Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 20:15:07

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 45
Total: 47

45 гости, 2 потребители
forka2k, walker007

Чуденка с въпрос дали е ОК... каква цена и дали не откачам около празниците ;)

Започната от Fifata, 26-12-2019, 22:07:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Fifata

Добър вечер другарчета, весела Коледа, да сте живи и здрави и все така послушни :)

Въртят ми се в главата някакви странни мисли....
в момента имам iMac 27 5k late 2015 наточен с рам и fusion от 2 SSD-та. Като в момента ми върши супер работа и съм много доволен. Единствената забележка му е, че му е счупено стъклото на дисплея.
Единия въпрос ми е колко ли мога да го продам, като съм сложил nvme ssd 250gb + 2.5 инчово 1tb ssd на мястото на обикновения хард и съм направил fusion от двата.
Другия ми въпрос е свързан с това дали въобще да го сменявам? Имам идея да си взема макбук про 2017+ и външен Монитор (32 инча дето си го имам). Или примерно чисто ново мак мини с най високия процесор и после да му сложа много рам :)
Компютъра се ползва за обратка на снимки и в момента i5 процесор и 16 рам са ми чудни. Но нещо ме ровичка да имам thunderbolt 3 поне няколко порта защото имам няколко външни ssd-та както и други джаджи на този порт, ама на iMac-a нямам такъв слот ;(
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Fifata

iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

bluesky

Честити Прзници, Колеги!

Относно въпроса на Fifata...

Ако си доволен от конфигурацията Ти и ти върши работа днес, и има переспектива и в обозримо бъдеще, Аз специално не бих пипал нищо...
Mac mini преди няколко години не можеше да се равнява с другите, по-високи Mac класове по принцип. Освен да са дръпнали толкова оттогава, че да изместват UpGrade-нат iMac...?

Чисто интуитивно, бих Си работил на устройващата Ме конфигурация СЕГА, като бих трупал инвестиции за следващ основен Upgrade, в мощна Машина, за в бъдеще.

Mac mini, при всичките му достойства, едва ли може да се нарече мощна конфигурация, какъвто и процесор да му слагат. Една мощна Машина е "мощна" интегрално, цялостно... не в хилаво body...

Бих могъл и да греша... обаче, ако сравним с други Устройства, (например, автомобил, или двигател, някакъв...)... по-голямата Мощност, дори да "шофираш" бавно... вади по-високо качество, по-дълготрайна безоткатна работа... и въобще...