Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 22:07:10

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 109
Total: 109

109 гости, 0 потребители

"Самопроизволно" (?) изключване на Apple Airport

Започната от bluesky, 22-01-2020, 18:10:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bluesky

Добър Ден на Всички!

Един въпрос.
Тази сутрин, след Моя нощна Дизайн сесия, по време на разхлабваща почивка, (с аниме Филм...), Apple Airport руттера изключи (прекъсвайки и Интернет връзката).
Като казвам изключи, имам впредвид, че Apple Airport е включен и в Мрежата, и в Power обезпечаващите 220/230V, като неговият сенсор (малък зелен светодиод) показва, че Apple Airport ТОТАЛНО е изключил - зеленият светодиод, показващ работоспособно състоние, не свети, (показва угаснал).
Тъй като Устройството не притежава ключ включил/изключил, бе изключен от 220/230V мрежата от захранващия кабел.
При неколкократно включване отново, Apple Airport работеше отново, но само не повече от 10 секунди, максимум до минута, след което отново се само-изключваше... (угаснал зелен индикатор).

Доколкото планирах да се оттегля за почивка, прехвърлих Интернет връзката към казионен друг Руттер, за да могат другите, започвайки работа, да имат интернет връзка за деня.

Преди да диагносцирам Apple Airport руттера - въпросът Ми към Колегите е - имали ли сте подобен синдром, и ако "да" - какви са Вашите Идеи относно казуса...?

Пиф

Захранването какво е - директно от мрежата или през UPS?
Ако е на директно мрежово - отклонения в стойностите?

Вероятно си ги проверил тия неща, макар че, след нощна сесия обикновено мозъка работи в леко различно състояние и понякога очевидни неща се пропускат.

bluesky

През UPS е захранването.

Тъй като действително планирах да се оттегля, нищо повече не съм правил оттогава.
Сега AirPort е изключен и от захранващата мрежа 220/230V (via UPS), а и е раз-кабелен от Машините. Всичко работи през друг руттер.
Реших, преди да се заема с него, да задам тук Въпрос.

Пиф

Кой модел е?

Когато го включиш как реагира?
Светва ли първо в оранжево и после да сменя на зелено или веднага светва зелено?
Преди да угасне повторно, успява ли да пусне нет?
Виждаш ли го през компютъра (преди да угасне)?

Имам 2 броя, 5-а генерация, мислех ги (и все още ги мисля) за железни машини.

bluesky

При пускане, първо светва(ше) в оранжево, после преминава на зелено, (без никакви действия от Моя страна, т.е. считай - автоматично).

В System Preferenses ---> Network ---> Ethernet (1) (GREEN) ---> Assist Me ---> Diagnostics ---> Network Status --->

5 (пет) ЗЕЛЕНИ индикатора за:

• Ethernet
• Network Settings
• ISP
• Internet
• Server

От мястото Ми (сутринта) не се вижда дали преди да угасне, не дава още някакъв насочващ "знак".
5-та, последна генерация е.

От Компютъра ми, на един от екраните, се вижда(ше), че след около минута всички дотогава ЗЕЛЕНИ индикатори, споменати по-горе, се превръщаха в ЧЕРВЕНИ.
От Септември 2019 не е бил изключван, на практика.

Сега още не съм го включвал.

Константин

Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

bluesky

Ловцы забытых голосов (2011), Japan

kinokrad.co

Константин

гледал съм го.

Гледал ли си Письмо для Момо? наскоро излязоха няколко нови сериала:
Droro
Vinland Saga
също съветвам:
Сказание об Арслане
Koutetsujou no Kabaneri
Кулинарные поединки Сомы
Мэри и ведьмин цветок
Шевалье Д'Эон
Хранитель Священного Духа [2007]
Golgo 13 [2008]
Made in Abyss [2017]
Дзипанг [2004]
Пираты «Черной лагуны» [2006]
Самурай Чамплу [2004]
Телохранитель ветра [2001]
И всички филми на Студио Гибли



Рутера да не би да е гръмнал по WAN порта? При мен така стана, мълния удари някъде в квартала и рутера замина. Смениха ми го понеже беше в гаранция, макар че го купих refurbished от САЩ.

Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

bluesky

Все още не знам, има защита APC... (и откъм захранване, и откъм Нет-а).
Едно подозрение имам - дали Мрежата Ми, (локалната), не е била атакувана отвън, и руттера е сработил като защита - включена е защита (някаква)... нали съм "виден анти-глобалист и анти-ескимосит... ;D

Утре ще го гледам - надявам се да е в ред, Apple ги рекламират като неотваряеми и несървисуриуеми...

Благодаря за списъка с филми... започвам ги... в почивките.

bluesky


Константин

тегля си ги от рутрекера
https://rutracker.org/
Там има постоянно сидъри.
ето категория Аниме
https://rutracker.org/forum/viewforum.php?f=33
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

bluesky

O-o-o... Благодаря!

Преди бях излизал на този Сайт, после съм го забравил...
обезателно ще се включа... при екстра време, което бих могъл да си създам.

На kinokrad.co не се записват... в реално време гледаш при много добро качество и дублаж (руски). Богат Сайт с много Теми.

Константин

Не си прав, почти от всеки стрийм можеш да теглиш.
Ето ви решението:
https://www.hlsloader.com/index.html

прекрасен chrome extension:

https://chrome.google.com/webstore/detail/stream-recorder-download/iogidnfllpdhagebkblkgbfijkbkjdmm

отваряш линка, пускаш PLAY, започваш запис и ако не в режим Capture Mode, просто закривапш таба а той си тегли в background:)
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Пиф

Цитат на: bluesky - 22-01-2020, 23:22:53
Все още не знам, има защита APC... (и откъм захранване, и откъм Нет-а).
Едно подозрение имам - дали Мрежата Ми, (локалната), не е била атакувана отвън, и руттера е сработил като защита - включена е защита (някаква)...
Не съм чувал да има подобна защита, не мисля че има такава, а дори и да има нещо подобно - то не би сработвало по описания начин. А WAN порта би трябвало да е здрав, щом ти показва зелените лампи на диагностиката.

Цитат на: bluesky - 22-01-2020, 19:18:44
...
5-та, последна генерация е.

Последната генерация е 6-а, тези високите, до преди това са с размерите на macMini.

На мен по-скоро ми напомня на хардуерен проблем със захранването.

Пробвай един ресет. Започни от там. След това тествай WAN и LAN портове, WiFi .....

bluesky

Да, действително, всъщност би трябвало да е 6-та генерация.

Да, ще започна от reset, после както казваш...
По-късно ще пост-на резултатите.