Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 13:43:02

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 840
  • Latest: Seo-Ul-hob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 86
Total: 87

86 гости, 1 потребител
Nako

Въпрои за Mail.app

Започната от smile_g, 20-01-2020, 13:03:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

smile_g

Здравейте, може да ми са тъпи въпросите, но отдавна се каня да ги задам, а именно:
- прозореца на Mail изкача през определени интервали независимо дали има входяща поща или не
- когато трия писма те отиват в trash, но когато ги трия от тази директория се зареждат повторно и е нужно пак да трия същото

Ползвам iMac 27'' 2015 с OS Mojave 10.14.6 на Maila са закачени 4 акаунта /3 - в Gmail и 1 -в iCloud/

Та въпросът е някаквинастройкилисъмобъркал или е друго?
iMac 27''
MacBook Pro 17" Unibody/2.8GHz/8GB/HDD500GB/
Magic Mouse 2
iPhone SE(2020) 64GB
Time Capsule 10TB
AirPort Express

Пиф

По отношение на изскачащия прозорец - това е някакъв бъг май, който защо не отстраняват - не проумявам. Със HighSIerra съм и пак е така, до преди няколко месеца бях с Mojave и там беше същото. Доста е коментирано в нета по въпроса, но на решение не съм попадал.

bocho

С триенето си затрих всичките имейли от единия акаунт. :D Има нещо сбъркано там, наистина.

На мен обаче не ми изкача. (Mojave 10.14.6)
Apple newbie, но фен.
MacBook Pro 15" 2019
iPhone 12 Pro 128 GB

ProstoAZ

Аз имам други проблеми и почвам да се ядосвам.

Наскоро реших да работя с ruls. Като идея страшно ми харесва, аз ползвам няколко акаунта, всичко е супер.

Настроих ги, но все някое правило изчезва, не се спазва, или изобщо не тръгва. Тръгва, после след ребилд пак ги няма...

Изобщо грам не работят и гледам при много хора е така, та се чудя, защо от аппле не обръщат внимание на нещо толкова съществено...

Все пак сериозните мейл потребители страдат от тези неща...

Иначе последно време често забива майл клиентът.
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

godo

Сериозните мейл потребители не ползваме Mail.app, за съжаление трябва да ползваме MS Outlook. Miles ahead.
Mac only

KurtiMakarov

И каква е причината да ползваш MS Outlook?
Аз ползвам 9 мейл адреса,всекидневно получавам и изпращам и не ми се е налагало да търся друг клиент.
За това питам каква е причината да ползвате Microsoft-ски продукт и с какво е повече?

ProstoAZ

Ами тук аз очертах. Не мога да ползвам Рулс, все нещо се скапва и не е като хората.

Докато другите, изглежда, успяват, защото по-добре ги поддържат.

Аз искам винаги да ползвам само един клиент, но явно не се получава...

Не ми се сменя клиентът, искам да съм с майл апп, но да ползвам всичко нормално, а не да не работят и бъгват половината неща...

Та, и аз искам да науча разликите между mail app & outlook
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

angelvn

Прозореца на mail.app-а при мен изкача на спорадичен принцип също. Като причина съм забелязал, че "падне" ли връзката към някой от мейл акаунтите - веднага прозореца "подскача".
Продължавам да ползвам клиента на Apple, защото спрямо Outlook го намирам много по-лек и добре направен, поне що се отнася до интерфейс.
Закачил съм му 6 мейл акаунта, няма грижи с никой от тях. Харесва ми и това, че всичко се синхронизира с телефона и таблета, и мога да си дописвам веднъж започнат мейл от едното устройство на другото.
UI designer and developer

godo

Цитат на: KurtiMakarov - 25-01-2020, 09:24:28
И каква е причината да ползваш MS Outlook?
Аз ползвам 9 мейл адреса,всекидневно получавам и изпращам и не ми се е налагало да търся друг клиент.
За това питам каква е причината да ползвате Microsoft-ски продукт и с какво е повече?

Една от най-тъпите причини е - как работи с attachments. Календара е интегриран и работи по-добре. Особено на iOS може да си конфигурираш жестовете за нещата, които наистина искаш. Имаш Schedule от всеки мейл да бъде направен на to do.

Интеграцията с други MS приложения, с които работим - MS Teams, SharePoint. Сигурно и още има но това се сещам на прима виста.
Mac only

appuser

На един приятел му изгърмя пощата преди нова година и през три дена получавам писма от некви, дето ми знаели паролата и да им дам 300$. Правих нещо в Цпанела, говорих с хостинга, викат сега е добре, намаляха, обаче спасение няма. В Мейл правилата работят, но не виждам как да го блокирам това, без да засегна принципно кореспонденцията.

iLili

Цитат на: appuser - 30-01-2020, 21:16:48
да им дам 300$.
На мен ми искат 500  ;D Не им обръщам внимание, но ако намериш решение ще ми е интересно.
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

bluesky

Цитати:
..."...да им дам 300$..."...
..."...На мен ми искат 500..."...

Човека си е просто изнудвач... ;D

bocho

Цитат на: bocho - 21-01-2020, 10:04:19
С триенето си затрих всичките имейли от единия акаунт. :D Има нещо сбъркано там, наистина.

На мен обаче не ми изкача. (Mojave 10.14.6)

Поправка, вече изкача, но само като е вързан с втори монитор / телевизор
Apple newbie, но фен.
MacBook Pro 15" 2019
iPhone 12 Pro 128 GB