Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 03:37:25

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 131
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 73
Total: 73

73 гости, 0 потребители

Shared folder Win7 от Mac El Capitan проблем.

Започната от papalin4o, 08-01-2020, 10:57:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

papalin4o

Здравейте.
Честита Нова Година!
Живи и здрави да сте всички!
Имам следният проблем.
Ползвам MacBook Pro Mid-2012 с El Capitan. Рутера е Time Capsula.
Имам и настолен компютър с Win7. Шернал съм и двата компютъра. От настолният виждам Mac-а, както и Capusla-та, и мога да се ровя в папките. Обаче когато опитам от Mac-а да вляза във настолният, пиша в полето потребителят и паролата, но прозореца се разтресва, все едно е грешна паролата, а тя не е. По спомен, преди да ъпдейтна до El Capitan влизах без проблем в Win7.
Някой да се е сблъсквал с този проблем, и евентуално неговото отстраняване?
Благодаря Ви!

Константин

Дай повече детайли, какви са потребителите, различни ли са на двата компа, кто шерване какви права си дал на папката в  Windows 7, дай скринове да видим, включенм ли е Firewall?
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

papalin4o

#2
Интересното е, че от медия плеара на ТВ мога да ровя в папката на Win7 и да гледам филми, както и от O-Player от iPhone. Проблема е единствено от Mac-а. По-късно ще пратя скрийншотове.

П.П. Чудя се дали да не ъпдейтна на Sierra. Машината е със i5 и 16GB RAM.
По спомен със Yosemite нямаше проблем това със шерването на папките, между Win и Mac, но просто дълго време не бях ползвал настолният компютър и през това време съм ъпдейтнал на El Capitan.

papalin4o

Все още нямам никакво решение на въпроса :(
Четох, че имало някакви проблеми за SMB1 и CIF1, и в повечето случаи заради това не може да се свържат.

Константин

Здравей, ако искаш помощ трябва да споделиш повече детайли относно това какво имаш там.
Без това е трудно да се разбере. Това което пишеш не дава точна информация.
пиша още веднъж какво аз бих искал да знам:
Дай повече детайли, какви са потребителите, различни ли са на двата компа, кто шерване какви права си дал на папката в  Windows 7, дай скринове да видим, включенм ли е Firewall?
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Константин

Цитат на: papalin4o - 15-01-2020, 10:19:43
Все още нямам никакво решение на въпроса :(
Четох, че имало някакви проблеми за SMB1 и CIF1, и в повечето случаи заради това не може да се свържат.
Това което си чел, дай линк да видим и ние, всяко дно споделянме на проблем ще помогне на някой друг.
Все пак е форум за помош, макар че основно като гледам само МАГАЗИНА работи усилено ;D
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Fifata

Коцка, аз редовно задавам сложни и тъпи въпроси, ама темите са ми все празни :) Или никой не се е сблъсквал с тези проблеми или не знам :)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Константин

Да бе знам че е така, няма една таблетка за всички главоболия дори и симтпмите да са същите, но ако човека няма достъп значи има нещо.

Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

papalin4o

Абе аз като гледам и магазина вече не е от най-вървежните.
Форумите залязват и се изместват от Фейсбук групи.
Така замря iphone-bulgaria форума. bgiphone все още се държи.
Та по въпросът ми.
Потребителите са различни на двата компютъра, обаче са под една и съща домашна мрежа - workgroup.
Firewall на Win7 съм го изключил, пробвах и включен, но няма ефект. Направил съм нов юзър на Win7, като съм го кръстил Video и съм задал парола 123, споделил съм папките със филми, сериали, музика и т.н. за да имам достъп от медиен плеар свързан към ТВ-то. Там няма ядове, работи без проблем.
Обаче от Мак-а, немога да се свържа със Win компа. Пробвам със всички юзъри, включително и Video юзъра, но няма, само се разтърсва прозореца и пише грешна парола или юзър нейм. Когато дам да се свърже като Guest същата работа.

Ето тук чета, но все още няма решение:

https://discussions.apple.com/thread/7777833

тук също:

https://forums.macrumors.com/threads/windows-7-can-see-but-not-access-os-x-share.1638263/

предимно едни и същи неща пишат.
Интересното е, че когато бях със Yosemite нямах такъв проблем. Чудя се дали да не ъпдейтна до Sierra или да върна на Yosemite, но и във двата случая ще го направя по напред във времето, защото ползвам Мак-а за обработка на снимки, а в момента много хора си чакат снимките и нямам намерение нещо да прецакам и да се издъня пред тях.

Пиф

Да, прав си за Клюкарник-бука, хората обожават да скролват чужди картинки  ;D

Аз ползвам споделяне на папки от Win7 към HighSIerra - нямам грижи.

Как достъпваш Уина? През Finder, цъкваш на видимото име на компа с Уин и после Connect As... ? Или пак през Finder, но с Cmd+K (Connect to Server|?
Ако е по втория начин, Уинския комп с какво го изписваш - име или IP?

Какви права разрешаваш от Уина - Full Control или друго?
В Network & Sharing Center каква ти е активната мрежова връзка - Home, Private, Public?

papalin4o

Да, през Finder се опитвам да се свържа, и чрез двата метода ми дава проблеми. И със Connect As .. и със CMD+K със IP адреса.

От Уин съм разрешил всичко - Full Control
Във Network мисля, че ми е Home мрежовата връзка.
Ще погледна и ще кажа!

Константин

Няма никакво значение в какви групи са. има значение credentials (user:passeord) и да са в една мрежа.

Линка който си дал е от 2013 а другия от края на 2016 година, като гледам никой не споменава за update the mac os. Може би проблемите са релевантни.
Можеш да обновиш компа си с последната МАК ОС, но ще се лишиш от поддръжката/работата на 32 битови пробрами.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

papalin4o

Ами Мака е свързан с WiFi, а компа с кабел директно от Капсулата. Не ми се рискува точно в момента да ъпдейтвам, че ще вземе нещо да се прецака Lightroom и Photoshop и ще стане лошо.

Fifata

Аз при мен имам iMac с Catalina и не мога да влезна в windows 7 компютрите по мрежа.
Имам iMac с качен Windows 7 и нямам проблеми да ровя из другите компютри по мрежата...
Сега ще направя още тестове какво мога и какво не мога и ще пиша допълнително.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Константин

минавайте на Windows 10:) лично на мен ми харесва, още повече че работи ако вземеш диска и го слоожиш на друго писи, тръгва със стандартни драйвери и няма сини екрани
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.