Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 00:06:09

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 87
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 78
Total: 78

78 гости, 0 потребители

Shared folder Win7 от Mac El Capitan проблем.

Започната от papalin4o, 08-01-2020, 10:57:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

papalin4o

Уин-а не го ползвам, единствено сега реших да му ползвам хардовете като сървър, понеже имам три харда на него с общ обем около 4ТБ и ми е по-лесно да вляза във Finder и да прехвърлям файлове между двата компа /Мак и Уин/. Защото сега правя гимнастика. Прехвърлям файла първо от Мак във Капсулата. След това се премествам на Уин компа. Отварям Капсулата и премествам файла във неговият хард. Надявам се, че ме разбрахте :)

Константин

Връзвай всичко на капсулата тогава, тя има USB ( верно че е 2.0) като външен диск.
Или си купи NAS, слагай всички дискове и си ги достъпваш от навсякъде.
Освен това има кутии за дискове на icybox дето са за няколко диска и всеки диск си е отдеел или могат да са в RAID.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

papalin4o

Аз ползвам USB-то на Капсулата. Вързал съм 2,5" диск от лаптоп с обем 1ТБ :D но все не ми достига място хахаха.
Варианта е както каза да си купя NAS, може би.

Константин

Ако не ти е нужен достъп от двата компа а само от Мака, тогава вместо да даваш пари за NAD+ HDD, купи си 5,6,8,10ТБ диск и си го включи към мака, направи си го като облак с Tonido (tonido.com)  и си имай достъп отнавсякъде.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

papalin4o

Цитат на: Пиф - 15-01-2020, 13:08:51
Да, прав си за Клюкарник-бука, хората обожават да скролват чужди картинки  ;D

Аз ползвам споделяне на папки от Win7 към HighSIerra - нямам грижи.

Как достъпваш Уина? През Finder, цъкваш на видимото име на компа с Уин и после Connect As... ? Или пак през Finder, но с Cmd+K (Connect to Server|?
Ако е по втория начин, Уинския комп с какво го изписваш - име или IP?

Какви права разрешаваш от Уина - Full Control или друго?
В Network & Sharing Center каква ти е активната мрежова връзка - Home, Private, Public?

Проверих и мрежата е - Home network