се налага да се чака ако искам да ги видя пак за известно време.
Пуснал съм и HEIC и HEIV за допълнително пестене на място.
UI designer and developer

Fifata

Това с иклауд е ясно, ама трябва да плащаш за 200гб сигурно, че и повече.  Аз тествах същия начин с 50гб иклауд ама не стана :)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

angelvn

Да, плащам за 50GB от може би 2-3 години вече.
35.3GB от 50 са ми изразходвани към момента.
От които 33GB са библиотеката на Photos, 1.5GB авто бекъп на телефони и таблети, може би около половин GB файл сторидж и бекъп на мейл, чат и настройки на приложения.
Файловете ми в iCloud са малко, понеже ползвам и Dropbox...може би вече повече поради сантиментални причини.

Обмислям в скоро време минаване на 200GB вариант, за да може да се ползва в споделен вид (2х100GB условно).
UI designer and developer