Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

26-04-2024, 02:02:13

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 636
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 219
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 191
Total: 191

191 гости, 0 потребители

Избор за аудио система към лаптопа

Започната от picklenose, 20-01-2020, 11:20:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bluesky

Ако имаш впредвид Harman Kardon от Форума Ни, той отдавна украсява Нашата дизайнерска група...
Великолепен за мощността си звук, ненадминат дизайн...

цитат: ..."...Та мнооого се чудя още, но определено трябва да е нещо компактно от този тип All in one, а не 3 части и кабели..."...

Радвам се, че Сам достигна до Идеята, че качествен стерео звук може да бъде обезпечен САМО от колонки, отдалечени една от друга достатъчно, за да е налице стерео ефекта, зависещ и от Нашия слухов природен апарат.

Още едно "за" Harman Kardon - последната генерация е с екранирани кабели, със специална оплетка, предпазваща кабелите от домашни любимци, някои от които гризат... (и дори прегризват...) кабели.

Благодаря на Колегата thebrainless, че ми напомни за онова предложение, както най-вече и на Колегата, който бе любезен да Ни продаде Комплекта.

Стискам палци да намериш същия комплект на добра цена. Струва си.

bluesky

Моля, не пренебрегвай и възможността за Аудио Система Logitech z906 - 5+1 System. Стационарна - за компютърна конфигурация - незаменима по звук, оправдаваща инвестицията на всяка своя стотинка.

picklenose

Вече закупих soundstcks 3 на Harman и съм изключително доволен. За скромната сума от 160лв ги намерих и се надявам дълго да ми служат :)

Вече мисля за ново бюро... :D

bluesky

Super! Поздравления!

Освен другите достойнства на Harman Kardon Soundsticks 3, едно от забележителните неща тук е и формата на Сууббуттер-а - универсален модел на движението на Енергията, Чакрите, Галактиките... може би и Вселената (тази).
Прозрачността е също уникална, не натоварва обемите.

Идеята Ти с новата Маса (бюро) също започвам да си я визуализирам... ха, ха, хааа... (има един Пост във форума Ни относно Studio Equipment - там навремето дискутирахме тенденциите.

picklenose

Цитат на: bluesky - 09-03-2020, 02:54:26
Super! Поздравления!

Освен другите достойнства на Harman Kardon Soundsticks 3, едно от забележителните неща тук е и формата на Сууббуттер-а - универсален модел на движението на Енергията, Чакрите, Галактиките... може би и Вселената (тази).
Прозрачността е също уникална, не натоварва обемите.

Идеята Ти с новата Маса (бюро) също започвам да си я визуализирам... ха, ха, хааа... (има един Пост във форума Ни относно Studio Equipment - там навремето дискутирахме тенденциите.

Изчел съм я цялата ;) Събирам пари в момента, че покрай таиз корона яко криза настана на работа и като имам бюджета масата и iMaca са следващата стъпа :)

И като се замисля при мен работата стана леко женска - купих си обеци и сега ще ми трябват обувки,чанта и палто които да им подхождат  ;D

Henshiro

аз пък бих си взел слушалки на beyerdynamic или нещо на astell and kern и нещата приключват. Лично мнение :)
Bose са точно в стила на apple и за everyday use ще ти вършат работа. Не ми харесва цената, но то пък на кой ли му :) Също нека се има впредвид, че ако ще слушаш мп3 не залагай на скъпи продукти. флакове, дсд и тн. вече тогава инвестирай. Ако не си претенциозен давай към бозето :) ще служат дълги години.
успшех

bluesky

Добър Вечер на Всички!

Моето скромно мнение за слушалки - независимо от фирмата, бранда, който ще използвате, обърнете внимание, (според Мен), на следните неща:

● Кабелни (никога не бих си залепил генератор-приемател на още честоти до мозъка).
Ню-ейдж генерацията да не Ме слуша, за тях Аз си бая байки... (от миналия век), а за Мен те са безнадежден случай.

● Кабелът да е обезателно достатъчно дълъг - 2м, 2,5м. Това позволява спокойно да се отпуснете, да си сложите краката на масата, а дългият кабел ще ви обезпечи свобода на движение около Устройството, от което ще слушате, без ограничения.

● 20 Hz - 20000 Hz (да могат да възпроизвеждат). Закон. Иначе не са слушалки, а анекдот.

● Лекота. Едно от най-важните условия. Може да се разбере, САМО ако опаковката им е отворена, и ги изпробвате лично. Може да прецените, дали са "леки", само в сравнение с други слушалки. Т.е., пробвайте няколко бранда заедно, един след друг. На пръв поглед всички би трябвало да са леки, по презумция. На практика е точно обратното. Най-леки са обикновенно най-евтините. Sony. Не е реклама, а доказан Факт.

● Да ви харесват на вас. От емоцията по-силна фактология дали съществува...?


Пиф

Здравейте, като сте заговорили за слушалки - скоро купих на сина ми Marshall Major III bluetooth. Много добри слушалки със стилен дизайн! Ретро, вярно, но детайла е пипнат много внимателно. Комбинират безжична и жична връзка, т.е. който както му харесва.

thebrainless

m-audio q40 до 200лв., че и нагоре. Хубаво е да се вземе и усилвател за тях. До 100 има и АKG, Yamaha.
Stay hungry. Stay foolish.